Posledné kolá pohovoru v banke

henka545
7. mar 2019

Ahojte, je tu niekto kto čerstvo pracuje v poštovej alebo vub? čakám síce či ma pozvú do posledného kola ale chcela by som vedieť ako to prebieha? v PB mám za sebou telefonicky pohovor, potom skypový a teraz riaditeľ. vo VUB som mala pohovor s manažerkou a riaditeľkou pobočky. ešte by som chcela vedieť akosa pracuje v týchto bankách alebo kľudne aj v iných 🙂 ďakujem ža všetky odpovede 🙂

ave17
7. mar 2019

Od banky utekaj km ďaleko, na ľuďoch a klientoch nezáleží, len čísla a percenta plnenia sú dôležité,

katarinamarkova
7. mar 2019

@henka545 o plate a prac. naplni mas aspoň základnú predstavu? Prečo si sa rozhodla práve pre prácu v banke?

henka545
autor
8. mar 2019

Prave toto som nechcela aby ste mi tu vypisovali ze tam nemam ist a pytali sa preco. Je to moja vec a poja otazka bola prosta!

ave17
8. mar 2019

@henka545 mam osobnú skúsenosť v PABK, preto som napísala, čo som napísala, pracovala som tam päť rokov, bolo to cim ďalej tým horšie, ale keď chceš skúsiť, skus, ja som mala pohovor ešte na ústredí, trval 5hodin, plus nejaké psychotesty, modelové situácie..., jedine co ich zaujíma je plnenie plánov, dovolenky si musíš zaslúžiť, PN je pruser, lebo mas sklz v plnení.. Atď, ale VÚB je vraj ešte väčšia pakaren, tak si vyber 🙂

kerstina
8. mar 2019

@ave17 a kam si presla z banky ak mozem vediet? Vies ciele a plany sa musia plnit vsade. Nie len frontdesk, ale aj backoffice, nielen banka, ale aj operatori, a vsetky ine komercne firmy. Ocividne si mala debilneho manazera. Mam vela kamosiek, co zacinali na pobockach (slsp, tatra, csob) a ziadne zasluzenie dovolenky ani pn ako pruser nebol.

kerstina
8. mar 2019

@henka545 co sa tyka tohto typu pohovoru, osobnu skusenost nemam, urcite ale hocikde na webe najdes najcastejsie otazky aj v bankovom sektore. Nastuduj si vsetko o banke, pozri vyrocne spravy a niekolko poslednych tlacovych sprav, aby si mala prehľad o aktualnom diani. Potom si prejdi produkty, a skus si ich aspon trosku porovnat s konkurenciou. Ked to zvladnes tak budu vidiet, ze ti na tej praci zalezi🙂

katarinamarkova
8. mar 2019

@henka545 dobre odpoviem ti inak....ako sa pracuje v banke? Na vyplatu dostanes niečo medzi 500 / 600 € ...vacsina bank funguje na flexi prac.dobe to znamená že nadcasy ti nik nepreplati ...mas hmotnú zodpovednosť za milióny...prevody zmluvy....a medzitým si tlacena do nerealnych predajov produktov ktoré sú pre ľudí max.nevyhodne..... 😊 takže ak ta práve toto bavi neberiem....
K tomu poslednému pohovoru. Je jedno ake mas vzdelanie staci kúsok seriozne vyzerať a presvedčiť že predas aj teplu vodu z parok.
Inak ako skúsenosť fajn 😊

zara0201
8. mar 2019

@henka545 otazka jasna: ako sa tam pracuje? Odpoved jasna po osobnej skusenosti: nikdy viac.

ave17
8. mar 2019

Vidím, že nás je viac, ktoré zažili psycho menom banka 🙂

ave17
8. mar 2019

@kerstina manažéri boli OK, horší bolo regionálni 🙂 áno, dovolenka bola za odmenu za splnený plán, na pn sme mohli samozrejme ísť, ale tie tlaky potom, lebo jasne, za týždeň si mala sklz, ich pojem GAP mi doteraz vhana tycku do krku... 🙂 posledný klinec bol, keď mi zomrel blízky člen rodiny a nechceli ma pustiť na pohreb, lebo ma sa to prehodiť na iný deň, ich to nezaujíma... Ale prežila som a zocelilo ma to 🙂 odišla som na materskú... 🙂

henka545
autor
8. mar 2019

Modelovkou som uz presla aj blbymi frazami... tak uvidim a dakujem za odpovede. Vo vub ma na pohovore znicila za 20min a som si myslela ze som dost odola ale asi nie 😁

zooeynka
23. apr 2019

@henka545 ako si dopadla?

henka545
autor
24. apr 2019

@zooeynka riaditel povocky na poslednom pohovore si vybral tu druhu

zuzanka.zuzu
24. apr 2019

nerýpem, seriózne sa pýtam... to sa robia pohovory? a ešte k tomu takéto, že 5 hodín a troje kolá a skype a modelové situácie a podobné kraviny? ja že len pro forma 🙂 lebo však nikde nie sú ľudia (celkovo je nedostatok). v každej banke visí na dverách "prijmeme zamestnancov" a naozaj reálne aj zháňajú. a za 500e so sebou nechať takto zametať???

