Práca sestričky a učiteľky na strednej

zuzulik280
18. jún 2020

Dobry den, prosim poradte mi...pracujem ak sestra na smeny denna 12 stka, nocna 12 stka a dva dni volno...ked je nas dost, mam dve deti a 4a 8 rokov, ...ako no celkom sa to s pomocou rodicov da, aj si porobim, kym idem do nocnej mam cas do 16,30, navarim, upracem nieco,doobeda su deti prec..po dennej dvanastke toho vela nestihnem...robim tak 15 - 16 sluzieb do mesiaca...nerobim kazdy den, ale robim aj vikendy ,,,.teraz mam moznost ist ucit na strednu skolu, kedze mam mgr. 22 hodin tyzdenne...myslite ze je lepsie robit ucitelku? viem ze aj ony toho maju dost doma..pripravy, projekty...obed prace mam daleko , tych 50 km....myslite, ze je lepsia volba ist ucit? dakujem za nazory...este si k skole budem musiet dorobit pedagogicke minimum

liz_lemon
18. jún 2020

praca ucitelky ma vyhodu, ze ma viac dovolenky, teda prazdniny mas vykryte, vikendy mas volne

oslo1
18. jún 2020

Do ambulancie by si nesla robit?
To mas velmi vela sluzieb na mesiac, 15-16.
Som rada, ze som zo slovenskeho zdravotnictva prec, pamatam si tie povinne nacasy, neplatene hlasenia a podobne.

airaw
18. jún 2020

Ak by ti nevadil o polovicu menší plat

jaass
18. jún 2020

@zuzulik280 ja by som sla ucit 🙂 ak mas vztah k tomu tak urcite. Viac volna, viac budes so svojimi detmi. Deti ta potrebuju. Viem, čo hovorím

blumchen2
18. jún 2020

@jaass suhlasim

janinah
18. jún 2020

záleží k čomu máš vzťah,ja by som neučila ani za nič,dnešnú generáciu nie,chodiĺi k nám na prax,stačí mi toto vidieť,nerozoberám....čo ja poznám tak odišli učiť sestry,ktorým robota "nevoňala" bez urážky,ale toto je môj postreh....ak potrebuješ volné víkendy,tak skús ambulanciu,síce bude menší plat,ale viac volna,manžel má amb a po 13tej tam je sestrička už málokedy,ale o 7mej už prvý pacient...

mpg
18. jún 2020

Ktorá práca je vzdialená 50 km? Niekedy záleží aj na tom, čo je bližšie. Učiť týchto mladých je tiež dosť náročné, oni sú vo veľa prípadoch takí, akoby nemali základy správania, spoľahlivosti, pracovitosti - už z domu, hlavne z neúplných rodín. Ideálne by bolo nájsť si prácu niekde v súkromnom medicínskom centre, ako sestrička pri lekárovi a zdokonaľovať sa, získavať prax v zdravotníctve.

deti95060810
18. jún 2020

veľa strácaš dochádzaním 50 km.... tam ti uteká čas...nemáš nič bližšie?

zuzulik280
autor
18. jún 2020

@deti95060810 ani nie...chodim autom je to tych 40 min

eliska13
18. jún 2020

@zuzulik280 určite odísť po dennej pomaly s deťmi nie si, pred nočnou chvíľu, robiť na nočné je namahajuce plus víkendy, sviatky, prázdniny....
A ešte je to ďaleko 40 min cesty po nočnej je podľa mňa veľa.Ale skôr ako učiť by som hľadala prácu v ambulancii, ale zase učenie má vyhodu prázdnin a to je pri deťoch výborne😊a máš pekný úväzok 22 hodín je super