Poraďte mi nejaký vedľajší prijem - prácu na doma

sima789
14. máj 2019

ahojte mamičky , viete mi poradit , alebo mali ste dajake privyrobenie na materskej? Poraďte mi prosím nieco REÁLNE na doma. Ziadne katalogy ani poistky. Nemam povahu vnucovať nieco ludom. Dajte typy po com sa obzrieť. dakujem

bobula46
14. máj 2019

@sima789 záleží od toho čo ťa baví. Vieš piecť, baví ťa to? Môžeš piecť torty, je to super zárobok. Prípadne pripravovať candy bar na oslavy a svadby. Vieš šiť? Je milión vecí ktoré môžeš, napríklad letia hniezda pre bábätká, mantinel do postieľky, oblečenie od a po z, môžeš vyrábať šnúrky na cumlíky, náramky, môžeš pracovať ako ekonómka, teraz už veľa žien takto pracuje z domu. Môžeš vyrábať venčeky na dvere, maľovať na textil, obrazy... Záleží čo ťa napĺňa a na čo máš reálne čas.

kiwi3
14. máj 2019

zial, nic taketo ako katalogy, kozmetika, sacky, reklamy a ine hovadiny, co sa verejne ponuka, nefunguje. treba pohnut rozumom a vymysliet nieco vastne, pripadne pozriet profesiu.

prevenar
15. máj 2019

@sima789 pecenie je podla mna dost ziadane

dopolbokaodrata
15. máj 2019

@sima789 a čo vieš robiť? V čom si dobrá, originálna? Lebo hand made a podobne práce z domu robí už každá druhá. Ak nemáš prácu kde môžeš robiť home office, alebo nevieš jazyky že by si napr prekladala, tak to budeš mať ťažké..

uniquegirl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cickamon
15. máj 2019

@bobula46
@prevenar ludia pecenie je fajn, ale nelegalne pokial nema zivnost a riadne zabezpecenu prevadzku ktora splnuje hygienicke predpisy, handmade moze zasa bez zivnosti len originalne vlastne napady ziadne napodobeniny aby to bolo vedene ako autorska cinnost, lebo inak tiez ju mozu nahlasit za nelegalne podnikanie ... takze ja odporucam radsej normalne zalozit zivnost a podla toho sa legalne venovat tomu co ti ide alebo si privyrobit na bazariku a predat veci co nepotrebujes, alebo si najst normalnu pracu cez nejaku firmu na doma... v dnesnej dobe riskovat nelegalny biznis a ze ta niekto nahlasi alebo sa dozvedia urady pre par drobnych k rodicaku nie je velmi mudre.

marlenka222
15. máj 2019

@cickamon jasne a to sa oplatí. Za založenie živnosti platíš,odvody každý mesiac platíš, ešte k tomu musíš podávať daňové a riešiť 2 kopce veci. Žena, ona sa pýta ako privyrobiť a nie stat sa bohatou cez rok. Moja zlatá, to by na bazároch aj všetkých tých miestach kde sa ponúka handmade museli stáť kontroly z daňového, sociálky,zdravotky a pozerať všetko, čo sa predáva a rieši. Trochu mimo- privyrobenie neznamená závislú činnosť ani činnosť vykonávanú opakovane každý deň. A nehnevaj sa, ale ak nepresiahne 500€ zdokladovanych ! Rozumies- zdokladovanych! Pre štát faktúrami, blocikmi, jedná sa o predaj - činnosť oslobodenu od dane,sociálneho,zdravotného poistenia a nejde o závislú činnosť.
To by museli každú ženu čo je na bazáre preverovať či ročne nemala príjem mimo rodicaku väčší ako 500€. Realne- nie je to možné. Ako ťa niekto môže udať, ak robíš pre niekoho napr
tortu? Robíš mu ju každý deň ? Hádam nie. Ako ti to dá? Na blocik? Na faktúru? Nie,dohodnete sa medzi sebou, častokrát preniaze do ruky. Nechápem o čo tebe ide :D myslíš že handmade je až tak výnosné že uživí rodiny :D a muži nemusia do konca života do práce, poprípade pomáhajú ženám riešiť biznis..... Preber sa. Úrady aj keď sa dozvedia, nebudú zasa až tak hrrr ako píšeš. A to že niekto niekomu niečo handmade spraví, snáď je logické že sa za to trošku zaplatí. A keď aj zaplatí, má isté výdaje, ktore k výrobe jednoznačne patria. Zdať sa mi že ty si jedna z tých Bubububu, nič nerob, lebo by si mohla mať viac ako ja

