Práca predavačky

13. dec 2021

Chcela by som sa prosím spýtať ako vidíte moju situáciu,čo by ste spravili, nejak posunúť? nastupujem na pozíciu predavačky v jednej predajni..no poviem vám nemám z toho vôbec dobrý pocit..taký vnútorný nepokoj, že som s tým nie stotožnená, jednak je to veľmi narýchlo v podstate do 5 dní od pohovoru mám nastúpiť, potom pracovná doba, dva celé víkendy od rána do večera pri dvoch deťoch, manžel pracuje 12tky na smeny, ďalšia vec mám taký pocit, že nebude všetko tak ako vraveli na pohovore..zvyšok pracovnej doby ani netuším a teda plat aj s príplatkami za víkendy 850 v hrubom.. predtým som robila v kancelárii.. chcem si nájsť niečo iné no už nás pomaly tlačia financie a čas..hoci momentálne si privyrábam upratovaním.. neviem čo robiť v tejto situácii..ešte potrebujem dať dokopy synov zdravotný stav, nič vážne, no treba obehať lekárov.. nastúpili by ste takto narýchlo alebo by ste si najprv poriešili veci a hľadali niečo s vyhovujúcou prqcovnou dobou alebo fungujete niektorá takto?

sisa_s
13. dec 2021

Zachvilu sa na trh prace (mozno) vrati mnozstvo zien, matiek, ktore sedeli na pandemickom rp...takze tolko prilezitosti zas nebude, aby si kazda nasla vyhovujucu pracovnu dobu...skus nastupit a uvidis, mozes hocikedy odist

elenka74
13. dec 2021

Ak budeš pracovať spôsobom krátky a dlhý týždeň, lekárov si môžeš poriešiť cez voľné dni. Ak ťa tlačia financie a inú prácu nemáš, nemáš na výber.

autor
13. dec 2021

@elenka74 mam este 2 ponuky, no nie su iste a nie je to kratky, dlhy tyzden

gemerka17
13. dec 2021

Nastúp a uvidíš, do 3 mesiacov môžeš odísť zo dňa na deň. To čo tam odrobíš tak tie dni ti zaplatiť musia, čiže nejaké peniažky domov donesieš. V každom prípade nikto nevraví, že už teraz si nemôžeš zháňať niečo iné. Pozeraj ponuky, či ťa niečo nezaujme a reaguj potom na ponuky.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarissa25
13. dec 2021

Ja robím v obchode ale mňa to baví...ja si neviem predstaviť ze by som bola zavretá niekde v kancli...ale teda ja mam za 140h tých 800e v čistom...a vyhovuje mi to aj keďže to nie je úplne plný úväzok

autor
13. dec 2021

@klarissa25 tak to ano..kebyze si viem aspon povedat ze za ten cas, prip. plat mi to stoji

marsmykkok
13. dec 2021

ja nechápem toto vymýšlanie hlavne matiek po skončení RD... Prácu snov má jeden človek zo sto, pre ostatných je to hlavne zdroj príjmu. Jednoducho bud človek zoberie prácu aká je alebo bude sedieť doma a nerobiť. Práca snov sa podarí málokomu.

eskop
13. dec 2021

Podľa toho aj kde..napr niektoré reťazce maju 13,14 plat a aj dovolenka je celkom dobre preplatenie, aj návšteva lekára..príplatky za soboty, nedele..

mogaa
13. dec 2021

Bola som v podobnej situácii....normálnu prácu som si hladala skoro 8mesiacov, dovtedy DDS opatrovateľka cca 3mesiace, odišla som pred koncom skúš.doby(práve preto aby som nebola viazaná výpovednou dobou v prípade nájdenia lepšieho miesta), 1,5mesiaca Amazzon a cca 2 mesiace predavačka Jednota...za mňa - nastúp. odísť môžeš kedykoľvek v skúš.dobe a zarobíš aspom niečo.....teraz konečne normálna práca(v štátnej správe)plat poslabší ale prac.doba na nezaplatenie.....

kinderzwillinge
16. dec 2021

@autorka ako si sa nakoniec rozhodla??