Práca na dohodu o pracovnej činnosti popri materskej dovolenke

nikki3692
6. mar 2018

Dobrý večer, prosím vás, vedel by mi niekto poradiť? Dnes ma doktorka vypísala na materskú dovolenku, bola som zamestnaná na zmluvu u zamestnávateľa, mám odpracované a nárok na materskú. Chcem sa opýtať, je môžné si popri materskej privyrobiť na dohodu o pracovnej činnosti? Predošlé roky som u tohto druhého zamestnávateľa (nie je to ten istý zamestnávateľ ako som robila na zmluvu) robila takisto na dohodu, ale koncom roka mi dohoda skončila, tak som ju nepredĺžila. No ak by bola možnosť si u neho privyrobiť počas materskej (samozrejme ak by to nemalo žiadny vplyv na materskú), tak by som si rada privyrobila. Ak by ste mi niekto vedel poradiť, bola by som veľmi vďačná 🙏🏼Dúfam, že som to nenapísali moc komplikovane a mätúco 🤔

janci05
6. mar 2018

Ahoj. V tomto článku som to pochopila tak, že ak sa zamestnáš u iného zamestnávateľa ako pred materskou, alebo hoci aj u toho istého, ale na inú pozíciu ako pred materskou, tak to poberanie príspevku neovplyvní. Môže to byť zmluva, alebo dohoda. Z toho my vyplýva, že sa kľudne na dohodu môžeš zamestnať a privyrobiť si. Tu je ten článok
https://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rod....

nikki3692
autor
6. mar 2018

Ahoj ďakujem 😊presne tento článok som čítala a tiež som to tak pochopila, len som si nebola istá či to chápem správne a či to tak naozaj je, aby som si neurobila viac škody ako osohu 😊

evittam
6. mar 2018

@nikki3692 Chapes to správne. Môžeš pracovať kolko len chces len nie na zmluvu,z ktorej si na MD

nikki3692
autor
6. mar 2018

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď 😊 a baby čo sa týka sumy, alebo odpracovaných hodín myslite, že je to nejako obmädzené?

evittam
6. mar 2018

@nikki3692 Nie.

vieruna
6. mar 2018

@nikki3692 co sa tyka odpracovanych hodin si limitovana zo zákona. Max 10 hodin tyzdenne

nikki3692
autor
6. mar 2018

@vieruna v dohode som to tak mala aj napísané aj o tom viem, len som si nebola istá, či sa to nejak nemení v dohode počas materskej ( či to nie je nejako zmenené, obmedzené inak a atď) 😊

majusqa77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majusqa77
6. mar 2018

este usetria, nemusia platit odvody na socialku

evittam
6. mar 2018

@vieruna To si kde čítala. V ktorom zakone? Na MD môžeš pracovať kolko len chces. Ty pises o dohode o pracovnej cinnosti. Ak bude pracovať na zmluvu moze kolko len chce.

nikki3692
autor
6. mar 2018

@evittam a keď budem pracovať na dohodu o pracovnej činnosti, tak tam by to bolo ako? Je to obmädzené tými max 10 hodinami týždenne a nejakou sumou za mesiac?alebo žiadno?

janci05
6. mar 2018

Pokiaľ viem, tak tie obmedzené dohody platia len pre evidovaných úchádzačov o zamestnanie na Úrade práce. Ak je niekto samoplatca zdravotného poistenia alebo na materkej, tak môže pracovať neobmedzene na hodinách aj na príjme.

nikki3692
autor
6. mar 2018

@janci pokiaľ viem, tak dohoda o pracovnej činnosti je obmedzená .. nechcem sa hádať samozrejme, môžem sa aj ja mýliť, alebo som to zle pochopila, ale našla som to aj viď v prílohe a takto som sa to aj učila

evittam
6. mar 2018

@nikki3692 Ano, dohoda o prac.cinnosti je na 10h/tyzden. Mzda nie je limitovana.

mimusik2
4. jan 2019

Ahojte chcela by som sa spýtať beriem materskú ale malú tak mi úrad pra e dopláca do výšky rodicovskeho čiže do 213 eur a teraz som sa zamestnala na dohodu o pracovnej cinnosti tak len by som sa chcela spýtať či ju mam niekde odniesť alebo nie ďakujem za rady

evittam
4. jan 2019