Pól roka po materskej ma vyhodil.Mám nárok na podporu?

zuzana2706
19. sep 2009

maminy mam otazku,
syn mal v july 3 roky, od jeho dvoch rokoch som pracovlala na TPP ale prepustili ma po pol roku. Teraz som od augusta nezamestnana, mam narok na podporu? alebo aspon nieco od statu?

maznacik007
19. sep 2009

zuzana... narok na podporu ti vznika ak mas za posledne 4 roky odpracovane aspon tri roky.. obdobie RD sa do toho nerata.. / vtedy za teba nie je platene do fondu nezamestnanosti/ pokial to spravne chapem tak ti narok na podporu podla danych udajov nevznika...

mozes poziadat o davku v hmotnej nudzi.. ale tam zavisi od prijmu rodiny.. ako celku..

ukmima
20. sep 2009

ahojte, viete mi poradit???mame takuto otazocku...Manzel pracoval 4 roky v UK, pravdaze vzdy na zmluvu, vratil sa na Slovensko, pracoval rok v Trnave,teraz nastupil k nam do okresu, pracuje tam 2 a pol mesiaca, chce odist pocas skusobnej doby...nevyhovuje mu robota.
Ma narok na podporu v nezamestanosti???ja som na rodicovskom prispevku...poradte ak viete.dakujem

titkovamiriam
20. sep 2009

ak odite sam tak urcite nema narok

dioliana1
20. sep 2009

podporu asi nie ale hmotnu nudzu určite ano

ukmima
20. sep 2009

nerate sa to,ked robil v Uk?? Vsak sme v EU a tak by to malo platit, nie? Lebo ak by to tak bolo, tak ma odpracovanych 7 rokov v SR, 4 v Uk a opat 1 rok v SR...
A odchadza z roboty v ochrannej vypovednej lehote, a ta chrani aj zamestnavatela aj zamestnanca....

maznacik007
20. sep 2009

nezalezi na tom akym sposobom ukonci pracovny pomer... relevantne budu posledne 4 roky od prihlasenia sa na UP... z tych musi mat tri odpracovane... Socialna poistovna bude pozadovat potvrdenie z UK... bohuzial nazov ti presne nepoviem.. nech sa spyta tam.. je to nejake E10x takze to si bude musiet vybavit.. v UK...

kukona1
20. sep 2009

aj ja by som rada vedela či mám nárok na podporu,ked som nastúpila do zamestnania mala malá 2,5 roka..pracovala som skoro rok bez jedného mesiaca..teraz som sa zamestnala na dohodu v druhej firme?