Pôrodná asistentka

20. feb 2022

Som doma s dieťaťom už presne 1 rok a rozmýšľam čo po materskej. Do pôvodnej prace sa už vrátiť nechcem a nechcem robiť ani to čo som študovala (ekonomika). Som ešte pomerne mladá, mám 25 rokov a takmer ročné dieťa.
Vždy som snívala o tom, že raz budem doktorka no život mi to zariadil inak a som účtovníčka. Nieže by ma práca nebavila, ale stále ma láka práca v zdravotníctve, konkrétne pôrodná asistencia. Z môjho pohľadu je to krásne povolanie. Myslite že je v poriadku ísť teraz v 25 na VŠ aby som mohla robiť pôrodnú asistentku? S jedným dieťaťom?
Čo som zatiaľ pozerala tak sú na Slovensku len 3 školy čo ponúkajú toto zameranie. Samozrejme že by som chcela študovať externe.
Študujete alebo študovali ste tento odbor? Ak áno tak kde? Ďakujem ❤️

macekovam
20. feb 2022

mne sa zda ze porodna asistentka sa studuje len denne... ale mozno sa mylim

sisa_s
20. feb 2022

Bc studium porodnej asistencie sa da iba denne...mgr je externe

luci_ba
21. feb 2022

ak Vam to finančne vychádza, chod si za svojim snom. Je skvelé ked niekto robí prácu ktora ho naozaj baví 🙂 drzim palce

medeaa
21. feb 2022

Lekarsku vedu studovat externe? Potom by to tak vyzeralo... Nemyslim, ze toto sa bude dat studovat externe a uprimne dufam, ze nie.

diamond007
21. feb 2022

Zistí si niečo o pôrodnej dule. Možno ťa to osloví
Treba však rátať s tým, že je to práca kedykoľvek v strehu, denne aj nočné. Ak teda chápem správne že PA robí aj pre ženy pomoc pri pôrode (súkromné), nie len v nemocnici

domi2425
22. feb 2022

@medeaa Pôrodná asistencia nie je lekárska veda🙂 Asi si pletiete pojmy, okrem toho externí študenti v zdravotníckych odboroch nemajú štúdium o nič ľahšie, rozdiel je len v tom že rovnaký počet hodín teórie aj praxe je rozvrhnutý do 4 rokov namiesto 3

medeaa
22. feb 2022

@domi2425 mate pravdu, asi som si to predstavovala zlozitejsie 🙂

aknamorka22
27. júl 2022

Ahoj, ako si dopadla? Podarilo sa ti dostať na nejakú školu? 🙂