Pomôžte mi nájsť si prácu

betty1540
22. apr 2013

Dobrý deň, mám 40 rokov, a som už dlhodobo nezamestnaná, som už z toho zufalá, prosím Vás všetkých pekne o pomoc, či by ste mi nejako nepomohli nájsť si prácu, mám 2 deti, manžel mi zomrel.... Ovládam prácu na PC, AJ, NJ, RJ. Som komunikatívna a cieľavedomá, mám VŠ lesnícku a doktorát z ekológie. Vlastním vodičský preukaz sk. B.... Budem vďačná za každú pomoc a radu. 🙂

ranavika
23. apr 2013

Pekný deň,
Ja len sa pridám, mám skoro 33, dieťa bude mať 5 rokov a tiež hľadám a hľadám prácu, je to strašné ako nekonečný príbeh. Sú tú nejaké dievčatá, ktoré sú na tom podobne? Som z PO.

jankastubka
23. apr 2013

@betty1540 podstatne je, odkial ste, ci ste ochotna za pracou cestovat alebo len v ramci mesta. Pripadne skuist sa za pracou prestahovat do ineho mesta, alebo krajiny. Kolko ziadosti ste uz posielali... bolo by dobre pozriet vas zivotopis a motivacny list, ci nerobite niekde zjavnu chybu...
Najhorsie je, ze ked je uz clovek dlhodobo nezamestnany, vtedy to zamestnavatelia casto vopred vyhodnotia, ze dany clovek uz nema pracovne navyky...

maruska24
23. apr 2013

@jankastubka a čo má človek robiť, ak sa mu dlhodobo nikto neozýva a tým mu vlastne každý takúto dlhodobosť buduje? to mám ako sformulovať do žiadosti, že ozaj som nie bez pracovných návykov a zato že som dlhodobo nezamestnaná vďačím takým špekulantom ako by chcel byť aj on? toto nech mi niekto vysvetlí, lebo dlhodobá nezamestnanosť nie je príčinou človeka čo si prácu naozaj hľadá, ale práve všetkých potenciálnych zamestnávateľov.

maruska24
23. apr 2013

@betty1540 určite skúste aj BA a okolie, s takýmto odborom, praxou i vekom sa Vám minimálne jeden ozve, stačí pozrieť na profesiu, alebo poslať rovno do firiem. Nemáte totiž odbor, ktorý má každý druhý.

terezka1947
23. apr 2013

viete baby,
ja si myslim,ze ked ma zena po dve deti...uz by mala zamestnavatelovi bliknut kontrolka,ze hmhmh,dokazala zvladat domacnost,deti...a teda rozumne si zdelit cas,aby vsetko stihla,bude vediet aj zastat si svoju pracu...lenze jemu tak blikne kontrolka...dve deti-problemy 😠
cele je to na figu 😒
ludia pracovat chcu...ale su casto vykoristovani....a zastrasovani slovenskym klasickym-KRIZA 🙄ked sa ti nepaci,ostan doma....a co ostava obycajnym ludom-najma na vychode? mozu kaslat na VS,robia co pride,aby najma mlade rodiny prezili 😖

amouramour
23. apr 2013

@terezka1947 ani v BA cloveka VS nespasi...a celkove si myslim, ze dve deti nie su az taky problem ako to, ze taka zena je casto aj 6 rokov v kuse doma....a tym padom je na urovni plus minus absolventa....

