Práca čašníčky a tringelty

lady511
17. okt 2014

ahojte,,chcela by som opýtať,,ak je tu niaka z Vás ktorá robí/robila čašníčku v herni,,ako je to s tringeltami ? ..myslím to tak že ked zákazník nechá tringelt napr. 2e má si ten tringelt nechat pri sebe niekde bokom,,alebo ako to je dakujem

tami_tami
17. okt 2014

ahoj, ano, tringelt davas vzdy hned mimo kasy, nakolko pri pripadnej kontrole ti musi kasa vzdy sediet na cent podla aktualneho stavu tlaciarne ;)

lubkavargova1
17. okt 2014

Ja ked som pracovala na dvoch miestach a bol tam stale iny sposob.
1. pod pusltom bola taka kasicka kde sa ten tringelt daval kazdy, taka spolocna kasicka bola.
2 miesto - to si kazdy odkladal svoj tringelt.
Ale pocula som o mieste kde aj toto odovzdavali casnici...kasa musi pasovat inak o furt chodila veduca a frflala

iriiis
17. okt 2014

@lady511 To je skôr otázka na zamestnávateľa alebo kolegov lebo vo veľa podnikov je to s trinkgeltami úplne odlišné niekde sa odovzdávajú šéfovi alebo si ich delí celá zmena.

lady511
autor
17. okt 2014

@lubkavargova1 ak by to bolo s tou kasičkou,,,potom sa ako bude vediet kto kolko zarobil za smenu?..príklad že zarobím za smenu 20e ..a kolegina 5e a rozdelí sa to napoli ?

sissy27
17. okt 2014

@lady511 to sa musíš informovať priamo tam, kde budeš robiť... niekde je to tak, že sa odovzdávajú do spoločného a rozdeľujú sa rovnako pre všetkých, niekde ide napr. časť aj kuchárom či pomocnému personálu, niekde si každý necháva to čo dostane...
akurát všade je to tak, že to musí byť oddelene od normálnej kasy, tá musí sedieť pri každej aj náhodnej kontrole...

lubkavargova1
17. okt 2014

@lady511 no ja len vravim ako to fungovalo. Tam kde sme mali spolocnu kasicku tam sme robili 3 casnicky a na konci mesiaca to islo na rovnake dieliky.
Ale to je vsade inde. Potom co som robila v druhej prevadzke tak tam kazdy co dostal tringel to bolo jeho.

janinah
17. okt 2014

dcéra má brigádu ako čašníčka,tringelty dávajú do spoločnej krabičky a na konci dňa si podelia rovným dielom