Práca dlhodobo na dohodu

jasha77
18. aug 2016

Pekny den.Vedel by mi tu niekto poradit?Uz vyse pol roka pracujem v jednej upratovacej firme.Praca je na kazdy den prijem tiez pravidelny.Problem je vsak ten ze je to stale len praca na dohodu a nie na pracovnu zmluvu ktora mi bola prislubena ale doteraz nic.... zevraj nie je tolko zakazok a popritom robota je.Tak ma zaujima ci je vobec toto spravne zamestnavat cloveka dlohodobo len na dohodu?Nemal by ma dat zamestnavatel na pracovnu zmluvu?

candii
18. aug 2016

Noo zial zamestnavatel ked nechce nemusi dat zmluvu. Na dohodu mozes robit kludne aj cely zivot. A je to dobre na prd.

tyelde
18. aug 2016

nie je povinný ti dať zmluvu 😅

sandokanka36
18. aug 2016

@jasha77 kludne ta moze nechat iba na dohodu, pre neho to je vyhodnejsie pretoze neplati az take vysoke odvody a nemusi ti preplacat dovolenku a podobne zalezitosti. Zato ze ti to slubili to je pekne ale to su len slova a hned na zaciatku si nemala pristupit na dohodu a trvat si na tom aby ti dali hned zmluvu

evittam
18. aug 2016

@sandokanka36 Budem ti oponovať čo sa odvodov týka - tie sa platia aj pri dohode také isté ako pri pracovnej zmluve - akurát pri dohode o nepravidelnom príjme je to o pár percent menej - presne o 2,4% čo sa týka zamestnanca aj zamestnávateľa. Jedine, že by mala dohodu o brigádnickej práci študenta - tam platí odvody len zamestnávateľ za garančné a úrazové poistenie - ale tiež len pri určitých splnených podmienkach.

sandokanka36
18. aug 2016

@evittam aha, ano to mas pravdu. Nato som trosku pozabudla ze to je iba pri dohode o brigadnickej praci studenta. Ale dovolenky, paragrafy ked je na dohode nato nema narok na preplatenie a to je dost velka nevyhoda

patamato
18. aug 2016

Presne to mam aj ja,o chvilu bude tomu už rok

humajnicek
18. aug 2016

Je to tak ako sa ty dohodneš so zamestnávateľom, možno y bolo fajn sa o tom porozprávať s ním. Pretože človek keď je na dohodu tak nemá vôbec žiadnu istotu