Práca v Amazon alebo v Dell

lucik194
28. jan 2015

Ahojte, robi / robila nejaka mamicka, buduca mamicka..... proste niekto vo firme AMAZON resp. DELL? Chcem si tam podat zivotopis tak chcem vediet ci tam existuje program ako napr v IBM ze ked niekoho dohodite a zoberu ho tak dostanete odmenu (myslim ta osoba co ho dohodila do firmy).....
vdaka za info

maznacik007
28. jan 2015

@lucik194 v Dell to funguje aj v iných firmách ale nemoze to byt HR pracovnik samozrejme ... povacsinou sa prijima v IT firmách na doporucenie ... ale teda tazko ta len tak odporuci cudzia mamicka .... 😉 inak tie odmeny su odstupnovane podla pozicie ... a dostanu sa az ked pracovnik vydrzi isty cas tam ...

lucik194
autor
29. jan 2015

@maznacik007 hej to viem ze musi tam vydrzat aj po skusobnej dobe, ale vacsinou stacia tie tri mesiace ( aspon v IBM to tak bolo)....
myslela som nieco takehoto, nevies kolko by tam bol nastupny?
http://www.profesia.sk/praca/amazon-slovakia/O1...
ci ty robis v DELL?
osobne hladam niekoho viac v AMAZON, absolutne tam nikoho nepoznam, chcela by som sa par veci popytat....

monicka777
5. aug 2015

Ahoj ano existuju. Ja momentalne pracujem pre Amazon v Prahe a je tam prave takato moznost tak isto ako napriklad aj v AT&T, ale co sa tyka benefikot ATT je ovela lepsie 🙂
Tak drzim palce

liavan
5. aug 2015

Noo, ja som počula, že v Amazone je to buzerácia prvého stupňa...

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
guinevre
17. aug 2015

Tiez som mala prilezitost zajst do Amazonu v Bratislave, a zdalo sa mi to dost neprijemne. Presne tak, buzeracia a exploatacia.

monicka777
18. aug 2015

Baby, predtym ako som sem isla som citala miliony negativnych reakcii o Amazone, ale preco tu potom vsetci chcu robit a su na to patricne hrdi.. Ja som zatial stale nadsena aj ludmi naokolo, je tu vela cudzincov aj nasincov a nemozem sa na nic stazovat. Tak isto mam dobru kamosku na Slovensku v Amazone a tiez je spokojna. Ono odisli sme spolu z inej firmy a vieme ocenit zase prijemnu zmenu. Mozno o par rokov poviem nieco ine ale momentalne som velmi spokojna aj pristupom ludi a to ako su priatelsky a vzdy sa snazia pomoct.

monicka777
18. aug 2015

Inac je pravda ze sa tu ludia velmi tazko dostanu :( maju velke naroky...

guinevre
18. aug 2015

@monicka777 Asi vsetci chcu robit HOCIKDE, lebo okrem BA, na SK je stale celkom "slusna" stop nezamestnanosti. Osobne by som tam nikdy nesla, lebo mam teraz uz lepsi prehlad co sa tyka firiem na SK. Ale OK, inak som aj ja rozmyslala ked som bola mladsia, a v prvom rade som potrebovala skusenost.

guinevre
18. aug 2015

@monicka777 Saaamozrejme, velke naroky, ovladat jeden cudzi jazyk, co je dnes skoro bezna vec, a ochota robit od nevidim do nevidim za mozno 800e v cistom, a v kuse byt na telefone, riesit frustrovanych zakaznikov a este frustrovanejsich manazerov. Dnes je tazko sa dostat do hociakej firmy ked nemas nejake odborne vzdelanie a prax.

monicka777
18. aug 2015

zalezi od oddelenia a tych je na sk viac pravdepodobne ako v cechach

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liavan
24. aug 2015

@ice8 No kritika, ktorú som počula ja, sa vzťahuje práve na prácu v kancli.

ipat86
20. okt 2015

Ahojte, po 6 rokoch v sucasnej praci zvazujem pracovnu ponuku v Amazone (online account mngmt) a obavam sa kritiky o Amazone, ktoru vsade citam. Zaujima ma, ake je skutocne pracovne prostredie a atmosfera, nerada by som skoncila ako cvicena opica s rozhorcenymi klintami na telefone...
Ake su moznosti profesneho rastu alebo zmeny teamu, ak mi pozicia nebude vyhovovat?
Vdaka za radu!