drizm vsetkym palce

maca_p
23. apr 2013

@betty1540 co tak sa aspon spytat v PZ? myslim, ze je tam oddelenie zamerane na ekologiu, resp. co vysetruju pripady tykajuce sa ekologie a aj mozno expertizny kriminalisticky ustav v BA - tam tiez hladaju sem tam cloveka s prirodnymi vedami

terezka1947
23. apr 2013

@amouramour ved jasne, ze nespasi...ani som to tak nemyslela..mam v BA dost znamych a tiez to nie je med lizat 🙂
a samozrejme materska nonstop tiez nie je bohvieco...ale niekedy zeny neostavaju doma 6 rokov....poviem ti,ze moj sef mi pred odchodom na matersku povedal,ze mam zvazit ine miesto 😠 lebo,ze deti budu chore,atd...a co z toho,ze som bola dobra v tom,co som robila? 🙄
nechcem tu polemizovat,iba som skor chcela poukazat na to,ze zena.kt. ma deti je pre zamestnavatelov dost neatraktivna...aspon kym jej trocha neodrastu...a potom opat neatraktivna,lebo nema dostatocnu prax a kadeco ine 😖

lucinka311
23. apr 2013

tiež si hľadám prácu kočky, na materskej som len cca 1,5 roka, dieťa mám len jedno, vek tiež nie je nejaký "hrozný" 😅 a aj tak je to bieda 😖 ...a k tej VŠ - tá je z môjho pohľadu skôr na príťaž 😠 na predavačku som prekvalifikovaná, na iné je zas môj odbor príliš málo a na ďalšie nemám dosť skúseností 😠 ...začínam pochybovať, že sa v tomto štáte dá normálne zamestnať bez nejakých "špeci známostí" 😖 🙂

ewica
23. apr 2013

@lucinka311 akože ťa za predavačku nechcú zobrať lebo si prekvalifikovaná??

mima4
23. apr 2013

@terezka1947 zena je neatraktivna preto, ze o deti sa stara sama. Keby fungovala s muzom ako par, ako manzelia, ako rodicia, nebolo by vsetko na nej... Aj muz je otec, Bohuzial v nasej mentalite este stale je dieta domenou zeny, pricom by malo byt domenou oboch rodicov...

terezka1947
23. apr 2013

@mima4 tak ja mam uzasneho manzela...sme na dieta-deti uz sami....rodicov uz nemame a tak isto ani surodencov,to znamena,ze ja som chcela ostat doma,kym podrastu a potom do prace...a zena JE pre zamestnavatela NEATRAKTIVNA casto preto,ze netaha nonstop sluzby,ze nie je mu hned po ruke,ked si zmysli,ze o sluzobnej jej povie vecer pred odchodom na nu...jednoducho,ked maju mladi ludia deti a su na nich sami,je tazke sa do urciteho veku deti zamestnat na miestach,kde by chceli,casto sa musia zamestnat tam,kde to vyhovuje aj casovo obom partnerom...my momentalne chceme pre deti to najlepsie-dat im svoj cas,snazit sa ich vychovat,co najlepsie...a potom si splnit svoje pracovne sny.

mima4
23. apr 2013

@terezka1947 no treba sa vediet s manzelom zladit, praca sa da spravit aj doma, ked je nieco velmi surne... kym budes napriklad nieco spracovavat na kompe, s dietatom moze byt manzel a naopak... pripadne su moznosti vyuzit opatrovatelku. Pravdaze zalezi, aj aku pracu robis, ci mas k nej vztah, ci ta bavi a naplna, ci je slusne zaplatena...

grettka
23. apr 2013

v urcitych situaciach, ak sa hlasite na poziciu, na ktoru ste "prekvalifovane", tak by som to riesila pre zaciatok tym, ze tu vs nepriznam. Kamaratka to takto musela urobit, pretoze s vs ju nikde nechceli. A to ma vystudovane jazyky.

