Pohovor - recepčná do hotela

lylkatomaskova
24. aug 2016

Ahojte všetci.Zajtra ma čaká pohovor, na pozícii recepčnej do 4hviezdičkového hotela.Som po materskej, tak to bude fuška🙂Prosím o každú dobrú radu,čomu sa vyvarovať ,načo si dať pozor skrátka všetko okolo takého pohovoru.Každá rada mi pomože...Budem Vám nesmierne vďačná žienky!

stvura
26. aug 2016

@mon84 ono toto je subjektivne, isla si cez agenturu a ta si to do poznamky da..akonahle zamestnavatel vidi tuto poznamku to berie ako male minus. Ak sa bavime ale o zamestnani priamo kde ides do firmy u jedneho zamestnavatela moze byt plus ze ma clovek deti u ineho minus. Moj terajsi zamestnavatel napr. berie ako velke plus ze mam tri deti (4r, 5r a 8r) lebo som velmi dobre zorganizovana - po case som sa dozvedela ze na zaciatku so mnou isli do risku a nelutuju to...teraz by ma nedali ani za ten svet 😉

mon84
26. aug 2016

@stvura ved toto, ja som reagovala na to, ci si to dat, alebo nedat do CV. Za mna jednoznacne nedavat. A priznat to na pohovore az v pravy cas a nie ako prve povedat, ze som na MD. Velmi lutujem, ze som to na prvom pohovore priznala agentúrnej personalistke. A na tom druhom, ked som to sefovi povedala na pohovore, videla som sklamanie v jeho ociach, ale potom som ho presvedcila v praktickej casti a miesto som dostala🙂. A klobuk dole pred tebou, riesit 3 male deti a pracu, to je fuska. Ja mam len 2 deti, a to niekedy padam na hubu.
Aj tak si myslim, ze vsetko zavisi od toho, ako sa clovek dokaze na pohovore "predat" 🙂

shmoulinka
26. aug 2016

@mon84 100% súhlas,presne toto tu celu dobu hovorim aj ja!

chovancova27
26. aug 2016

@mon84 ja to v CV mám. na pohovory ma volali a vždy to dopadlo dobre a ak to skroskotalo, tak na slabej úrovni nemčiny. Po prvej materskej som si našla fajn prácu do mesiaca, teraz som na druhej, do CV si to dám, som zvedavá🙂 príde mi to ako fakt, že ak vidia že mám už dve deti, je to hádam za vodou... máloktorá chce viac ako dve deti 😀

chovancova27
26. aug 2016

@shmoulinka ale musím uznať že to môže mať niečo do seba neuviesť to v CV. minimálne riadny adrenalín že ako sa zatvária ked to na nich vyvalíš🙂))

mon84
26. aug 2016

@chovancova27 tak si sa stretla s ferovymi ludmi 🙂 Ja bohuzial nie 😒 Ale spytam sa ta, mala si to v CV ako MD+RD od-do, alebo v ramci popisu prace ako nejaky bod?

chovancova27
26. aug 2016

@mon84 nie, normálne, od-do. volali ma všade na pohovor kam som si poslala, ale tak ja mám fajn prax v dobrých odboroch a 2 cudzie jazyky, tak asi to je trochu aj benefit, tak možno preto... našla som si vždy prácu okamžite, aj po materskej. Po prvej materskej som stihla pohovory do 3 firiem, z toho ma zobrali do dvoch. V tretej potrebovali NJ na úrovni expert a to nemám:( som zvedavá teraz o rok budem hľadať znova🙂

mon84
26. aug 2016

@chovancova27 ano, jazyky robia svoje, ja mam len AJ, aj to nic moc...ale zas mam tiez zaujimavu prax... no nic, hlavne, ze sa nieco zadarilo 🙂

deltaa
31. aug 2016

ako dopadol ten pohovor?

lylkatomaskova
autor
31. aug 2016

@deltaa Ahoj ..už som to tu spomínala niekde 🙂 Tak ani neviem dali mi test v AJ. Boli spokojní po každej stránke ale že má teraz nevezmú ale ak si zlepšiť angličtinu do buduceho roka tak vtedy áno.Coze asi tak

deltaa
31. aug 2016

@lylkatomaskova to preco teraz robili pohovor? divne

lylkatomaskova
autor
2. sep 2016

@deltaa Robili lebo potrebovali zobrali inú teraz nie mňa kvôli tej angličtine. Až le že som ich zaujala a jediné že by som do budúceho roka sa v Ang zdokonalila a tak lebo od nového roka budú potrebovať

xckaret
2. sep 2016

Dievčatá možno priblblá otázka, ale ako si hľadáte prácu? Ja iba cez Profesiu, Karieru. Ak niekde pošlem životopis iba tak, nikto neodpovie.

deltaa
2. sep 2016

@lylkatomaskova aha chapem uz

lylkatomaskova
autor
2. sep 2016

@xckaret Tak sa nikam nedopracujes...strata času resp.je to veľmi malé úsilie ktoré vynakladas...Pozeráš si novinky a inzercie ? Pýtaš sa znamich ľudí či o niečom nevedia?Bola si sa prejsť po mesteme pýtať v obchodoch či niekoho nepotrebujú alebo ak sa nechceš pýtať plno ich má vylepšenú oznam že niekoho prijímajú.A lebo v restikach.Neviem čo presne chceš robiť ...Tak uvádzam príklady aké má napádajú.J a som zas dala do googlu všetky hotely v Ke rád radom som šla našla si ich stránku na nete email a posielala životopis .Ak príklad chceš pracovať v advokátskejkancelarii správ to rovnako daj do googlu nájde Ti ich sto a rád radom posielajte životopisy.P lus sú aj agentúry pracovné.A hlavne treba niekedy upustiť z nárokov lebo to Slovákom chyba pokora a hlavne sme na Slovenskú tu ľudia s titulom upratujú.

.

lylkatomaskova
autor
2. sep 2016

Ospravedlňujem sa za chyby píšem cez mobil a tu mi sksce písmenko cex pismenko

pufinka07
27. jún 2018