monicka777
21. okt 2015

ahoj ipat86 podla mna zalezi od pozicie a co sa tyka tej tvojej to neviem. Podla mna je to ine v cechach a ine na slovensku trosku ....zalezi aj od ludi. Ale so zalozenymi rukami tu urcite nebudes 🙂 Kritiku som citala aj ja to je pravda a tiez som mala obavy...ale preco su potom vsetci hrdi a radi ze pracuju pre Amazon? Davala som si dve a dve dohromady... Je jasne ze konkurencia stale utoci negativami. To ako sa pracuje v sklade nemam skusenost. Zalezi ale naozaj od situacie kazdeho cloveka...pokial sama neskusis nevies 🙂 Ja mam dieta a vysli mi v mojom time velmi v ustrety a napriek tomu ze pracujeme na smeny mne jedinej ako matke dali klasicku pracovnu dobu a to klobuk dole naozaj...to sa hocikde nevidi. Teamleaderi aj manageri su mili a prijemni...od despotov maju ozaj daleko a to som pracovala pre roznych ludi. Tu mam naozaj klud co sa tyka managmentu...ja osobne. Urcite aj moji kolegovia...naozaj kriveho slova nemozem povedat na svojich nadriadenych ani na kolegov 🙂 Snazia sa vzdy kazdeho vypocut ked mas nejaky problem. Moj problem bol prave tie smeny a som spomenula ze budem musiet odist lebo nebolo pre mna mozne pracovat tak na smeny a vyriesilo sa to zmenou smien pre cely nas tim. A to som bola v skusobnej dobe, takze kludne ma mohli odkopnut a zobrat ineho cloveka. Prace je momentalne viac.

bubinko1506
21. okt 2015

Ja som v Amazone pracovala a som velmi rada, ze uz to mozem pisat v minulom case. Praca na smeny, vikendy, sledovanie, ci nahodou nie si na obede o minutu dlhsie, ci ides na obed presne v tom case, kedy mas urcene. Neustala buzeracia a ziadna pochvala za pracu. Osobne by som sa uz do Amazonu nevratila.

sintra
21. okt 2015

ja osobnu skusenost nemam, ale moj dobry kamarat pracuje v slovenskom Amazone a nepochvaluje si vobec :( Rozpraval mi vacsinou negativa, no, tie su takmer vsade, skor ma soklo, kolko za to, co robi, zarobi. Podla mna velmi nizke ohodnotenie. Nejedna sa o manualnu pracu v sklade, ale o administrativu. K CR sa nevyjadrujem, to nemozem posudit.

monicka777
21. okt 2015

Hovorim zalezi na ludoch, time a je to vsetko aj o komunikacii...ale je pravda ze cas mas nejaky dany ale aby si musel na minutu presne tak to asi zalezi od teamleadera. A co sa tyka financi...Amazon je praveze znamy co sa tyka platovych podmienok ako dobry tak neviem...kto si co zapyta aj dostane a ja mam dobre skusenosti. Taktiez som pocula ze kocke dali na SK vyssi plat ako si pytala. Naozaj zalezi. Netreba sa ani moc precenovat ani podcenovat. Kazdy sme iny. Jasne, praca na smeny neni bohvie co... :( vyslovene asi pre mladych ale rodiny s detmi pochybujem.

spirit16
31. jan 2016

Mna by zaujimal nazor niekoho, kto robi v Amazone v Bratislave.

lia1234
22. apr 2016

Ahojte, ma niektora z Vas info ako to je v AT&T? V pripade aj do sprevy. Dakujem.

monicka777
25. apr 2016

Ahoj Lia,
ja som pracovala aj v AT&T. Zalezi od uhla pohladu. Co sa tyka benefitov to mohlo byt aj horsie ale v porovnani s inymi firmami to nebolo naozaj zle. Neviem co by ta zaujimalo. Osobne ma ta praca vobec nenaplnala :( zalezi od timu samozrejme asi...Kludne napis aj spravu

bondy76
10. jún 2016

Ahojte, su tu nejake aktualne skusenosti z Amazonu??? Taktiez zvazujem, ale mam obavy ked citam co vsetko je na nete. V mojom pripade pojde o pracu v kancli... Nema problem pracovat, ale taktiez sa chcem venovat aj mojmu sukromnemu zivotu kedze mam rodinu... Tiez ma zaujimaju skusenosti z Amazon Bratislava...

monicka777
11. jún 2016

Bondy...zalezi na team leaderovi... nie vzdy je to jednoduche...ale do troch mesiacov mozes odist kedykolvek. Zalezi aj na pozicii. Drzim palce

california12
8. aug 2016

Pekne zdravim,nema nahodou z Vas skusenost s pracou pre Amazon,ale z Home office? Chcem sa prihlasit na danu poziciu, ale nez to urobim,rada by som pocula od niekoho nazory k danej praci. Dakujem

daniela4321
9. aug 2016

@monicka777 ahoj,moj priatel tam robi uz tretí rok,nieje to med lizat zalezi na akom departmente si ale mas kazdy mesiac iste peniaze plus gastrace,kde tu maju aj spolocne obedy platene firmou,makat sa musi vsade ale zalezi aky mas kolektiv a hlavne nadriadenych.

cezar27
15. aug 2016

Taktiez mam pred sebou tretie kolo(pisomne) zajtra, vie niekto nieco viac o praci v amazone???

california12
15. aug 2016

@cezar27 ahoj,hlasis sa na poziciu home office?alebo do officu v Ba?

hujka
16. aug 2016

Ahojte, ja sa hlasim na pziciu na home office, tam to ako prebieha, je to naozaj tak ako slubuju?

cezar27
17. aug 2016

@california12 ba home office, ale nespravil som pisomne, no nic aspon prijemna skusenost

iveta7677
18. aug 2016

@cezar27 a aké sú tam testy jazykové alebo odborné?