@betty1540 nemas pedagogicky smer alebo pedagogicke minimum? Viem, ze praca v skolstve nic moc platena, ale urcite sa da lepsie zladit s detmi ako praca v sukromnom sektore, aspon docasne, mozno skusit na nejakej strednej skole, ucitelku s tvojim odborom by mozno brali brali.

terezka1947
23. apr 2013

@mima4 ok,dik za radu

jankastubka
24. apr 2013

@maruska24 ved ja som to nemyslela v zlom, a ani to neuznavam, ze zamestnavatelia to robia. Len som to konstatovala ako fakt, ktory je tu zial pritomny.
Jedine co sa da asi odporucit, je ze ked to v jednom regione nejde, skusit naozaj napr. dochadzat za pracou dalej alebo sa prestahovat - aj ked viem, ze to musi byt velmi tazke.
Zial su medzi nami pripady a osobne ich poznam (aj zo svojej rodiny) ze su dlhodobo nezamestnani, ale napr. pracu si nehladaju, pretoze si myslia, ze poslat 10 ziadosti je dost, a ze sa nikomu doprosovat nebudu - tak si sem tam privyrabaju kadejak na cierno po brigadach (ale aspon daco). Alebo zase maju prilezitost ist robit do odboru, z ktoreho odisli (skolstvo) ale z hrdosti tam robit nejdu, a radsej budu nezamestnani.

jankastubka
24. apr 2013

@lucinka311 presne toto je dalsi fakt na slovensku, ze ked uz ma raz niekto zaujimavu prax a VS v nejakom odbore - ak si v tom svojom odbore zrovna nevie nasjt pracu, tak ma smolu aj na nizsie kvalifikovane miesta - lebo ho tam nezoberu kvoli prekvalifikacii.
Ja len teraz nastupujem na matersku, ale presne tohto sa bojim aj ja po navrate. Pretoze ja by som nemala problem ist robit predavacku, casnicku, recepcnu a pod. len ci by ma tam niekto vzal. Drzim palce.

lucinka311
24. apr 2013

@ewica áno presne tak, pre nich nemám perspektívu ako dlhodobý zamestnanec, pretože sa dá očakávať, že nebudem chcieť donekonečna robiť prácu "pod moju úroveň"- dávam to do obrovských úvodzoviek, pretože by som ju robila bez problémov 😠

lucinka311
24. apr 2013

@jankastubka tiež som toho názoru predavačka, či recepčná - práca ako každá iná a v mometálnej fin. situácii by som bola vďačná za akúkoľvek 😅

libka1
24. apr 2013

Fakt trapna sranda mila @betty1540... je tu kopec mamiciek co ma realny problem najst si pracu a su z toho zufale... gratulujem! mozes byt na seba pysna 😝

Tvoj príspevok v téme hľadám opatrovateľku:
betty1540 Ahojte, opatrím Vaše dieťatko, mám 16 rokov, mám veľmi rada deti, som zodpovedná, spoľahlivá... emoticon Bývam v Trnave, kľudne môžem opatrovať dieťatko aj u mňa doma... emoticon emoticon
8. mar o 20:36 • Odpovedz • Páči sa mi to • Pošli IP •

hanka_april
24. apr 2013

@betty1540 no to je velmi tazky odbor na hladanie prace...to sa musis fakt sustredit len na nejake ministerstva, vysoke skoly, vyskumne ustavy atd. alebo potom zacat niekde odznova v inom obore 😖

a hlavne si do tych zivotopisov toho piste co najmenej...nie hned prva veta kolko mam deti a stav....alebo roky, kedy ste na MD...naco? ved ak som bola vtedy v pracovnom pomere, tak to zahrniem pod tie roky...ked ctam tie zivotopisy nikedy, tak oci ma bolia, ako si tie zeny samy pritazuju ☹

