Poraďte bezplatné právne poradenstvo (napr. fórum)

loren
6. mar 2008

prosim vas viete o dakom fore kde radi pravnik bezplatne kamoska ide dostat vypoved a ich firma ide do konkurzu nechcu im dat vyplaty

fibi
6. mar 2008

skus www.porada.sk 😉

andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
6. mar 2008

loren: choď za právnikom a opýtaj sa ho, či ti poradí zadarmo.

Admin: neviem, v čom môj príspevok urážal a provokoval, rada by som videla to odôvodnenie.

loren
autor
6. mar 2008

fibi dakujem za radu
admin vdaka
andrea1158 mi sme to uz prebrali

andrea1158
6. mar 2008

Bezplatná právna pomoc existuje, ale poskytuje sa len v určitých kauzách, napr. rodinné veci, výživné atď. a poskytuje sa len ľuďom v hmotnej núdzi. Poradenstvo ohľadne výpovede zo zamestnania ti nikto zadarmo nedá. Takže to takto povedz kamoške. Ale fibi ti poradila dobre - všetko je ne webe. Tam sú však všeobecné rady, konkrétne ti basi ťažko niekto poradí.

jaduska
6. mar 2008

Andrejka na www.porada.sk poradia aj konkrétne, ale sú tam väčšinou účtovníci, hoci teraz je tam jeden nový nick - pravnicka a ta tiez radí bezplatne, len či je právnička aj naozaj, tak to neviem.

andrea1158
6. mar 2008

jaduska: veď to práve, aj ja tam niekedy idem, ked potrebujem radu ohľadne daní a účtovníctva. Čo sa týka pracovného práva, moc rád tam nie je, a ak sú tam moc kvalifikované nie sú.

jaduska
6. mar 2008

no ako vravím, sú to skôr účtovné rady ako právne, ale niekedy stačí aj to... 😉

andrea1158
7. mar 2008

moja skúsenosť s touto stránkou nie je moc dobrá, vždy ked som sa niečo pýtala, nikto mi nevedel poradiť, resp. poradili zle.

jaduska
7. mar 2008

no, treba vedieť, koho rady stoja za to. Ja mám vytypovaných pár poraďákov, ktorým verím a rady ostatných si overujem. Ale mne ide o účtovníctvo, nie o právo, tak možno preto. Ale počula som už od viacerých ľudí, že majú také skúsenosti ako ty.

alexandra
7. mar 2008

Ja sice nie som pravnicka, ale personalna managerka, takze pravnika sice nezastupim, ale poradit mozem.

andrea1158
8. mar 2008

jaduska, alex: správne...dôveruj, ale preveruj. A sú aj iné stránky, kde sa dá dočítať všeličo, potom múdre knižky, ked človek chce, tak si informáciu nájde.

mia018
20. okt 2008

ahoj chcela by som vás poprosiť o radu. Som dvadsaťročná matka s ročným synčekom. Manžel ide podať žiadosť o rozvod. Dôvod rozvodu nepoznám. Za toto ho jeho otec vyhodil z domu. Ja teraz bývam u rodičoch. Manžel sa mi vyhráža že ma zničí a pripraví o dieťa. Momentálne sa sťahuje do Bratislavy kde pracuje od rána do 3-6 po stavbách. Malého nikdy neprebaľoval, nekúpal, nekočíkoval. Je možnosť, že ma o malého naozaj pripraví?

lienocka235
20. okt 2008

mia.. nie.. neboj sa.. nevezme ti ho.. odkladaj si vsetky blocky co kupujes malemu.. /kvoli urceniu vyzivneho/

alexandra
20. okt 2008

mia odpovedala som Ti v tej druhej teme.

andrea presne tak. Prve co ma napadne urobit ked chcem radu je opytat sa tam, kde chodi vela ludi rozneho zamerania.. ako napriklad na konikovi..

shimmyshimmy
19. jún 2013

Mám jednu otázku moj otec si chce vybaviť úver a snaží sa donúťiť Mamu abi koly tomu išla snim ku notarovy a podpisala niečo z bezpodielovim vlasnictvom ja mam pocit že ju chce pripraviť o ich spoločny majetok

kujec
26. aug 2013

Dobry vecer, hladam niekoho kto by mi poradil ohladom embryo transferu, ktore mame s mojim partnerom zamrazene a klinika mi ho z dovodu smrti mojho partnera odmieta transferovat.
Viem, ze bol jeden pripad v CR v roku 2001, kde nakoniec klinika vajicka partnerky oplodnila smermiami zosnuleho partnera na zaklade sudneho rozhodnutia, ale nemozem to nikde najst

Viem ma niekto navigovat, ako mam postupovat?

