Poradíte ohľadom maródky a vypršania zmluvy na dobu určitú?

lexus77
17. mar 2013

Ahoj dievčatá...ja by som sa chcela spýtať,začnem asi takto....tam kde pracujem som zamestnaná od 1.5 2011,prac.zmluvu som mala na dobu určitú na 1 rok,potom mi ju predĺžili a a teraz mám pracovnú zmluvu do 30.4 2013 na dobu určitú.Momentálne som asi 3 dni pred embryotransferom a po vklade to budem riešiť do konca marca dovolenkou,ak všetko vyjde tak by som chcela od apríla vypísať na PN ako riziková gravidita po IVF...moja otázka znie,ked budem PN čo urobí zamestnávateľ s pracovnou zmluvou?...neviem ako to teraz funguje po novom,že či ju už musí automaticky mi preďlžiť alebo nie....neviem či mi bude vedieť niekto poradiť,ale už teraz budem za vďačná za vaše rrady🙂

amouramour
17. mar 2013

nemusi pokial viem a s velkou pravdepodobnostou bohuzial urcite nepredlzi...neoplati sa im to

vikka
17. mar 2013

myslím, že podľa zákonníka práce može zam. predlžiť na dobu určitu len 2 krát, takže teraz ti bud daju zmluvu na dobu neurčitu, alebo nepredlžia ☹

mircalla
17. mar 2013

Nemusi....a tiez si myslim, ze ti ju nepredlzi, pokial budes na dlhodobej PN.

ludmilaka
17. mar 2013

Aj keď nepredĺži, nevadí, si v ochrannej lehote...hoď sa na PN do 7 dní od skončenia a budeš mať vyplácanú PN z práce a ak porodíš do 8 mesiacov po zániku TP, tak si tiež v ochrannej dobe a materskú budeš mať platenú podľa toho.

denaj
17. mar 2013

Ahoj zo zákona nevyplýva automaticky zmluvu predlžovať, takže počas PN ti skončí pp. Alebo ešte jedna možnosť, ak by ti zamestnávateľ dal dalšiu pracovnú zmluvu od 1.5 na dobu neurčitú potom sa daj vypísať. No tam hrozí skušobná doba, počas ktorej ťa môže prepustiť bez uvedenia dôvodu. Tretí krát ti zamestnávateľ už nemôže dať na dobu určitú.

oskvarka
17. mar 2013

nemusi predlzit a teda asi ani nic take neurobi... ale zaroven ak otehotnies prv ako ti zamestnanie skonci tak budes v ochrannej lehote 8 mesiacou (t.j narok na PNku ak MD) a budes mat narok na PNku aj na MD z vymeriavacieho zakladu ako keby si v praci neskoncila .. tato vyhoda ti skonci az nastupom na RD (ale zaroven od skoncenia prac. pomeru nesmies do zaciatku MD prijat ziadnu pracovnu ponuku)... na dalsiu matersku alebo davku PN uz nebudes mat narok