cecil36
24. apr 2013

@libka1 ty jo, to je neuveritelne 😒

matozazzo
24. apr 2013

viem, ze to nie je jednoduche, ale v prvom rade treba vhodne napisat zivotopis, ak si pozriem zivotopis a je tam napr. vdova, 2 deti, vek taky, ze viem, ze deti nie su odrastene, vela zamestnavatelov to odradi, lebo... co ak ochoreju? Ako to zvlada, ked je sama? Uz davno neplati, ze viac deti, zena je sikovna, zvlada to, lebo... vela mamiciek sa stazuje, ze su na deti same, materska nie je dovolenka atd. tak co potom cakame? Dalsia vek, ak vidi, ze 6r napr. materska vkuse, no, ani ja by som taku nevzala, moze byt akakolvek dobra, ale za posledne 3 roky sa toho tak strasne vela zmenilo, a to skoro vo gvsetkych profesiach, od PC, internetu,cez obchod, skolstvo, zakony atd. takze zamestnavatel vie, ze bude musiet zaskolit atd. ako pisal uz niekto vyssie, je na urovni absolventa :( bohuzial. Aj v skolstve, ved aj ucitel sa musi stale vzdelavat, robit si kvalifikacie, skusky.. Potom ostavaju pozicie, kde to nemusi byt, ale preco by tam mali vziat VS, ked im je hned jasne, ze ked dostane lepsiu ponuku, odide... To su negativa. Takze otocit to a vyzdvihnut pozitiva:
1. do zivotopisu zakladne info, nepisat stav, ak urobis na pohovore na zamestnavatela dojem a pride otazka na deti, povedz, ano, mam dve, sice skolopovinne, ale su uz samostatne a mam k nim babku, opatrovatelku... ale pravdu, neklam, pretoze ak pride na rad otazka nadcasov a ty povies, o 16 musim byt doma, lebo... nevezme ta :( My mame tiez pracovnu dobu do 17, ale neraz musime ostat dlhsie, a bud to zamestnanci akceptuju, alebo sa musime rozlucit. Bohuzial, je to biznis, ktory nas zivy a "zakaznik je nas pan"... Inak nemame sancu prezit. Co sa tyka skolstva, je jasne, ze ak mozu prijat na tu istu poziciu niekoho so vzdelanim Bc., nevezmu VS, lebo ich to stoji viac penazi a tie nie su, takze kazda skola okresava, kde sa da :( Samozrejme, ze su pozicie, kde sa to vyzaduje, ale tam je tazke, nie vsak nemozne dostat sa. Treba pre to nieco urobit! Nestaci posielat zivotopisy a cakat, ze sa mi ozvu...
1. Napr. po tyzdni staci mailom informovat sa, ci uz prebehlo vyberove konanie, pokial neprisla odpoved, pripadne zatelefonovat. Nie vzdy a vsade sa to hodi, ale zamestnavatel vidi zaujem.
2. motivacny list - adresovat vzdy riaditelovi, manazerovi,... a pisat konkretne na danu poziciu, t.z. ak chcem byt manazerka, tak to tam uviest a napisat klady, preco budem pre firmu prinosom, ak ucitelka - vyzdvihnut skusenosti a preco chcem ucit,...
3. kontakt na seba - mail + telefon - mobil, na ktorom je clovek zastihnutelny, 90% sa komunikuje tymto sposobom. Volam raz, ani po 6 zvoneni sa nikto neozve, skusim o hodinu, nikto neberie, uz nevolam. A ak sa dotycny neozve, uz sa k nemu nevratim. Co ma vytaca, je ked niekomu volam, on to neberie a potom prezvoni, vsak mi zavolaj... no, to je podla nalady, ale vacsinou uz nevolam, uz aj to svedci o jednani danej osoby.
4. najdi si na internete firmy, spolocnosti atd., ktore su tvojej profesii blizke, napis zivotopis a zanes osobne alebo posli mailom do danej spolocnosti, aj ked neprebieha vyberove konanie. Nikdy nevies, nieco sa zmeni a mozu pozvat na pohovor prave teba. Musis vsak pre to nieco urobit.
5. na pohovor prid upravena, aj keby to mala byt len "upratovacka" - ospravedlnujem sa, pretoze tato pozicia je velmi dolezita,.. vyzor robi svoje. Kazdy zamestnanec reprezentuje firmu, spolocnost, preto na vyzore zalezi. Co si vsimaju zamestnavatelia najviac? Upraveny zovnajsok, ak niekto pride v rifliach a tricku - sorry, nehodi sa to, nech si necha rifle, ale da k tomu napr. koselu (bez kravaty), zena sukna, nohavice, nemusi byt bluzka, ale nejake elegantnejsie tricko, samozrejme, zavisi od pozicie, upravene ruky - hlavne ciste nechty 😒 a vlasy - mastne a neupravene, totalna katastrofa ☹ ale to uz je o inom...
6.vzdy si zisti co najviac info o danej firme, spolocnosti, aby si pri rozhovore, alebo uz v motivacnom liste to spomenula... napr. oslovila ma Vasa firma, pretoze sa zaoberate ... a som vystudovana v danom obore... staci spomenut jednou vetou a hned je vidiet, ze to nie je formalny list, ktory sa zasiela naraz vsetkym, ale ze ste si dali tu namahu a zaujala ta prave ich firma.
uz mi teraz nenapada nic, ale hlavne, musite preto nieco urobit. A pytat sa znamych, tu ide hanba dole, ale prehodit medzi recou, hladam si novu pracu, nevies alebo nepocul si o niecom? Ak ano, daj mi echo...
este, najhorsie je, ak sa potenc. zamestnanec vnucuje :( budem robit cokolvek aj za minimalnu mzdu... aj ked to tak je a myslis si to, nehovor to nahlas. Samozrejme, ak si zaziadas 1000 eur na poziciu s prac. casom 6 hod/denne a nie je to nejaka vyssia pozicia, asi sa ti uz neozvu, ale je vhodne ocenit sa, samozrejme, vycitit tu spravnu odpoved, ak idem VS robit predavacku tak samozrejme nemozem ocakavat, ze mi daju plat ako VS, lebo tam je to dane tabulkovo...
Ak pride otazka platu, opytat sa - rada by som sa este informovala ohladom platu - ak pride otazka, kolko chcete, cakate? da sa odpovedat - Kolko mi viete ponuknut? alebo ako budem ohodnotena? fix + provizie alebo len fix, je to na zivnost, TPP... toto je dost citliva tema a tu tazko povedat, ako kto bude reagovat :(