DAKUJEM, KUJEC

magi11
7. aug 2014

Dobrý deň,
moja známa býva v paneláku a nad ňou je suseda, ktorá má 2 psy. Problém je však v tom, že tie psy sú hlučné, začnú brechať kľudne aj o polnoci a potom sa vtom hluku nedá spať. Rovnako je aj zakázané chovať psy v danom paneláku. Po preverení toho či sú tie psy vôbec prihlásené sme zistili, že prihlásené síce sú ale v Prešove a ona býva v Košiciach. Preto sme sa pokúšali kontaktovať políciu no tam to vyriešili symbolickou pokutou, ktorú majiteľka psov zaplatila no nič sa nezmenilo. Psy stále brešú a naviac ich majiteľka začala sypať psie chlpy z deky na balkón mojej známej. Ešte sem pridám, že dotyčné psy nechodia ani s náhubkom a ani na vodítku. Chcem vás požiadať o radu čo máme robiť nakoľko nepoznám zákon týkajúci sa psov, ktorý by dotyčná majiteľka neporušila.

milos8
20. aug 2014

@magi11 Ako často brechajú? Ako je to aspoň 3-4 krát za týždeň, tak je to už priestupok. Tam ju treba ísť najprv upozorniť. Potom je možné volať policajtov, ale keď, ako spomínaš, ona bez problémov zaplatí pokutu, tak ju treba dať na súd. Keď je zakázané chovať psy, treba sa obrátiť na správcu domu. To, či musia mať náhubok alebo vodítko, závisí od všeobecne záväzného nariadenia obce. Pokiaľ ide o "nebezpečných" psov, spravidla musia mať oboje.

marcovontoro
5. dec 2014

skúste sa obrátiť na pána Brázdila a jeho právne poradenstvo, je to odborník v danej problematike. http://brazdil.sk

kachorratt
5. dec 2014

@loren v každom meste by mala byt (ale neviem či to nie je len pre soc.slabších) právna poradňa zdarma, na mestskom úrade v tvojom meste ti povedia 😉

mariana0915
12. feb 2016

nevie mi niekto poradiť???????

@milos8 dobry den ,neviete mi poradiť?? manžel zamestnal szčo robotnika na murarske prace uzatvoril s nim zmluvo o diele ,s tym že dielo sa bude vykonavať v obdobi 16.11 do 20.12 , v zmluve o dielo, bolo pisane že platenie prebehne na zaklade faktury ,stym,že faktura je splatna 30dni od dna doručenie faktury ,pan to podpisal ,donesol preberaci protokol 20.12 a fakturu až 2.2.2016 a začal nam vyvolavať že fakturu nieje vyplatena a vyhražať sa,že nas da exekutorovy čo mame robiť??????

alinnka
30. jún 2016

Dobrý podvečer.Bývam v bytovke 10 bytov.Robia mi tu neustále problémi .Hádžu do mojich mačiek tehli,zničili sa vchodové dvere všedci s nimi trieskali aj na moje upozornenie abi boli tichší nereagovali nakoniec sa zničili a odhlasovali si ze ich zaplatím ja.Musím podotknúť že aj tej ktorá tu bývala v mojom byte pre domňou robili to isté.Dôvod 1 individum Uhrin bi chcel môj byt za vatikánsku cenu.Lenže ja nič nepredávam ani nekupujem.No a teraz zase: všedci sa dohodli, okrem par ludi že pivničný priestor za ktorý platím a sem tam užívam keď že mi nedali k bytu pivnicu.Ma vlastniť len 1uživateľ.Povedala som to na bytovom takto to predsa nejde.ak si odhlasovali je to ich vec ale sú to priestori vlastníkov bytov takže aj môj priestor kde mám právo prístup na užívanie. No ale čo si odhlasujú to sa robí,Za 10 rokov tu okolo domu robím ..... kosím hrabem zametám atd.len ja.a oni si váľajú šunky.No a chcem vás poprosiť o radu.ako ďalej postupovať a čo sa dá urobiť aby mi zostal aspoň ten kúsok miesta v pivnici pre 1 krabicu.Ďakujem za váš čas a trpezlivosť so mňov a zároveň sa ospravedlňujem za moje pravopisné chyby. s pozdravom Ada

