Poraďte pracovné pozície bez kontaktu s ľuďmi

11. máj 2021

Ahojte.
Hľadám si svoju prvú oficiálnu prácu a možno preto lebo som introvert, možno má na to vplyv moja prvá zároveň i posledná brigáda kde som zažila neskutočnú psychickú záťaž pri práci s ľuďmi. No rada by som si našla niečo kde je minimálny kontakt s ľuďmi. Napr ako pohrebná služba (obliekanie zosnulých, administratívna práca), možno kvetinárstvo kde sa denne neotočí 1000 ľudí. Viete o takých pracovných pozíciách? Aby som si vedela hľadať podľa toho 😊

1sally12
11. máj 2021

Aj ja som introvert, tiež som spočiatku chcela hľadať podľa toho, ale žiaľ všade máš nejakých ľudí...pohrebná služba? No tam by si asi tiež musela tiež komunikovať s rodinou zosnulého a obliekanie zosnulého? Brrr😱

autor
11. máj 2021

Nemyslím žiadnych ľudí, to asi nejde no😁 ale nie ako napríklad Kaufland, že 1000 ľudí za deň alebo poradca či niečo také, denne stretnutia s klientami.. nehovorím, že by som to nezvládla ale radšej by som robila prácu, ktorá ma baví a nerobím ho so stresom

nafka0483
11. máj 2021

A co takto najprv sa pozriet na to co mas vystudene, v com si vyucena, pripadne co robit vies, ake as zrucnosti a podobne a podla toho vyberat?
Lebo mozes byt programatorka a pracovat z domu, cize ludsky kontakt takmer ziadny a ked uz tak napriklad len mailom. Lenze ak tom nemas ani paru a programovat nevies, tak ti je to na nic.

Cize urcite sa treba odpichnut od toho co robit vies a co by si teda robit mohla - napis aspon to a podla toho vieme poradit dalej.
ALe napriklad taka nekvalifikovana praca vo vyrobe - tam si na linke pri svojom stroji a proste robis si svoje. Nemusis (dokonca velakrat ani nemas cas a ani moznost lebo si napr. v hluku) sa rozpravat s kolegami, proste si odrobis svoje a hotovo.

Alebo pekar, kuchar - komunikujes len s kolegami, nie si v priamom kontakte so zakaznikmi. To iste cukrarska vyroba, praca v sklade...

ivkazba
11. máj 2021

Upratovačka, napríklad v BA sa vo veľkých administratívnych budovách gro upratuje večer (po 18:00). Niekde vo výrobe, kde človek stojí na svojom mieste a musí plniť normy a nemá čas chodiť vykecávať s kolegami. V pohrebnej službe je určite komunikácia s ľuďmi nevyhnutná. Inak, ja som tiež bola vždy introvert. Ale teda toto mňa pred 25 rokmi nenapadlo, hľadať prácu podľa tohto parametru, ani sa vtedy nedalo podľa mňa. A paradoxne, dnes sa živím komunikáciou, takže v práci som silný extrovert a baví ma to. Proste v práci som sa naučila mať inú tvár, akčnej extrovertky. Doma a v súkromí si strážim svoj introvertizmus a mám rada svoj kľud. Išla by som skôr smerom toho, čo ťa baví. Lebo najviac dokáže zabiť človeka to, keď robí niečo, čo ho nebaví.

sense
11. máj 2021

Rusnovodic

ukulela
11. máj 2021

pohrebnictvo? citala som minule rozhovor s pohrebnikom - ako sa tam tocia ludia, lebo depky atd .... pohrebnictva su skor rodinne firmy, majitelia robia administrativu a zamestnanci riesia prevoz mrtvych atd. zhovarat sa so zonulymi, vyberat s nimi truhly? to by si chcela???? no, moja, mas cudne naroky ...
vsade musis komunikovat s ludmi, hoc to bude len jeden kolega, alebo nadriadeny, ak to bude vol, pokazi ti to uplne pocit z prace .... a velmi zalezi od tvojej kvalifikacie. upratovacka naozaj neriesi, s ludmi sa nestretava, ... mozno tiez kucharka/pomocna sila v kuchyni v nejakej malej skole (ak tam nie je spominany blby kolektiv, ale teda skrabat krumple sa da aj so sluchatkami), ... teraz mi napadlo - sadit stromky v lese 🙂 seriozne, su take brigady, alebo v kadejakych sklenikoch - presadzanie atd. ... a ako baby spominaju, vo vyrobe za pasom nehladis na kolegov, tam riesis normu.

