Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte ohľadom priepustky pri práci vykonávanej doma?

alla
27. nov 2012

Svoju otázku chcem položiť za moju sesternicu. Pracuje na plný úväzok na pracovnú zmluvu a prácu vykonáva doma. Má nárok na čerpanie platenej priepustky k lekárovi? Ak áno,tak len na seba, alebo aj na člena rodiny? A koľko takých priepustiek môže čerpať? Ďakujem každému, kto poradí. Alena

ankaevka
27. nov 2012

zamestnanec má nárok na 7 priepustiek na seba a 7 na člena rodiny, ktorý potrebuje sprievod na 1 kalendárny rok..myslím, že ak je na plný úväzok, je jedno kde má pracovisko, má na to nárok aj keď robí doma

liz_lemon
27. nov 2012

nema narok, precitaj si pismeno b)
§ 52
Domácka práca a telepráca
1) Pracovný pomer zamestnanca, ktorý vykonáva prácu pre zamestnávateľa podľa podmienok dohodnutých v pracovnej zmluve doma alebo na inom dohodnutom mieste (ďalej len "domácka práca") alebo vykonáva prácu pre zamestnávateľa podľa podmienok dohodnutých v pracovnej zmluve doma alebo na inom dohodnutom mieste s použitím informačných technológií (ďalej len "telepráca") v pracovnom čase, ktorý si sám rozvrhuje, sa spravuje týmto zákonom s týmito odchýlkami:
a) nevzťahujú sa na neho ustanovenia o rozvrhnutí určeného týždenného pracovného času, nepretržitom dennom odpočinku, nepretržitom odpočinku v týždni a o prestojoch,
b) pri dôležitých osobných prekážkach v práci mu nepatrí od zamestnávateľa náhrada mzdy s výnimkou úmrtia rodinného príslušníka,
c) nepatrí mu mzda za prácu nadčas, mzdové zvýhodnenie za prácu vo sviatok, mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu a mzdová kompenzácia za sťažený výkon práce, ak sa zamestnanec so zamestnávateľom nedohodne inak.

ivani
28. nov 2012

narok na volno v pripade osetrenia u lekara na seba a na rodinneho prislusnika nema !!! kedze zakladnym principom na pracu z domu je to, ze si zamestnanec urcuje svoju pracovnu dobu sam. to znamena ze osetrenie u lekara pre neho nie je ziadnou prekazkou v praci

Tu začni písať odpoveď...

Odošli