Práca popri materskej a rodičovskej

lilien23
22. apr 2017

Dobrý den, chcem sa informovať, poradte kto viete ....
Momentálne som v 6.mesiaci tehotenstva. Zmluva v práci mi konci ku 31.5.2017. Môj zamestnávateľ je ochotný mi zmluvu aj tak predĺžiť aby som pre neho pracovala i po pôrode, u mna je možnosť homeofficu čiže sa možem venovať bábätku a zároveň neprísť o moju prácu ..... ja by som bola tiez tomu rada. Len potrebujem vediet, ci žena na materskej/rodičovskej môže pracovat na normálnu zmluvu (40 hod týždenne) alebo tam vzniká nejaké obmedzenie ze len na dohodu (o vykonaní práce) ...... a ci je stanovená nejaká výška ktorú možem zarobiť mesačne aby som neprišla o rodičovský príspevok tých 203,-EUR abo koľko to je .... popravde radsej možno prísť o tých 200 a zarábať toľko co mam normalne na výplatu .... za každú radu dakujem

evittam
22. apr 2017

@lilien23 Mozes pracovat sj popri MD aj popri RD. Len popri MD nie na tu istu zmluvu, z kt.budes na MD. Popri RD mozes pracovat kolko len chces -neprides o RP.😉

lilien23
autor
22. apr 2017

@evittam no aspoň ze tak .... môj šéf nie je Slovák čiže mi nakazal aby som vsetko pozistovala, nechce nič robiť načierno, s čím aj ja súhlasím ..... nepozná naše zákony a ja si to potrebujem tiez celé naštudovať hoci uz budem 3-krát na materskej .... v zákonoch sa stále niečo mení a dopĺňa

evitka83
22. apr 2017

@lilien23 musi ti dat inu, nivu zmluvu. Z povodnej ti plynie materska.

lilien23
autor
22. apr 2017

Novú budem mat od 1.6.2017 a na materskú idem cca 24.7. .... čiže po materskej mi musí dať opäť novú zmluvu?

evittam
22. apr 2017

@lilien23 Ak som dobre pochopila tebe predĺží pôvodnú prac.zmluvu a z tej pôjdeš na MD. Čiže od dátumu nástupu na MD ty potrebuješ inú pracovnú zmluvu-dohodu, nie tú, ktorú ti predĺží z tej budeš na MD. Tú novú zmluvu alebo dohodu stačí, že ti dá na čas kedy budeš na MD t.j. u teba od 24.7.2017-18.3.2018. A potom popri RD môžeš pracovať znovu na tú pôvodnú zmluvu.

ketrin315
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilien23
autor
22. apr 2017

@ketrin315 Dakujem za ponuku ale momentálne by som to určite nestíhala ....

jankar27
18. okt 2017

@lilien23 Ahoj, ako si nakoniec poriešila tú prácu popri MD. Ja by som to tiež chcela, aj nadriadený, ale personálne oddelenie je proti.

lilien23
autor
18. okt 2017

Predĺžili mi zmluvu čiže dostávam normálnu materskú .... popri je zakázané pracovat

evittam
18. okt 2017

@lilien23 Ale kdeze, nie je zakázané pracovat popri MD len nemozes pracovať na tu zmluvu z ktorej poberas MD.

lilien23
autor
18. okt 2017

@evittam fakt? Tak to som zle pochopila .... tak sa ospravedlňujem

evittam
19. okt 2017

@lilien23 Fakt.😉

majka2612
21. okt 2017

Ahojte. Chcela by som sa informovať, som na rodičovskej dovolenke..A naskytla sa mi možnosť si privyrobiť pocas rodicovskej dovolenky na dohodu V inej firme na pár hodin,musím to nahlásiť aj v starej praci zE budem počas rd brigadovat V inej firme? Za každú radu odpoveď ďakujem.

jankar27
28. nov 2017

@majka2612 počas RD môžeš kľudne pracovať.

evittam
28. nov 2017

@majka2612 Tak ako pise
@jankar27 . A nikomu to nemusis hlasit. Len sa odhlasit na SP t dochodkoveho poistenia.

janinka13
11. jan 2019

@evittam dobrý večer, čo ste odpovedali mamičke na prácu pri materskej a rodičovskej - naďalej prosím Vás platia rovnaké podmienky, môžem robiť na dohodu, ak na materskú idem z inej roboty, kde mám TPP a potom neprídem o nič ani z materskej ani z rodičáku? ďakujem zaVašu skorú odpoved.

evittam
12. jan 2019
janinka13
13. jan 2019

@evittam ďakujem