Poradíte ohľadom podpory v nezamestnanosti?

monikabr
14. dec 2011

totizto manzel ukoncil pracu v zahranici a ked ziadal o podporu na svk tak nema zevraj narok, lebo bol v zahranici 4 roky.Mate dakto podobne skusenosti? neviem ci sa podpora dava podla toho ako sa tam na urade dakto vyspi.

hoogy
14. dec 2011

treba poziadat na urade v zahranici teda ked tam pracoval a odvadzal dane. na slovensku nema preco dostat podporu pokial tu nemal trvajuci pracovny pomer z ktoreho odvadzal odvody.

anjelicek26
14. dec 2011

@hoogy - no ak poziada o podporu - musi mat stale trvaly pobyt v krajine, kde o nu ziada + byt k dispozicii trhu prace - ergo chodit na pracovny urad ako na klavir. Skusit to moze, ale prejazdi asi vsetko kvoli tym terminom, ved je to minimalne raz mesacne 😖

@monikabr - no na slovensku narok urcite nema, neodvadzal tu dane, neodvadzal si socialne poistenie a ani poistenie v nezamestnanosti, tak "z coho" by teraz chcel cerpat? To s vyspatim nema nic spolocne. Jeho odvody plynuli inam, nie na slovensko, preco by sa mali vsetci slovaci teraz svojimi odvodmi skladat na jeho podporu v nezamestnanosti? Nehnevaj sa - ale je za tym logika.

Momentalne by som povedala, ze ste v peknej rejzi a mal by si co najskor nieco najst 😖

gabi000
21. mar 2020

prosim Vas vie mi niekto poradit? Do oktobra som pracovala mimo Slovenska 5rokov. Ziadala som podporu na SVK, nepriznali mi.Ok.Nasla som si pracu v zahranici opat no po mesiaci kazdy z firmy dostal vypoved kvoli corona virusu. Momentalne som v 14dnovej karantene. Chcela by som sa spytat, ak najdem zamestnanie dajme tomu na tyzden na Slovensku, po tyzdni dam vypoved tak mam narok na podporu v nezamestnanosti kt. by mi vypocitali zo slov.prijmu? Co treba splnit? 2roky z 4 mam odpracovanych. Dakujem za rady.