Práca v banke - skúsenosti

kurucka93
12. sep 2013

Ahojte žienky, chcela by som sa Vás spýtať či máte skúsenosť s prácou v banke. Od 1. októbra nastupujem ako klientský pracovník a chcela by som bližšie vedieť čo ma asi čaká. Ďakujem Vám 🙂

aduskatt
12. sep 2013

mam 5 rocne skusenosti, ak chces, mozme hodit rec cez IP

zuzana030
14. sep 2013

@kurucka93
ak ťa ukecali v sberbank, tak boh ťa ochraňuj.... 😀 😀 😀

zuzzqa
14. sep 2013

@aduskatt ved napis verejne, myslim ze viac by nas bolo zvedavych. ja mam tiez ponuku popri skole, ale vaham, bojim sa ze to bude strasne velky psych. tlak za malo penazi :(

aduskatt
14. sep 2013

@zuzzqa to mas pravdu chcu od teba vela muziky za malo penazi

kurucka93
autor
14. sep 2013

@zuzana030 nie do vub banky... neviem ani co od toho ocakavat, ako to budem zvladat... ale uz sa aj tesim, lepsie ako doma na zadku sediet.

misinka26
14. sep 2013

🙂 Môj manžel robí vo VUB v Centrály a je myslím spokojný 🙂 ale on už je na pozícii riaditeľa, tiež začínal ako ty, teda ako klienský pracovník 🙂 neboj sa dobre bude ... držím palce ...

kurucka93
autor
15. sep 2013

@misinka26 Tak to sa teda pekne vysvihol 🙂 Ja budem zatial rada ak prezijem skusobnu dobu a podari sa mi rychlo naucit to kvantum co budu pozadovat.... 😉

kvietocek55
15. sep 2013

@kurucka93 no kamoška robila vo vub (teraz je na MD) a nebola veľmi spokojná.. Veľký nátlak na nich bol keď nesplňali plán bola zloba a tak... boj o klientov medzi kolegyňami.. mimo otvaracich hodin banky tam musela byť aj 3 hodiny navyše, kým vybavila všetko čo od nej žiadali.. a smozrejme platovo nic moc.. ☹

lubikan
15. sep 2013

nezabudni ,ze hlavne budu od teba chciet aby si ukecavala klientov na poistky....sla som LEN vlozit peniaze na ucet....a tisic otazok,ci mam ucet v inej banke,ci som spokojna,a uz zacala vykecavat,ake to ma vyhody u nich a ci to tel. ciselko je platne,a ked sa rozhodnem,ci mi mozu zavolat....na kazdu otazku dostala odo mna chladnu odpoved NIE...

stalo sa mi to niekolko x a na dalsi x som uz taka nastartovana,ze im nieco poviem,tak aby si to nebola ty 😅 😠 😠

kurucka93
autor
15. sep 2013

@lubikan tak diiiik 😀 😀 😀

@kvietocek55 tak to si ma teda vobec nepotesila. Nestras ma prosim ta, vies aka budem vyklepana ked tam nastupim? 😀 urcite sem prispejem ako sa mi tam dari....

sheronka
15. sep 2013

@kurucka93 Držím palce aby si to v zdraví prežila. Viem o čom hovorím 🙂

kvietocek55
15. sep 2013

@kurucka93 vieš čo, ja tiež ale aj napriek tomu po MD uvažujem ísť do banky, stále tam niekoho hľadajú.. ale ako prestupná stanica medzi dvoma materskými to nieje zlé riešenie.. xi xi ale tak VUB asi nebudem voliť... určite daj vedieť, normálne som zvedavá.. Tá baba dokonca nejaké prvé mesiace bola v kuse len na školeniach, za okienko sa dostala možno tak po dvoch mesiacoch.. V kuse bola v BA, ale tak ty si odtiaľ takže nebudeš mať problém.. len ona mala malé dieťa, viem že to bolo o život.. ale neboj, možno sa dostaneš do dobrej pobočky, budeš mať superné kolegyne, čo ty vieš.. netreba mať dopredu obavy..

