Povinnosť preplatiť vstupnú prehliadku u lekára?

dada7701
28. jan 2019

Zdravím, má zamestnávateľ povinnosť preplatiť vstupnú prehliadku u lekára ? Dakujem

alenah31
28. jan 2019

@dada7701 áno, kuk § 6 zákona č. 124/2006 Z.z.

kika831
28. jan 2019

@dada7701 asi ma, ale mne ju v skolstve v zivote nikto nepreplatil- bolo mi povedane, ze nie su peniaze 😂

anik56
28. jan 2019

Vstupná prehliadka je podľa mňa potrebná na to, aby bol zamestnávateľ oboznámený, či vôbec môžeš danú prácu vykonávať, takže by mala byť asi ešte pred nástupom. A to asi nemusí preplatiť. Iné je to pri pravidelných preventívkach už počas zamestnania. My sme na to dostali voľno jeden deň a naša doktorka si to napísala ako bežnú preventívku, tak sme neplatili, preplatila jej to poisťovňa.

janinka007
28. jan 2019

Ked si to zamestnavatel vyzaduje, tak ju ma aj preplatit.

babikadaska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babikadaska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anik56
28. jan 2019

@janinka007 vyžadujú ju aj pred nástupom do škôlky, do školy, na strednú, na vodičský... je to podmienka prijatia

mati31
6. okt 2019

A keď Vás zamestnávateľ pošle na preventívnu prehliadku v čase kedy ste mali byť v práci a žiada od vás aby ste si ten deň kedy ste boli na preventívke odpracovali? Je to normálne a ma na to nárok?!

evittam
6. okt 2019

@mati31 Nie. Mas narok na paragraf na nevyhnutny cas.

catrena
6. okt 2019

@evittam vies mi poradit ako je to po dlhodobej pn ...v robote dostal papier pre dr ci moze vykonavat robotu a sestricka ze treba preventivku

evittam
6. okt 2019

@catrena No rovnako.

maria4812
23. nov 2023

Zamestnávateľ musí VŽDY preplatiť vstupnú preventívnu prehliadku. Nechcú preplatiť? Aj keď Vám povedia 2x, že MY nepreplácame, je to ich povinnosť zo zákona, automaticky preplatiť.
Treba napísať žiadosť a hneď Vám ju preplatia!

VZOROVÁ ŽIADOSŤ je na ulozto.sk Treba vyhľadať tento výraz:

Žiadost o preplatenie vstupnej preventívnej prehliadky.docx

Proste zo zákona č. 124/2006 § 6 ods. 11 BOZP, musia náklady znášať a nesmú preniesť na zamestnanca.