Poradíte ohľadom tržby v krčme?

hanickadusicka
14. feb 2015

Chcem sa iba vás iba opýtať,či viete niekto o nejakom novom zákone,ktorý mi môj zamestnávateľ včera povedal.Pracujem iba na dohodu u jedného súkromníka v jednej malej krčme na dedine.Striedame sa dve baby.Boli sme poučené,že vraj vyšiel táký nový zákon,že všetky v mesačnej tržbe musí byť minimálne o 20 eurá viac,ako vykazuje pokladňa.Vraj všetky peniaze,ktoré nám nechá niekto navyše,musíme dávať do pokladne a koncom mesiaca tam musí byť minimálne o 20 eurá viac.Je to malá krčmička v malej dedinke,kde je 40 percentná nezamestnanosť,kde do krčmy chodí málo ľudí a aj tí,ktorí tu sem-tam prídu,nenechajú naviac ani cent.Ako sa mám k tomu vyjadriť?Má na také niečo podnikateľ právo?Dakujem za váš názor.

girlie_konik
14. feb 2015

Ziaden taky zakon nevysiel,pravo na to nema,len sa ta snazi odrbat

anketkarka
14. feb 2015

To je co za haluz? Prepac, ale ine ma nenapada, len to ze ked vas takto poucil mal poriadne vypite...triezvo by to hadam nikto nevymyslel...

pribinak
14. feb 2015

No a potom sa zobudil cely spoteny a ruka v serbli! Hovodo, skusa co sa da

bonaqa2013
14. feb 2015

tak by som sa opýtala nech mi ukáže ten zákon, že si chcem tú hlúposť prečítať sama. Ale nech mi to ukáže.

zaneta123
14. feb 2015

v pokladni môže max. 20 € naviac, zákon č.289/2008 o reg. pokladniach

esterba
14. feb 2015

Zjednodušene takto: v pokladni eviduješ tržby. Ak tam vložíš niečo pomimo a nezaeviduješ, je to chyba. Príde Ti kontrola z daňového úradu a zistia, že tam máš hotovosť naviac. Ak táto suma naviac bude menej ako 20 €, nedostane tvoj zamestnávateľ pokutu. Ak to bude viac, tak už pokutu dostane. Takže, chcel alebo mal Ti vysvetliť, že AK budeš mať v pokladni peniaze naviac, nesmie to byť viac ako 20 €, inak môže dostať pokutu. NEznamená to, že tam MUSIŠ mať peniaze naviac. Znamená to, že ak už spravíš chybu a budú tam, nesmie ich tam byť viac ako 20 €. Môžeš tam mať naviac 0,01 €, alebo 5 €, alebo 20 €, ale nie 20,01 €, ani 100 €. V ideálnom prípade tam nebudeš mať naviac nič.

ewwe
14. feb 2015

on chce asi aj vase tringle