hettinka
11. máj 2021

Prekladateľstvo - texty prišli mailom, preložila som, odoslala, peniaze prišli na účet.
Účtovnícka - na živnosť pre menšie firmy, robia zvycajne z domu, občas školenie a prejdu do firmy po papiere.
IT sektor, programátori často nie s v kontakte s ľudmi. Kamoš chodí do office 1-2x do mesiaca. Inak robí sám z domu.
Kreatívna práca v ateliéri, výrobky predáš cez net.

Záleží, čo vieš a akú máš kvalifikáciu.

ofzuza
11. máj 2021

@hettinka vies ake su bolestive stretnutia s ludmi mimo odbor pre it ludi 😁? Ajtak musi odkomunikovat s niekym neIT, co ma robit, co sa ocakava a hlavne vysvetlovat, co je mozne, co nie je atd a to vie byt riadne bolestive 😂

katpox
11. máj 2021

Do automobilky, kde je zadany ukol, ktory plni clovek sam,...ci hocijakej inej vyroby...

littlebubble
11. máj 2021

Napíš mi správu ak vieš 🙂 nechcem tu prezrádzať svoju konkrétnu pozíciu.Síce do kontaktu prichádzaš, ale len v nevyhnutnom prípade.Väčšinou si ďalej od ľudí a komunikácia je minimálna a stres za bežného dňa nie je žiaden.

Nejedná sa o pozície za pokladňou ani vo fabrike.

littlebubble
11. máj 2021

A samozrejme sa jedná o prácu na zmluvu.Normálne zamestnanie 🙂.

nafka0483
11. máj 2021

@littlebubble Mna to zaujima, napis o co ide. Mozes do IP ak chces.

hettinka
11. máj 2021

@ofzuza

Chapem. To máš všade, že občas niekto musíš uzemniť, že to tak nejde. Pri prekladoch to tiež bolo, že si mysleli, že veď to mám za hodinku… ale ten kontakt nol minimálny, čo mne teda nevyhovovalo tak úplne, tak som to vtedy kombinovala s učením kurzov.

Ale ta šálka vraví za všetko … 🤣🤣🤣

1sally12
11. máj 2021

Aha - v názve témy je totiž bez kontaktu s ľuďmi, preto som myslela že úplne bez.

ofzuza
11. máj 2021

@hettinka no len prave programujes/spravujes to co ludia zadaju. A obcas teda 🤦‍♀️ ja tu od rana nadavam a tesim sa, ze veskera komunikacia je cez email, bo mam cas spracovavat svoje vybuchy 😂

engynka
11. máj 2021

Robila som v jednej firme davno a tam sme mali poziciu archivar. A teda ta pani bola non stop zalezena v sklade a nikto nevedel co robi 😂

luccija
11. máj 2021

@engynka podobne ako v knižnici tam sa aj často zamestnávajú ľudia s nejakým zdr.znevyhodnenim.
Autorka chválim tvoj pristup, že prihliadas na svoju povahu,lebo to je alfa omega zamestnania, aby Ťa bavilo. Veľa introvertov robí niečo kde ich práca veľmi vyčerpáva a ani netušia prečo sú stále unavení a znechutení ohucani z ludi
Zbytočne Ti budem písať nejaké strihanie psov či cukrárka, keď máš vyštudovane niečo iné.Hladala by som prácu v administrative mala firma kamarátka zase opak extrovert a celý deň je sama v kancelárii a nevyhovuje jej to.Napr suseda je introvert, že snáď celý deň nič nepovie a robí na pošte na dedine jej vyhovuje monotónna práca neucit sa nové veci...nejaky sklad výdaj tovaru, ukladanie...