zuzanna_sz
26. júl 2016

prosím vie mi niekto poradiť?
Je povinné vecné bremeno platiť primerané náklady na úživanie domu (plyn, voda, elektrika) ak má zriadenú samostatnú kuchyňu a kúpeľňu, samostatný vchod. V zmluve je napísane že má právo doživotne a bezplatne bývať v tom dome. Avšak on odmieta platiť úplne všetko a predstavuje si že v tom dome bude bývať, všetko spotrebovávať a nič neplatiť. Ide o asociála, ktorý nechce pracovať, má na svoje meno kopec exekúcii a tiež sa bojíme, že napr. zapne plyn a zabudne uhasiť cigaretu alebo podobne. Kedže vôbec nechce spolupracovať. Je možné sa nejako brániť. Už sme rozmýšľali že by sme mu prerobili garáž, vyplatili ho a do garáže mu zaviedli samostatné prípojky. Len sa bojíme, že stým nebude opäť súhlasiť. ďakujem za odpoveď.

petrmolnar29
15. okt 2016

Pokud hledáš právníka zdarma, tak být tebou se obrátím na Slovenskou advokátní komoru viz : https://www.sak.sk/blox/cms/sk/sak/adv/cpp
kde odborníci z dané oblasti Ti doporučí, jak dále postupovat, popř. Tě právně zastoupí.

Pokud by se jednalo o problematiku z českého práva, např. pokud by měl zaměstnavatel sídlo na uzemí České republiky, tak doporučuji Ti se obrátit na Českou advokátní komoru viz: http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=2617
kde nabízejí i v regionálních městech bezplatnou právní poradnu.

Ať se Ti daří!
Ing. Mgr. Petr Molnár
Advokátní kancelář Hradec Králové
www.akhk.cz

milos02
30. sep 2017

Ahojte potrebujem poradit pred dvomi rokmy som sa ozenil a rok na to som prepisal po po naliehani mojej manzelky moj dom aj na nu teraz sme v rozvodovom konani a ona si narokuje na pol domu a pritom sem nedala ani cent da sa stym nieco spravit aj ked podla bsm ma na to narok
Som z toho zufali ze som.takto naletel a prisiel o polovicu domu

petrmolnar29
30. sep 2017

@milos02 Bohužel se s tím nedá nic dělat, pokud jste před manželstvím nebo v jeho průběhu neuzavřeli smlouvu o zužení nebo vypořádání bsm ;)

milos02
1. okt 2017

Lenze na slovensku predmanzelska zmlyva neplati

petrmolnar29
1. okt 2017

Ono to nemusí byt předmanželská smlouva, majetkové poměry lze řešit i za doby trvání manželství, na Slovensku je obdobný režim - viz níže uvedené aktuální znění:

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1...

§ 143a OBČIANSKY ZÁKONNÍK
(1)
Manželia môžu dohodou rozšíriť alebo zúžiť zákonom určený rozsah bezpodielového spoluvlastníctva. Obdobne sa môžu dohodnúť aj o správe spoločného majetku.
(2)
Manželia sa môžu dohodnúť, že vyhradia vznik bezpodielového spoluvlastníctva ku dňu zániku manželstva.
(3)
Dohoda podľa odsekov 1 a 2 vyžaduje formu notárskej zápisnice. Manželia sa môžu voči inej osobe na túto dohodu odvolať len vtedy, ak jej je táto dohoda známa.