henka545
autor
24. apr 2019

@zuzanka.zuzu ano presne tak

zuzanka.zuzu
25. apr 2019

@henka545 a čo ťa motivuje ísť robiť práve toto? peniaze to asi nebudú

ceklis
25. apr 2019

@henka545
Ja som pracovala aj tam aj tam. Odporúčam ak ta vezmú do vub, chod tam 🙂

ceklis
25. apr 2019

@henka545 jaj prepáč :( asi je to už neaktuálne 🙈

henka545
autor
25. apr 2019

@zuzanka.zuzu nic lepsie tu nie je a da sa zarobit

henka545
autor
25. apr 2019

@ceklis oooo no pohovor vo vub panebozeeeeeeeeeeee. Znicili ma za 20min. Necudo ze tam nemozu nikoho najst. Nejaka manazerka je moooooc premotivovans asi

ceklis
25. apr 2019

@henka545 :( men tie pohovory pridu ako divadlo 🙄 Toľko požiadaviek maju a pritom v konečnom dôsledku pri praci nie je ani tretina potrebná. Je to smiešne 🙈

mogaa
25. apr 2019

@henka545 no a to nie je len o pohovore, toto tam budeš mať každú poradu, ak neplníš prečo neplníš, čo robíš preto aby si plnila, koho si v ten deň oslovila, pozývanie klientov na pobočku a nanútenie im produktov.....ja som robila v troch bankách, viac menej je to všade rovnaké, záleží od riaditeľa danej pobočky, naňho tlačia za plnenie plánov za celú pobočku a záleží ako to on prenáša na zamestnancov....v čsob každé ráno pred otvorením banky porada a povedať čo budeš robiť aby si naplnila plán.....počas dňa vyfasuješ zostavu koho dotiahnuť na pobočku(telefonáty) a niečo nanútiť....v prime ešte horšie - tam také vzťahy že ťa nemal kto zaučiť lebo si bola konkurencia(náhodou by bol lepší predaj ako kolegyňa), slsp tam to bolo pre mňa najlepšie ale čo stretávam bývalé kolegyne už sa to riadne zopsulo aj tam.....porady počítaj mimo prac.doby - presčasy ktoré ti nikto nepreplatí...kamoška robila vo vub-ke a tam to bol des... keď sa ti podarilo niečo predať a nabudúce klient prišiel ku kolegyni, tá mu to zrušila že to je preň uplne nevhodný produkt a založila mi niečo iného....čiže jej sa zo zrušeného produktu nič nerátalo do plnenia, vzťahy tam boli čit katastrofa.....ale je to vyslovene od pobočky a aký sú tam kolegovia a hlavne riaditeľ

dovozadokoca
25. apr 2019

Ja som prezila pohovor do telekomu na zákaznícku linku. Bolo to ako pohovor na jadrového fyzika, celodenný, skladajúci sa z milión zložiek. Následne mesiac školenie... Samozrejeme, za 450 eur. Aká fajn práca by to bola, keby cieľom tejto linky nie je predať niečo, ale pomôcť zákazníkovi. Dala som výpoveď, nedalo sa to. Zatiaľ, čo na vás kričí pán do slúchadla, že prečo mu nejde hento alebo tamto, prípadne prečo ma takú vysokú faktúru,manazer napojený na rozhovor vám hovorí "chod do predaja!! Chod do predaja!"

To bol taký tlak, že som chodila vyhadzana ako 14tka, všade samé plány, plány, plany. Neskutočný stres, ja teda obdivujem každého, čo je schopný predať aj človeku na púšti hadicu na vodu, ale teda pre mňa to bola skúsenosť za všetky prachy. Týmto smerom ísť ma ani nehne. :D

nice202
25. apr 2019

@dovozadokoca Úplne presne si to vystihla.

henka545
autor
26. apr 2019

@ceklis a este niektori riadne potrapia :/

vieraval
7. aug 2019

@henka545 ahoj prosim ta ako prebiehal pohovor na pobocke vo vub ak si pamatas, caka ma to v piatok s riaditelom pobocky, na co sa pripravit . Davali aj modelove situacie a ake? Dakujem

henka545
autor
7. aug 2019

@vieraval ja som tam mala aj regionalnu menezerku. Hlavne modelovky ze ako vies predat skusaj to hovor si nahlas nenechaj sa odbit. Drzim palce

dorema
19. feb 2020

@henka545 mozem sa opytat prosim kolke bolo posledne kolo? Ja uz mam ist do 4teho kola 😯, to mi uz pride ako blaznovstvo a zase tie modelove situacie 😴. Dakujem

dorema
19. feb 2020

@zuzanka.zuzu ja uz mam ist do 4teho kola a uz je to fakt chore. Este som nezazila tak komplikovany pohovor. Ako na premiera 😁
Seriozne rozmyslam ci sa nato nevy....

henka545
autor
20. feb 2020

@dorema ja som mala posledne 3