littlebubble
11. máj 2021

@nafka0483 Máš správu 🙂

margitaf
11. máj 2021

Poľnohospodárske družstvo

karolinakr
11. máj 2021

Učtovnictvo z domu aj prekladatelstvo je dobre
NO ja sa tiez hanbim a raz mi dali brigadu robit anketu pre Kauflandom a oslovovat ludi To bolo horšie ako smrť..
Ale na počudovanie som mala 95% dotaznikov vyplnenych.Obcas v živote musime čeliť výzvam

autor
11. máj 2021

Určite musíme, musíme napredovať a občas robiť veci mimo našej komfortnej zóny. No podľa mňa nemala by to byť práve práca ktorú robíš dennodenne. Ak už niečo robíš nech je to niečo čo ťa baví a nebudíš sa každý deň so stresom a úzkosťou

juliet86
11. máj 2021

zalozna je zasivaren. hodinarstvo. kniharstvo. kniznice. archivy. rozne.

mirage
11. máj 2021

@ukulela zhovarat sa so zosnulymi a vyberat s nimi truhly asi nebude..

cervenaruza123
11. máj 2021

Uplne ta chapem, aj ked robim s ludmi a zvladam to, ale je to velka zataz. Asi vsade mas kolegov a nadriadenych, ale su pozicie, kde nerobis priamo s ludmi ako zakaznikmi. Pasova vyroba je v tomto smere super, praca v labakoch, praca niekde v sklade, v archive, hocico s informatikou, tam ked aj mas kontakt, tak minimalny. V knizniciach nebyva az tak vela ludi, alebo skor sa im netreba az tak venovat, ale zalezi aka kniznica. Pripadne tam kde mas ludi, ale menej, tak nejake male predajne, ci s bio vecami, knihami, antikvariat, male specializovane obchodiky... Ale zavisi od toho co vies. Niekedy je clovek aj rad, ked vobec nejaku pracu zozenie zial, taze treba skusat

radovanstefanec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
11. máj 2021

@mirage hop, stane sa aj v lepsich rodinách 😂 aj keď, čo my vieme 😝

autor
11. máj 2021

@radovanstefanec nemám problém sa porozprávať s ľuďmi, nesedím zas 0/24 doma a podobne 😁 som mladá baba, chodím do klubov (teda keď sa to ešte dalo 🙄) mám mnoho známych. Príspevkov bol myslení skôr tak, že nechcem prácu kde denne komunikujem s 1000 ľuďmi . Mám dni keď mám chuť na ľudí a mám dni keď nie, bohužiaľ je viac tých dní keď nie práve preto by mi taká práca nevyhovovala 😊

radovanstefanec
11. máj 2021

Tak som rád že to neni také hrozné😄 , lebo to pohrebníctvo znelo tak, že vyhľadávaš naozajstnú samotu. 😬

autor
11. máj 2021

@radovanstefanec ako to tu spätne čítam naozaj to znelo tak, že moja obľúbená farba je čierna, 0/24 mám sluchátka, nemám žiadnych kamarátov a moj najväčší sen je byť medzi mŕtvymi 🤦🏻‍♀️😁 no nie je to tak. Len chcem si nájsť prácu kde nemusím počúvať denne milión ľudí ako im nevyhovuje toto , tamto. Aký sú hnusní, bez rešpektu a tak😊

oblecenie99
11. máj 2021

Pri tejto téme som si spomenula na jednu moju prácu, kedy som musela robiť s ľuďmi, a presne si spominam, ako som po namáhavom pracovnom dni ešte islan na nákup, stála som v rade na pokladňu v Lidli,este aj tam okolo mňa milio netrpezlivych ľudí, a ja som si tam vtedy predstavovala, aké by bolo ukudnujuce, keby tu na nás spadol meteorit a bol by konečne pokoj a ticho. 😀 Ale ja nie som introvert... Ale intenzívna práca s ľuďmi ma vtedy vycerpavala veľmi.