Práca popri materskej dovolenke s nepravidelným príjmom

superstar777
20. sep 2018

Dobrý deň. Prosím o radu. Som na materskej dovolenke 7 mesiacov a mám uzatvorený pracovný pomer na dobu neurčitú v školstve. Chcela by som si privyrobiť prostredníctvom realizovania mystery shoppingov, kde je príjem nepravidelný. Od tejto spoločnosti mi prišla rámcová zmluva, ktorá sa uzatvára na dobu určitú a v ktorej je napísané:"odmena sa považuje za ostatný príjem podľa § 8 zák. č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov a zodpovednosť za úhradu dane z príjmov znáša záujemca, prípady oslobodenia príjmov z dane upravuje predmetný zákon. " Neovplyvní mi to výšku materskej a rodičovskej dovolenky v súčastnosti? Nebudem mať odvádzané nižšie dane, dôchodkové poistenie kvôli tejto zmluve? Ovplyvní mi to výšku materskej do budúcnosti (keby nastúpim na ďalšiu materskú o rok, dva) - bude sa mi počítať z iného vymeriavacieho základu ako doteraz na základe podpísania tejto zmluvy? Keď zostanem nezamestnaná, bude mi podpora vypočítaná z predošlého príjmu alebo z tejto zmluvy? Zarobím tam len pár eur, preto potrebujem vedieť, či sa mi to oplatí podpisovať a nenarobím si tým zbytočné škody do budúcna. Budem strašne vďačná za odpoveď. Internet som prelúskala ale nejako sa z toho neviem vysomáriť. Ďakujem krásne.

qsookie
21. sep 2018

@superstar777 "Príjem do 500 EUR ročne, resp. maximálne 500 EUR ročne nemusí občan, ktorý ho prijal, nikde uviesť – ani v daňovom priznaní ani v ročnom zúčtovaní dane (zamestnanec). Neplatí sa z neho teda daň z príjmov a dokonca ani odvody."