dopolbokaodrata
15. máj 2019

@marlenka222 nemyslim si ze to písala aby náhodou niekto mal viac, len je jedna z tých poctivých ľudí ktorí robia veci tak aby to bolo v poriadku. Kamoška tak začala na MD šiť, bavilo ju to, ľudia od nej chceli veci (aj ja mám) tak si vymyslela logo, má vlastný web, uz o nej aj písali články v novinách aj na weboch. Nikoho nekopiruje a keď už sa jej to rozbehlo vo väčšom, tak si na to urobila aj živnosť. Ma svoj štýl, objednávky posiela do sveta, nerobí to len pre susedu doma na kolene, na to by jej živnosť jasne ze bola na prd. Ale preto, aby mala veci na poriadku, ak by sa našla nejaká "dobrá duša" čo by ju udala, a povedzme si pravdu taka sa nájde všade, lebo niekto zarobí svojou šikovnosťou a niekto vie len plut jedy. Len ide o to ze sa v tom takpovediac musí človek nájsť, nerobit silou mocou niečo a hocičo len pre pár susnov k rodičáku, lebo to nemá žiadny význam.

marlenka222
15. máj 2019

@dopolbokaodrata vieš to je o inom keď vieš, keď máš objednávky a máš čo vôbec robiť. Ale autorka sama nevie čo ide robiť, ani ako jej to pôjde, či bude mať odbyt, zákazky,tak na čo by zakladala živnosť? A zasa ako píšeš pre pár susnov k rodicaku- koľko hodín námahy zaberie handmade na to, aby si skutočne niečo zarobila? Presne ako píšeš -par susnov ti ostane. V Tom lepsom prípade keď máš zákazky ako tvoja známa, už to nie je privyrobenie ale ako pises, práca a áno v takomto ponímaní kedy máš zákazky že aj nestíhaš, kedy riesis odbyt a dopyt že skutočne máš, to je aj o živnosti. Ale keď nevieš co, ako, koľko vynáša, koľko času, keď nevieš ako budeš vychádzať čo sa týka starostlivosti o deti, kto ti s nimi pomôže, na čo riešiť živnosť ihneď ako premyslas o handmade NIECOHO. ;) na čo riešiť úrady keď nemáš preco ich riešiť. Ešte ani čo nie je stanovené, už by baba mala zájsť riešiť živnosť :D trocha z cesty a veľmi dopredu

dopolbokaodrata
15. máj 2019

@marlenka222 áno ale baba dala len dobrú radu, keď jej to pôjde tak živnosť treba. Druhá vec je ze autorka nemá šajnu čo chce robiť, nevieme čo a či vie niečo robiť takže tam bude živnosť zbytočná aj tak. Kto vie, čo chce, ten si za tým pojde a všetky náležitosti si zisti. 😉

marlenka222
15. máj 2019

@dopolbokaodrata to sa ti snažím napísať ;)

dopolbokaodrata
15. máj 2019

@marlenka222 tak potom si rozumieme 😜

adamon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
15. máj 2019

@cickamon pec "nelegalne" ..tak ako vsetci ostatni. na druhej strane, sprav ako myslis ..drzim palce !

cickamon
15. máj 2019

@marlenka222 neviem preco hned na mna utocis ... lebo chcem aby sa veci robili legalne? http://www.uspesne-podnikanie.sk/co-je-neopravn... taze ano predavanie handmade je nelegalne a o tortach uz ani nepisem lebo tam fakt treba potravinarsky preukaz, hygienicke minimum a pod. a ano moze to robit ako pises pod zisk 500 eur /rocne legalne ale bez aejkolvek reklamy a ako tato ziska zakaznikov? v rodine upecie kolo 10 tort za rok? s minimalnym ziskom? to jej asi nejde o to privyrobit si 10 eur mesacne 😀 a chce zarobit viac ako 500 eur za rok co je cca 42 eur mesacne a prepac ale to pokial sa neda do vyroby nabytku alebo niecoho draheho tak bude sustavna cinnost treba jej zivnost... a ludom neverim natolko aby nejaky podnikatel co si plati odvody a dane nenahlasil ze vo vedlajsom vchode robi to iste mamica za polovicnu cenu a berie zakaznikov lebo robi nacierno 😀 a chudak moja 60-rocna suseda si tak chuda musela ukoncit zivnost po viac ako 30-rocnej praxi lebo sa rozmohlo ze mamicky na fb pecu doma o 5-10 eur lacnejsie... 😒

