Poradíte ohľadom dovolenky?

danar13
1. júl 2013

Dobrý den,chcela by som sa opýtať či mi vie niekto poradit.Som na RP,dnes mi bola doručená výpoved PP,mala som zmluvu počas zastupovania na RP.Vzniká mi nárok na dovolenku počas mojej PN pred pôrodom a počas MD? Zamestnávateľ mi poprial veľa pracovných úspechov a nič.

angua27
1. júl 2013

@danar13 za PN aj materskú dovolenku máš nárok na dovolenku. ak končí PP, majú Ti nevyčerpanú dovolenku preplatiť v poslednej mzde. ak chceš vedieť presne na koľko dní máš nárok za PN a MD, napíš mi do IP nasledovné: od kedy, do kedy si bola PN, od kedy, do kedy trvala MD a do kedy trval pracovný pomer.
ešte ma napadlo, či Ti náhodou dovolenku nedali čerpanie po skončení materskej, pred nástupom na RD.

gapa
1. júl 2013

Len ťa poopravím, tebe neprišla výpoved, ale ti skončil prac.pomer na dobu určitú, počas zastupovania. Dni PN sa nepovažujú za odpracované, tj. nevzniká počas nich nová dovolenka, ak je v danom kalend.roku odporacovaných menej ako 60dní alebo ak PN trvá 100 a viac dní (soboty a nedele sa do toho nerátajú) v danom kalend.roku, tak sa celoročná dovolenka alebo pomerná časť dovolenky za kal. rok kráti. Tj. záleží od velmi konkrátnych dátumov a počtu dní odporacovaných a neodpracovaných v danom kalend.roku. Dni MD sa považujú za odpracované, dni rodičovskej dovolenky za neodpracované, tak ako pn.