misinka26
16. sep 2013

@kurucka93 no on tam robí už 5 rokov 🙂 neboj zvládneš a na ktorú pobočku ideš ???

aduskatt
16. sep 2013

@kurucka93 lenze
@kvietocek55 nestrasi, ono to skutocne funguje tak. Ked sa zatvori, tak treba urobit uzavierku, skontrolovat vsetky doklady, ci su v poriadku, nedajboze niekomu nesadne kasa, tak ostavaju vsetci na pobocke a hlada sa, kde to je. Ak nesplnis popri tom plan, tak obcas este pises maily nadriadenym a zdovodnujes a podobne dristy.......urcite necakaj, ze o piatej sa zavre a o desat minut ides domov, tak isto ak je kazde rano "bojova porada" a potom vybalit kasu, spustiti systemy, tiez minimalne hodinku pred otvorenim treba byt v praci...a nadcasy nehrozia, lebo mas byt loajalna k firme🙂 kazdopadne drzim palce, aby si bola spokojna🙂

masinka
16. sep 2013

@kurucka93 nedavno tu bola presne takato ista otazka, skus trosku pohladat, tiez isla babenka robit tusim do VUB

kurucka93
autor
16. sep 2013

@masinka dakujem velmi pekne 🙂

kurucka93
autor
16. sep 2013

@masinka ako som si to cele precitala este viac ma to vystrasilo. Toto je moja prva praca, ja som akurat zmaturovala a mam za sebou iba brigady, takze sa bojim takej velkej zodpovednosti za peniaze. Tam sa musim hrat na "velkeho inteligenta" a navyse plnit plany, bojim sa co pride ked sa mi to nebude darit ☹

@sheronka dakujem 🙂
@aduskatt no uvidime. Mne na pohovore povedali ze pobocka v avione na ktoru ma vybrali je ako keby za odmenu, ze sa im tam velmi dari, ze ziskala viacere ocenenia a poctivo plnia stanovene plany. Tk som zvedava, ci to tam bude naozaj take dobre ako opisuju.

gianall
16. sep 2013

držím palce mám skúsenosti a niekoho to baví a niekoho nie. zo svojich skúseností môžem povedať, že menšia banka je rozhodne lepšia. menšie plány, menej ľudí, viac "kamarátskych" vzťahov

aduskatt
16. sep 2013

@kurucka93 poctivo plnia plany a su dobri rozumej, maju odmeny, za ktore sa nadru ako take hovada, dohaduju veeela obchodnych stretnuti, aby mali veeela klientov, lebo nie z kazdeho je obchod, Avion je shoppingova pobocka, cize ma najvyssie plany, kedze sa tam premelie vela ludi....takze mozno za odmenu kvoli odmenam, ale urcite nie za odmenu kvili tomu, ze sa malo robi....a zvlast v shoppingovej pobocke, kde je vela ludi je to narocnejsie na pracu s kasou a robenie uzavierok🙂 no som zvedava, ako sa Ti bude pacit🙂

gianall
16. sep 2013

a aby som nezabudla veľký pozor na prachy.. nikto ti nič nevráti ak sa sekneš a nejde tam o malé peniaze zvlášť vo veľkých bankách ako je vub, tatra, sporka.

sheronka
16. sep 2013

@kurucka93 Robím vo vub 6 rokov 😉

monciky
16. sep 2013

@aduskatt
paci sa mi co si napisala, je to cele pravda....

aduskatt
16. sep 2013

@gianall mas recht, kolegyna este za cias SKK mala na kase manko a neodpustili jej ani korunu., suma to bola vyssia ako rocny prijem.aspon ze jej na to dali bezucelovy a bezurocny uver.......

