Práca na skátený úväzok

8. apr 2022

Ako to funguje pri praci na skrateny uvazok ohladom zdravotneho poistenia? Su tu maminy, ktore pracuju na polovicny uvazok ked maju skolkarov? O chvilu mi konci rodicovska 'dovolenka'. A tak rozmyslam nad skratenym uvazkom. Sice by som ovela menej zarobila, ale zase manzela mam. A pracovne tiez sa mu neda. Preto by mi na nejaky cas pomohla skratena pracovna doba. Predstavujem si to napr. cez agenturu pracovnu, ze si vyberiem dni v mesiaci, ktore by som robila v case, ked su deti v skolke. A keby deti napr. ochoreli, alebo mali prazdniny a pod., tak by som ostala s nimi doma. Je to blbost?

mogaa
8. apr 2022

to nie je práca na skrátený úväzok, ale dohoda....

buberova
8. apr 2022

Ja pracujem na skrátený úväzok.. každý deň 6 hodín normálne na TPP... Takže asi na to treba nájsť nejaké iné pomenovanie

iwesska
8. apr 2022

Skrateny uvazok nefunguje tak,ze si chodis kedy chces,to su brigady. Pri skratenom uvazku musis prist ci mas deti chore, zdrave...Je to normalny prac.pomer,akurat na menej hodin. Mas normalne PN,OCR, dovolenku,lekarov...

dadka128
8. apr 2022

Moja zlata, kiežbych si tak mohol hocikto vyberať 🤣.. Nie nefunguje to tak, skrateby úväzok riadne chodíš do prace.. Bud máš skrátený úväzok ze odpracuješ tyzdenne 10h 20h 25h 30h 35h.. a plný 40h...
Ale chodíš riadne do prace nevyberás si kedy môžeš ty, ale kedy potrebujú oni

autor
8. apr 2022

@mogaa
@iwesska No dobre, tak a na brigadu moze pracovat aj dospela osoba, ci len studenti? A teda ako to je teda so zdravotnou poistovnou v pripade ak by som pracovala na brigadu?

bublinka1426
8. apr 2022

.

luccija
8. apr 2022

Veď si nájdi v Google dohoda o brigádnickej činnosti.Aj na brigádu budú chcieť vedieť dopredu kedy prídeš, kedy nie

luccija
8. apr 2022

Dohoda o vykonaní prace

martinkatinka
8. apr 2022

Ja mam pracu na skrateny uvazok, dopredu mi veduca napise, ktore dni mam prist do prace