Práca v Anglicku. Čo myslíte?

mikike
25. mar 2009

Ahojte, som nestastna, slzy mi tecu, syn mi pracuje v Anglicku, a dnes mu oznamili, ze uz na buduci tyzden nema prist. Pritom tam robil 6 mesiacov, a nemali s nim ziadny problem. Nema stastie, je vonku uz skoro dva roky, stale ked uz je lepsie, pride nieco. Teraz ho vyhodili kvoli tej krize, je mi ho velmi luto, ani telefon mi nebral, len s manzelom sa rozpraval, tak vam pisem, neviem sa ukludnit. Mozno sa pamatate na mna z inej temy, ked ich vylupili.. vtedy som sa triasla kvoli tomu, a teraz toto....
Ake mate skusenosti ostatni s pracou v Anglicku? som zvedava. myslite,ze najde tam nejaku inu pracu? alebo ma prist radsej domov?

jancia
25. mar 2009

miki ahoj, pamatam si, je mi luto ze zazivas take stresy kvoli synovi... tazko povedat ci si najde pracu, zalezi aj na jeho schopnostiach, co vie a co je ochotny robit a aky je dopyt na trhu prace... to si asi musi zvazit sam a potom sa rozhodnut, ved moze chvilu skusat hladat a ak nie tak sa vrati... drzim prsty a ty sa netrap tolko, je mlady, robit vie tak sa volako prebije... 😉

emogeon
25. mar 2009

mikike citala som tvoj pribeh 😒
vies co moje kamosky su v malych mestach a nie vo velkych a roboty maju stale vela...
skor o robotu prichadzaju vo velkych mestach...

mikike
autor
25. mar 2009

moj syn je v Lutone... ze schopnosti? je vyborny na pocitace, ale zatial to nevyuzil, nikto to nepotreboval. V agenturach mu predtym davali len podradne prace, tazku fyzicku pracu, aj to v nocnych hodinach. Najhorsie je to, ze nema usporene penaze...ach zase reven, preco som len taka citlivka????

emogeon
25. mar 2009

tak ked je taky vyborny v pc nech skusi nasjt pracu ako programtor, analytik a tak lebo takych miest je v ponuke vela...

mikike
autor
25. mar 2009

emogeon ok., ale myslis ze nepotrebuje nato papiere? ma len maturitu...

maruschka
25. mar 2009

mikike, to nevadí,keď má len maturitu..Vieš koľko je správcov sietí po firmách iba s maturitou a vôbec nemajú vyštudované počítače? Jednoducho sa vyznajú a baví ich to...Alebo v reklamných firmách, novinách, atď...
Syn by mal zobrať momentálne každú prácu, ktorá sa mu naskytne a popri tom hľadať normálnu prácu cez nejakú firmu, inzeráty na internete atď..Jednoducho, nech sa nevzdáva. Podľa mňa, nie je riešenie to, keď príde o prácu,zbalí sa a príde domov. Nech stále hľadá, chodí, zháňa..Musí sa trocha ostrielať a určite sa pretlčie, aj keď je kríza... 😉 😉

mikike
autor
25. mar 2009

maruschka dakujem za radu, idem mu pisat mail, trosku ho povzbudit.

jankando
26. mar 2009

Ahoj Mikike
tak mi je luto , ze syn stratil pracu, ale ono je to teraz tazke...tu riadi kriza momentalne
a tusim, ze skoro vsade vyhadzuju, prepustaju, ludi z agentur, a nechavaju si v lepsom pripade len permanentych zamestancov, tak ako je to napr i v praci, kde pracuje moj priatel...no tlaci ich kriza....v horsom pripade i firmeny zamestnanci su prepusteni...
vela slovakov sa vracia domov, kvoli strate prace.....
skoda teda, ze ma odpracovany len pol rok, kebyze mal rok, tak by mohol ist na jobcetrum, zaregistrovat sa ako hladatel prace..nieco malo by mu i platili.
Alebo nech si zatial hoci len cleaning najde a popritom hlada nejaku pevnu pracu...cleaningov je stale dost myslim , ze v kazdom meste...
Ak ma teda zaujem, nech skusi online kuknut prace cez jobcentrum, alebo priamo ist tam a tam su take masinky, kde si podla vlastnych kriterii moze vyhladat nejake prace, vytlacit a skusit povolat..
Dufam, ze si najde nieco coskoro...
Drzim paste...

mikike
autor
26. mar 2009

jankando, no praveze nema permanent, to mu slubili teraz, po pol roku. Predtym byvali v Birminghame, uz aj tam sa mu rysovala permanentna praca, ale kvoli bratovi, ktory dostal pracu v Lutone, presli tam, a zas musel hladat nove, a takto presli dva roky. Mna mrzi len to, ze tazko zvladam tieto stresy....a snad sa mu uz konecne nieco podari....
prepac co je ten cleaning? upratovanie?