aduskatt
16. sep 2013

@monciky dik, makala som 5 rokov v banke na kase, 4 roky v shoppingovej, rok v malej a bola som medzi najlepsimi v regione, takze dost dobre viem, o com hovorim...a teraz neviem, ci dat 🙂 alebo ☹

monciky
16. sep 2013

@kurucka93
ja ta nechcem strasit dopredu, ale aj pri VUB plati, ze ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju...., mas to stastie, ze nejdes robit poradcu ale klientskeho, co znamena to, ze nebudes mat priamy plan, ale buzeracie si uzijes aj tak dost, lebo musis robit efektivne posuny, popri praci s kasou musis stihnut sa pytat, aby si zistila co najviac, aktualizovat cisla, kontakty a podobne, slabe pobocky maju smolu, musia reportovat, zdovodnovat, ze preco, zaco, naco....
velmi zalezi od riaditela pobocky a od regionalneho riaditela, tam kde ides Ty, je velmi ambiciozny regionalny, ktory nikomu nic neodpusti, a ked si s niekym nesadne, pracovnik ma smolu...
prveho polroka budes na pobocke velmi malo, absolvujes vsetky skolenia, tzv. akademiu na Kramaroch, ak z Teba vycitia potencial, budu Ta casom tlacit do vyssej pozicie, napr. na poradcu a tam je to uz narocnejsie....,
z poradcu sa moze stat aj riaditel, ale este stale je tam dost takych, ktori sa vysvyhli vysoko len vdaka tomu, ze nemaju chrbtovu kost...., natrepali klientom blbosti, len aby plnili plany a ked boli problemy, vacsinou pracovnici stihli bud odist alebo sa vysvihli vyssie a tam uz bezny klient nic nezmohol, a tak chudak klient chodil za pracovnikom, ktory mu nikdy nic neporadil a musel ho pocuvat ako pri nom lamentuje a podobne....
je toho velmi vela co by som vedela pisat....

monciky
16. sep 2013

@aduskatt
a tiez VUB?

aduskatt
16. sep 2013

@monciky nie, ale tiez velka banka a ono je to vsetko na jedno kopyto dnes uz, kolegovci poodchadzali do inych bank, takze viem, ze je to to iste

zana0077
16. sep 2013

ja som presla konkurzom na poradcu klienta, (VUB) no pre istotu som dala prestudovat zmluvu pravnikovi....a tu, prosim bacha...zmluva bola nastavena velmi nevyhodne, v podstate som mala hm. zodpovednost za svoju kasu a pracovnicku, s ktorou som sla na zmenu, za mna nikto.... teda v pripade manka by som sa asi nedoplatila, nakolko kolegynka predo mnou splaca este dnes, kedze chyba sa nenasla.... o nesplnenych pracovnych planoch ani nehovorim.... a dalsia vec....skolenia....prve dva hradil zamestnavatel, teda banka, tretie scasti ja, stvrte v ramci postupu by som cvakala ja....sumy dost mastne, kebyze odstupim v trojmesacnej lehote, vsetky cvakam zo svojho....atd...nehovoriac o prilis ambicioznej pani riaditelke....teda uz byvalej....:o)
teda odporucam prestudovat zmluvu.....a pevne nervy.

kurucka93
autor
16. sep 2013

@monciky Ja sa rada informujem, no zatial nikto nic nenapisal pozitivne, aj co som citala predoslu diskusiu na temu banky, tak tam boli same negativa. Dufam ze nebudem lutovat, lebo som mala na vyber medzi bankou a subway bageteriou ktora sa cerstvo otvara, to som mala po znamosti, od zaciatku by som tam mala poprednejsiu poziciu, ale kazdy mi povedal ze by som bola blba keby som tu banku nezobrala, tak snad nebudem lutovat.
@aduskatt no takze nieje odmena ako odmena 😝 ja som zvedava ako dlho budem v praci, lebo otvaracie hod. su od 10:00-21:00, takze chodit budem asi na 9 hof a odchadzat este neviem... hovorili ze sa robi kratky dlhy tyzden, dufam ze je to ozaj tak.
@zana0077 fuuuu tak to je fakt sila! to ma snad necaka 😨
@gianall sak toto ze je to velka zodpovednost, z toho mam riadny strach, prachy....