Pohovor v kvetinárstve - tipy

alison13
21. jún 2013

Dobrý deň, minulý týždeň som si posielala pracovnú ponuku do jedného kvetinárstva a včera mi volali, že si ma vybrali, že sa mám prísť "predviesť". Problém ale je, že neviem čo ma môže čakať a na čo sa mám pripraviť 🙂 V inzeráte stálo, že je vhodná práca aj pre absolventov, tak som si povedala, že nič za to nedám, keď tam pošlem životopis, ale absolútne mi nenapadlo, že by mi fakt mohli volať (lebo je to v inom meste a väčšinou dávajú prednosť "domácim"). No ale pondelok sa tam mám dostaviť a už ma chytá mierna nervozita, že čo 🙂 Takže kto pracuje v kvetinárstve, alebo s kvetinami, tak by ma zaujímali nejaké tipy čoho sa vyvarovať a ako spraviť nejakú dobrú kyticu, či sa mám toho veľmi báť alebo len trošičku :D ? Budem vďačná za každú radu a odpoveď 🙂

linda20111
21. jún 2013

@alison13 sice nepracujem k kvetinarstve ale ak by som bola na tvojom mieste pozrela by som si aspon nejake zakladne druhy kvetov, co sa ako vola, tiez budes urcite potrebovat nejake vedomosti o pestovani kvetov, ako polievat, hnojit.. presadzat.. pozri si nejake obrazky kytic na rozne prilezitosti - svadba, narodeniny, pohreb... podla mna ti kludne mozu dat urobit nejaku kyticu aby videli aka si sikovna. aby si vedela ako to treba spajat...tiez tam zvyknu mat rozne vonave oleje a sviecky a podobne veci, aby si sa trosku vedela zorientovat aj v tom.

slavka034
22. jún 2013

Ahoj určite ti povedia ,aby si uviazala nejakú kyticu či už pre dámu,pána alebo smútočnú..A ako spraviť dobrú kyticu? Treba mať fantáziu a kreativitu.Ak Ti povedia že sprav kyticu pre dámu opýtaj sa či mladú alebo staršiu v oboch prípadoch sa volí iný typ kvetov 🙂tiež je dobré sa pýtať na akú príležitosť je kytica..Ak sú to obyčko narodky tak len niečo jednoduché a milé pre pohľad ak je to okrúhle výročie tak niečo väčšie honosnejšie... takisto je to aj pri smútočných kyticiach..Mladým je prevaha bielych kvetov starším prevaha červených..Čo to si pozri o pestovaní črepníkových kvetov,najvychytenejšie sú teraz orchidei,antúrie.. 🙂 Ak si absolventka tak veľa vecí sa vieš naučiť aj popri práci...Hlavne kľud,žiadna panika buď milá komunikatívna to je hlavné kedže pri vyrábaní kytice kým zákaznik na ňu čaká by bolo vhodné a dobré s ním udržiavať nejaký taký rozhovor 🙂 🙂 ..A hlavne nech sa ruky netrasú)))..držím palce