Práca učiteľky v špeciálnej škôlke

2. júl 2021

Ahojte dievčatá, chcela by som sa opýtať ci mate niektorá skusenost s prácou v špeciálnej materskej škole. Je to náročnejšie ako v klasickej škôlke koľko detí mate na jednu triedu? Platovo to vychádza rovnako? Dakujem za Vaše skúsenosti keďže som dostala možnosť práce v takomto zariadení a neviem úplne co očakávať. Preto budem vďačná za každú skúsenosť

kacena4
2. júl 2021

co viem ja, vacsinou su to specialne pedagogicky co tam robia, mal by byt priplatok a v triede je cca 10 deti na 2 ucitelky no praca je o 300% narocnejsia tot moj pohlad

euka210
2. júl 2021

Na to treba specialnu pedagogiku, podla toho, ake su tam deti...ci autisti, ci romcata, ci ake diagnozy...urcite je to tazsie, tam na ne platia ine veci ako na zdravevdeti... deti je urcite menej...musia mat web, tak si pozri. Platy v spec.skole su vyssie, takze pocitam, ze aj v spec.skolke budu vyssie ako v klasickej.

mogaa
3. júl 2021

práca je určite náročnejšia vzhľadom k tomu že deti majú diagnozu a teda nemožno očakávať že deti budú "poslúchať", spolupráca oveľa náročnejšia preto tam treba špeciálne vzdelanie...inak platí to čo je spomenuté vyššie - menej detí, vyšší plat....ale práca oveľa náročnejšia, to čo je v bežnej škôlke u detí "problém"u takýchto detí môže byť bežné správanie, všetko záleží od toho aké tam budú diagnózy....inak sa môže chovať dieťa s asbergerom ako dieťa s narušenou komunikáciou , iné obmedzenia budú pri deťoch s fyzickým handikepom.....

pininka1
3. júl 2021

Ja pracujem v specialnej skolke a ano, musis mat specialnu pedagogiku, resp ju zacat aspon studovat a platy su vyssie,kedze specilani spadaju do 2ky, nie do 1ky.

autor
6. júl 2021

@pininka1 ahoj prosím ta vieš mi povedať kde nájdem platové tarify pre učiteľku v špeciálnej MŠ? Ďakujem keďže pracuješ v tomto odborné najlepšie mi budeš vedieť poradiť

pininka1
6. júl 2021

Urcite na stranke ministerstva, ale kde presne uz neviem, ja som to uz davnejsie pozerala. Ked si das do googlu platove tarify, vyhodi ti hned tabulky.

autor
7. júl 2021

Opäť sa vraciam k tejto téme. Ešte mám prosím Vás otázku pokiaľ študujem prrdskolku a elementárna pedagogiku je takéto vzdelanie dostatočne? Keďže toto zameranie je priamo pre MŠ

julianna1929
7. júl 2021

Nie to nie je dostačujúce, potrebné je dorobiť s k tomu špeciálnu pedagogiku, niektoré univerzity majú k PEP aj doplňujúce štúdium špeciálnej pedagogiky...aspoň niekedy to tak bolo,extra štátnice a tak...

pininka1
7. júl 2021

Ako pise pani predo mnou, musis mat aj specku, staci to rozsirujuce po vysokej skole, resp ak nemas vysku tak nadstavba na strednej. Ja som teraz skoncila to rozsirujuce.

autor
7. júl 2021

@pininka1 prosím ta mam výšku zatiaľ Bc chcem ale pokračovať aj na Mgr. Ako je to s tým rozsirujucim keď hovoríš ze si akurát skončila rovnako náročné ako celé vzdelanie napríklad Bc ako dlho to trvá a tiež každé soboty v škole?

pininka1
8. júl 2021

Tak ja som chodila do Presova a bolo to narocne rovnako ako vyska. Normalne statnice, zaverecna praca aj s vyskumom ktora mala charakter diplomovky. Chodili sme iba soboty, parkrat v piatok. Ale dalo sa to zvladnut

avanka
8. júl 2021

Ja som po skončení pedagogiky voľného času vyštudovala ešte dvojročné rozširujúce štúdium,špeciálna pedagogika sociálne a emocionálne narušených v Žiline, 5 týždňov v roku,skúšky,štátnice,diplomova praca..pracujem 18 rok v DSS ako pracovník sociálnej rehabilitácie,predtým vychovávateľka a terapeutka

autor
8. júl 2021

Ďakujem Vám za všetky odpovede 😊 keď mi vždy viete tak dobre poradiť tak skúsim sa Vás ešte opýtať takto keďže končím Bc. Pred primárna a elementárna pedagogika kebyže na Mgr. Idem špeciálna pedagogika neviem ci je to vôbec možné zmeniť takto odbor ale ak áno kebyže vystudujem Mgr. Špeciálna pedagogika budem môcť učiť na základnej škole ale len špeciálnej alebo do toho spadá aj vyučovanie na normálnej základnej škole? Alebo zas by bolo potrebné dorobiť nejaké rozširujúce vzdelanie? Pýtam sa toľko otázok preto aby som sa vedela správne rozhodnúť ako pokračovať

avanka
8. júl 2021

myslim, ze ked budes mat specialnu pedagogiku, tak len specialna skola, dss, stacionare denne a podobne

autor
8. júl 2021

@avanka zistila som, že nie je možnosť prejsť z Bc odboru predškolská elementárna na Mgr. Špeciálna môžem pokračovať len na vzdelanie základná škola 1 až 4 ročník preto neviem ako si dorobiť to rozširujúce vzdelanie lebo učiť sa na skúšky Mgr plus do toho ešte aj rozširujúce by bolo zložité a neviem ako to vyriešiť

avanka
8. júl 2021

ja som mala to 2 rocne vzdelavanie po skonceni magisterskeho studia popri praci

autor
8. júl 2021

@avanka píšem ti spravu

benny11
8. júl 2021

Ja začínam od septembra rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky v Prešove.

pininka1
8. júl 2021

@benny11 ak by ti trebalo materialy a knihy a pod, rada ti pomozem, vsetko som si nechala

benny11
8. júl 2021

@pininka1 Super, budem na teba myslieť....ja som tiež pomáhala, keď som skončila Bc. aj Mgr.😉

ketrinka347
7. jún 2023

@pininka1 dobry den mozem vam napisat spravu?

pininka1
7. jún 2023

@ketrinka347 ano jasne