bashka
26. mar 2009

mikike, hlavne nesmie chciet hned mat tu najlepsiu robotu a super platenu. Lebo to nejde, nikto tam na Slovakov necaka...ja ked som tam zacnala mala som 50 libier na tyzden ako au-pairka, aj z toho mi rodina pozicala na skolu, a ja som im to splacala tak, ze mi proste davali len 20 na tyzden...ale nevadi, hlavne, ze som mohla chpdit do skoly, rychlo sa naucit jazyk a okukat sa...zostala som tam nakoniec 6 rokov a tie prve 3 roky som sa len motala z jednej roboty do druhej, ale stale lepsej,boli ale aj mesiace co som robotu nemala az som sa dostala do jednej skolky a podarilo sa mi robit vlastne to, co som vystudovala, mala som super kolektiv, no a penazi hocikolko, po veceroch som este chodila opatrovat...takze som koncila na 500 librach za tyzden...a vtedy bola libra este hadam 2 krat tolko ako teraz...takze trpezlivost...a o to vacia o co vacsia je kriza...teraz tam nikomu nezavidim 😒 😒

mikike
autor
26. mar 2009

ahoj bashka tak tiez si to teda nemala lahke, no hadam treba mat aj stastie... ja dufam v to, ze si ho niekto vsimne na tu pracu s pc.
v tom mas teda pravdu, ze tam nikto na Slovakov necaka... a tu u nas? my mame v robote dve ruske kolegyne, a jedneho poliaka, dobre s nimi vychadzame, ale nie su to Slovaci..
bashka a preco si odtial odisla?

3558
26. mar 2009

ja som rok robila ako permanent a potom nas poprepustali. tri mesiace som bola v UK nezamestnana a hladala som si pracu. ale boli to len take jednodnovky a potom som sa vratila do tej prvej a dali mi permanentny job a odvtedy som tam.
a aj u nas sa prepusta vo velkom. polovicu ludi poslali proste domov. ☹

bashka
26. mar 2009

mikike, ja som tam tiez isla s tym, ze budem ucitelka...no ale som sa zbadala velmi rychlo. A potom sa mi aj crtala jedna praca v jasliach, ale to sme este neboli v EU, takze zase smola. Ak tam tvoj syn chce ostat tak zatat zuby a bojovat. Aj mna kolko krat povyhadzovali kadejaki Indi a Iranci, aj Anglosi...len tak, lebo si nasli niekoho lacnejsieho, alebo hlupejsieho, co robil za dvoch a do nemoty, raz mi dokonca nezaplatili za cely mesiac a nemohla som robit absolutne nic, lebo som vsade robila na cierno (pred rokom 2004)...drzim mu palce, hadam ma nieco nasporene, tak chvilu vydrzi aj bez roboty, alebo aj s jednym dvomi cleaningmi za den, ved upratovania nikdy nie je dost 🙂

Odisla som preto, ze uz som tam nemala co robit, penazi mi stacilo kolko som mala, uz som to tam poznala zhora-zdola-spredu-zozadu a poviem ti, nic moc na dlhodoby zivot...takze som sa vybrala do Spanielska, ale na 2-tyzdovej dovolenke doma na SVK som stretla mojho terajsieho mangela a tak uz mam Spanielsko tu 😀 😀 😀

To je fajn, ze si v robote vychadzate, vela ludi na zapade si ale o nas stale mysli, ze sme niekde z tretieho sveta...prost take predsudky...kym nenatrafia na niekoho fakt kvalitneho...ako napr. na mna v tej skolke, no normalne ma nechceli pustit odtial, decka ma milovali, mala som tam rozne kruzky-hudobny, vytvarny...a vzdy tam budem mat dvere otvorene to viem isto

sorry za dlhy prispevok, som si zaspominala trosku 😀

emogeon
26. mar 2009

mikike drzim palce nech sa synovi podari zohnat pracu co najskor..
moj manzel skusal pred pra tyzdnami posielat CV do UK a sa mu ozyvali a pozvali ho na pohovor..

mikike
autor
26. mar 2009

bashka som rada ze si mi napisala svoj pribeh.. aspon vidim, ze moj syn nie je sam, ze aj ostatni to v Anglicku maju tazke...
chvalabohu, ze si stretla lasku, doma na SVK sa citis urcite najlepsie.
emogeon dik, ze myslis na nas...

viete co je este, ze si teraz nasiel novu kamaratku, pisala som v inej teme, je starsia od neho, ale sa zalubil do nej. Takze teraz nebude chciet prist domov, musi bojovat....ale aspon nie je sam...

bashka
27. mar 2009

mikike, bude dobre...a aspon sa bude viac snazit, ked je kvoli komu 🙂 A s tym si hlavku netrap, ze je starsia...ak to ma fungovat takto bude, ci je mladsia, alebo starsia, alebo dokonca rovnako stara. Mozno na to,ze to tak nie je dobre pridu neskor, mozno ta o chvilu budu na svadbu pozyvat...nikdy nevies. Drzkam palce 😉

mikike
autor
27. mar 2009

bashka 🙂