Práca v Allianz poisťovni - skúsenosti

emilly05
25. mar 2022

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na Vaše skúsenosti s prácou v poisťovni Allianz? Práca je ponúkaná na zmluvu. No veľa ľudí mi vraví, že ak uzatvorím poistky z ľuďmi a tí náhodou poistky zrušia alebo nebudú tie poistky platiť. Tak, že to potom budem musieť hradiť so svojho..... Je to prosím Vás pravda???? Ďakujem za vaše odpovede

stastna17
25. mar 2022

no v podstate ano, budes musit ponukat poistky a za to budes mat provizie, do dvoch rokov ked ten clovek zrusi tu poistku alebo ju nebude platit, tu proviziu od teba budu vymahat. Poriadne si to premysli a precitaj zmuvne podmienky .

kristina350
25. mar 2022

@emilly05 ja som niekoľko rokov dozadu pracovala v Allianze a poviem ti najväčšia chyba môjho života...prémie boli počítače len od toho koľko si uzatvorila poistení a následne ak to ten človek zrušil to odomna vymáhali. Premysli si to dobre.

zefyra
25. mar 2022

@emilly05 Áno, je to tak, tiež som chvíľu pracovala v poisťovni, nikdy viac.

lavinis
25. mar 2022

Väčšina poisťovní to má ošetrené tak, že ak tú poistku zruši klient do 1 roka, vraciaš časť provízie. Preto poistky treba robiť na základe dôkladnej analýzy potrieb. Klient, ktorý vie čo si kupuje a na čo mu poistka slúži, ju rušiť nebude.

emilly05
autor
25. mar 2022

@zefyra a ako ste skončili prosím Vás? Tri mesiace je skúšobná doba však? A sankciovali vás keď ste skončili???

emilly05
autor
25. mar 2022

@kristina350 keď ste skončili sankciovali Vás?

stastna17
26. mar 2022

@emilly05 v skúšobnej dobe mozes kedykoľvek odísť bez udania dôvodu, mas zmluvu? Ak ano, ved to tam musis mat všetko napísané co v pripade ak odídeš. Ak tam nic nie je tak nic ti nemozu.