marlenka222
15. máj 2019

@cickamon ide spomínaná mamička piecť torty alebo robiť nábytok? :D tvoje tvrdenia sú isto podložené dlhoročnými faktami úspechu :D ktorý handmade so sebou nesie, však? Myslíš že každý kto ponúka handmade má ihneď 10tky zákazok? Načo zo začiatku riešiť živnosť ak mamička nebude mať toľko šťastia že jej výrobky pôjdu na odbyt? No jasné, lebo sa to tak MA. HM.... Keby sa všetky veci robili tak ako majú, tak by mamičky popri rodičovskej nehľadali trošku prilepsenia aj mimo legálnosť ;) ako to ty voláš.

cickamon
15. máj 2019

@marlenka222 tak preco jej vsetci hned nukaju ako privyrobenie hand made alebo torty? lebo si privyrobi 10 eur mesacne? ked chcem len tolko penazi ani nepisem na forum jednoducho sratim domaci rozpocet a usetrim na potravinach ci drogerii pri nakupe...tu ide o to ze chce ten zisk a preto ja jej radim ze ked chce zisk ktory je citelny nech ide pracovat cez firmu alebo si zalozi zivnost na nieco co dokaze dobre robit alebo na co je vyucena....ja som jej nikde neradila ani hand made ani torty... to je v dnesnej dobe povacsine len strata casu za par drobnych

cickamon
15. máj 2019

@marlenka222 inak mimo rypania do mna co si jej poradila ty? aby bol jej vedlajsi prijem-praca na doma podla jej predstav? daj radu mozno sa aj ja inspirujem kedze ma cakaju dalsie 3 roky doma 😀 a platit odvody a dane sa mi nepaci 😀

marlenka222
15. máj 2019

@cickamon a ako ušetris na nákupe keď mesačne do košíka vkladas veci ktoré potrebuješ nie veci ktoré nemusíš mat? Ty rozhodne vieš, čo píšeš ;) skôr si myslím že mamička chce na to niečo robiť, aby si mohla z ďalších financií dobiť niečo viac 🙂 a práve takto nemusela šetrit ešte aj na Tom čo súrne potrebuje a btw dá sa deťom vysvetliť že nedostanú jogurt, plienky, mlieko lebo šetríme? A oni stoja najviac financií? Alebo že nebudú mať lieky ktoré potrebujú pretože je to mimo rozpočet v mesiaci? Možno niekomu stačí 10€ na to aby sa citil použiteľný, schopný a možno aj tých 10€ je pre niekoho veľký peniaz a dokáže byť spokojný a rád aj za taký zárobok do ktorého ty z tvojich slov by si nešla lebo je to pár susnov. ;)

marlenka222
15. máj 2019

@cickamon pozri sa nakoľko sama nemá predstavu čo vie, chce robit, určite by som jej radila nech neuteká na živnostenský otvárať živnosť lebo tvoja suseda ktorá pečie 30 rokov si ju otvorila :D vysvetlila som jasne že príjem do 500€ je oslobodený a tým to na rok hasne. Ak bude mať toľké šťastie že bude uspesna- čo každému jednému ktorý chce niečo pre svoju rodinu robit- želám, sama uvidí ako sa jej darí ;) a či má význam v danej činnosti pokračovať a riešiť ju - aj za 10€ mesačne ako vyššie spomínaš ty.

dskjhfdlkdjhl
15. máj 2019

@sima789 doma sa da robit vselico, okrem rucnych prac aj napr. programovat. Ale pokial sem nenapises, co vies robit, tak je zbytocne radit. Nejaky super plan si aj tak kazdy necha pre seba, samozrejme.