Pozastavenie živnosti na dva roky. Dá sa to?

murcko
1. jan 2009

Poradte mi prosim, da sa pozastavit zivnost na dva roky, pocas MD?

roasha
1. jan 2009

pozastavenie zivnosti je minimalne na 1/2roka,ako to je pocas materskej sa popytaj na zivnostenskom. 😉

lencici
1. jan 2009

ahoj dá sa ja mam tiež pozastavenú živnosť najprv som si dala na 1 rok a potom som si dala na zvyšne 2 roky....nebol s tým problém....no neviem či sa už nio nezmenilo zakony sa menia vždy.....

murcko
autor
1. jan 2009

lencici, ked si mala pozastavenu zivnost, neplatila si ziadne odvody? a musim to vsetko pobehat a nahlasit na soc., danovom atd....., alebo to oznamuje zivnostensky? Dakujem

roasha
1. jan 2009

murcko,pobehaj si to ty,a je to aj "najbezpecnejsie",vsade si hned daj orazit,ze prijali "pozastavenie",lebo nikdy nevies.takto sa nebudu mat na co vyhovarat,ak by im nahodou "neprisli papiere". 😝

lencici
1. jan 2009

tak ako ti to tu piše roasha všetko si to pobehaj.... na živnostenskom ti všetko povedia....

gijar
1. jan 2009

murcko- aj ja mam pozastavenu zivnost, zivnostensky to ohlasi zdravotnej poistovni urcite a socialnej si nie som ista. da sa prerusit ako pisali baby min.na pol roka a mozes aj do neurcita, cize potom kedykolvek prides a povies kedy chces asi tak znovu obnovit. ja som registrovana na SVK ako dobrovolne nezamestnana takze soc.si platim sama a tam som musela ist nahlasit to, ze si chcem platit.

murcko
autor
1. jan 2009

Dakujem Vam pekne aspon za podporu a teraz si to musim pobehat sama. Ak bude nieco nove ozvem sa

wanda007
1. jan 2009

ja mam tiez pozastavenu zivnost, ale som sa unahlila. odvody by za mna platil stat aj keby som zivnost nepozastavila. stacilo dat prehlasenie, ze nemam ziadny prijem a zivnost som mohla mat aj dalej. lutujem teraz. kolok stal 200 sk.

jaduska
1. jan 2009

živnosť môžeš pozastaviť kedykoľvek, najmenej na 1/2 roka, ako to tu bolo vyššie písané. Potom však pozor na daňové priznanie, ak ju neobnovíš do podania daňového priznania, tak sa daňové robí ako pri ukončení živnosti. Počas pozastavenia odvody neplatíš.

zuzanageryk
9. júl 2013

dá sa na pol roka,potom môžete opakovať až do 2 rokov,potom bez problémov obnovíte

petula8
9. júl 2013

živnosť sa dá pozastaviť, len o to treba požiadať

adriana1107
11. jan 2016

@jaduska Ahoj Jaduška, alebo niekto, kto mi vie odpovedať. Prosím Vás, dnes som si spomenula, že som mala do konca roka pozastavenú živnosť a zabudla som ju predĺžiť alebo zrušiť. Pozastavila som ju, keď som išla z materskej a RD, čiže zhruba na 2,5 roka. Dcéra mala v októbri 3 roky a ešte som si prácu nenašla. Som vedená na úrade práce a táto živnosť mi úplne cez sviatky vyletela z hlavy. Dá sa s tým niečo robiť, aby som neplatila odvody zbytočne a nemala vybavovačky s úradom práce? Za každú radu ďakujem.

jaduska
11. jan 2016

@adriana1107 tak si ju utekaj pozastaviť. Akurát budeš musieť doplatiť zdravotné odvody, odvody do sociálnej ti nevýjdu....

adriana1107
11. jan 2016

Ďakujem za odpoveď. A na úrade budem na tieto dni vyradená z evidencie?

jaduska
13. jan 2016

@adriana1107 fuuuha, to by som sa na tvojom mieste išla radšej opýtať, lebo v teórii keď máš živnosť, tak nemôžeš byť nezamestnaná...

adriana1107
13. jan 2016

@jaduska Už som si bola dať zrušiť živnosť, a na úrade ma vyradili k 1.1., a teraz musím čakať na papier o vyradení, aby som mohla nabehnúť sa zase zaevidovať. Za ten čas si budem musieť zaplatiť zdravotné ☹