matozazzo
24. apr 2013

@libka1 aha, no nic, kym som to dopisala 😀

libka1
24. apr 2013

@matozazzo urcite pomozu tie rady niekomu inemu kto si to na rozdiel od betty zasluzi 😉 si personalistka?

betty1540
autor
24. apr 2013
betty1540
autor
24. apr 2013

@matozazzo
Ahoj, dakujem, clovek sa to snazi aj robit, ver mi, aj do statnej spravy , aj do skolstva, no napisala si to velmi dobre, asi si to dobre ulozim, pretoze si tam dala takmer vsetko a vidno , ze sa v tom vyznas, na uradoch prace by mali sediet take ako Ty...motivujuce zeny...situacia je tazka, clovek si aj prestane verit a velmi Ti dakujem.

aduskatt
24. apr 2013

@libka1 mozno prostrednictvom svojho nicku hlada brigadu pre dceru..........myslim to opatrovanie a tu hlada pre seba

betty1540
autor
24. apr 2013

@libka1

Ahoj to si dala dcera pod mojim menom, asi si to nevsimla, no stava sa, 16 rokov uz davno nemam, nerobim si srandu, aj deti chcu pomoct a ona to s detmi vie, dokaze sa dobre zahrat a venovat sa im, len tolko, prepac, ze som Ta takto ohurila. Vdaka za pochopenie, vsetko dobre!

betty1540
autor
24. apr 2013

@matozazzo

Rozmyslam nad tym, co si pisala, je to uzasny navod pre vsetkych, dost podrobny a motivujuci, no niekedy to prestava fungovat, je totiz aj potvrdene, ze ked ides na pohovor , uz je clovek vybrany a pohovor je len zo zakona, ako sa ma taky clovek citit, co sa snazil urobit co si pisala, ako mohol, a vie pracovat, chce pracovat...aj deti vie dat babke, ci postarat sa , aby bol v praci ked treba a kolko treba....