Polovičný úväzok a nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času

zuzu1304
20. apr 2019

Prosim o radu. Na pracovnej zmluve mam 20 hodin tyzdenne, bola som u nas na personalnom oddeleni a bolo mi povedane ze podla zakonnika prace musim chodit do prace kazdy den na 4 hodiny, mne by to lepsie vyhovovalo 8 hodin jeden den a dalsi den volno, nato mi vsak pani personalistka argumentovala ze to by bolo nerovnomerne rozvrhnutie pracovneho casu. Zakonnik som si studovala, podla mna by to nerovnomerne rozvrhnutie nebolo aj ked tazko to definovat pri 20 hpdinovom uvazku, nakokko tam su pripady uvedene len pri 40 hodinovom. Viete niektyo

zuzu1304
autor
20. apr 2019

@zuzu1304 prepacte za preklepy. Mate prosim niekto realnu skusenost s takymto pripadom ci uz ako zamestnanec alebo ako personalista? Dakujem

ajka0207
20. apr 2019

@zuzu1304 v nasej firme je to tak, ze odporucany pracovny cas je styri hodiny denne. Ale nikto nekontroluje, ci chodim 8-0-8-0-4, alebo 6-6-6-2-0 alebo proste ako chcem. Rovnomerne rozdelenie nie je nikde presne definovane, moze sa tym mysliet ze kazdy tyzden musis robit 20 hodin, aj 80 kazdy mesiac. Ale je to o ochote zamestnavatela.

marcelatje
20. apr 2019

Tiež mám čiastočný úväzok a chodím ako mi vyhovuje, zvyčajne 3x do týždňa.

jenkka
20. apr 2019

Všetko je to na dohode so zamestnávateľom. Predtým som tiež bola na polovičnom , ale dohodli sme sa, že dva dni do týždňa budem chodiť 8 hodín a v piatok len 4. Teraz v novej robote mám týždenne odrobiť 16,25 hodin, čiže to je 3,15 a musím chodiť každý deň,tak si to praje pani riaditeľka 🙄