Práca v Lidli - osobné skúsenosti

miminapl
14. nov 2014

Mám otázočku baby,
mám prácu ale zle platenú a hľadám niečo iné...zaujíma ma od vás, ktoré máte osobnú skúsenosť s prácou v Lidli ( prípadne tesco, kaufland) ako ste spokojné, aký máte príjem a ako sa pracuje na smeny...ďakujem za každé info, robím za minimálku a verím že nižšie sa už ani ísť nedá 😀

zuzankamalikova
16. nov 2014

Pracovala som v Lidli,vydržala som to až 3 mesiace 🙂 Na pohovore to vyzeralo ako naj praca v živote 😀 dodržiavanie prac.času,zapracovanie,plat..skratka super,realita však bola iná,praca od 5.30 do....kedy bolo treba,z poobednych som chodila o 2 v noci a z každej strany len buzeracia 😠 mohla som robiť čo kolvek a pochvaly som sa nedočkala len p.čungov 😢 Už Lidl nikdy viac 😠 iba vtedy ak by ta praca bola skutočne ohodnotena,lebo tam za 420euro robíš pokladníčku,dokladačku,upratovačku,skladníčku a zastupca ma na starosti ešte kopec inych vecí...

miminapl
autor
17. nov 2014

@zuzankamalikova Ďakujem za odpoveď, ja som si aj myslela že to tam takto nejak funguje ☹ preto som sa pýtala aby mi povedal niekto kto má osobnú skúsenosť...hľadám prácu ďalej, nevzdávam sa, treba veriť že dačo normálne nájdem 😀 prácu mám, ale nie je to ono....

zuzankamalikova
17. nov 2014

@miminapl ja tiež hladám intenzívne prácu a verím že najdem 🙂

miminapl
autor
17. nov 2014

@zuzankamalikova tak držím palce! !! Ako sa vraví kto hľadá, ten nájde 😃 aj keď to je ťažké v dnešnej dobe...ale treba veriť. ..ponúk je dosť, len ak šťastie k tomu treba a budeme za vodou 😉

sakura77
17. nov 2014

no vzhladom k tomu ako sa tam tety pokladnicky spravaju asi to nebude ziadna slava..aspon u nas ,nonstop zdute tetky! takze asi zaidna motivacia,za co by sa usmievali na zakaznikov ,alebo aj ked neusmievali ale nezazerali tak ze clovek ma normalne depku z toho potom,ze si vobec dovolil na ich pokladnu vylozit veci.....

miminapl
autor
17. nov 2014

@sakura77 veru to je určite o tom,že žiadna motivácia a ťažká práca...tiež som sa prestala v práci usmievať. .. ☹ nároky zamestnávateľov sú dakedy až neúnosné, no príjmy minimálne. ..

sakura77
17. nov 2014

@miminapl no ved toto..je to o nicom...mne osobne to tak vie pokazit naladu,ze do toho obchodu vlezem len ked ozaj idem po nejaku jednu konkretnu vec co inde nemaju,inak nie....sami tak prichadzaju o zkaznikov...

miminapl
autor
17. nov 2014

@sakura77 to verím,podľa mňa keby boli ľudské pracovné podmienky a aj finančná motivácia, hneď by bol svet krajší, ľudia usmievavejší. . 😀

zuzankamalikova
17. nov 2014

@sakura77 keby si pracovala v Lidli ani ty by si nemala silu usmievat sa...

sakura77
17. nov 2014

@zuzankamalikova viem si predstaviť. .. 😒

sonetta
19. nov 2014

@zuzankamalikova nielen v Lidli. Ja som pracovala v Tescu, aj v Bille a vsade rovnaka buzeracia. 😠 ani sa necudujem, ze tie predavacky nemaju dovod na usmev. ja som sa tiez nie vzdy usmievala. kto by sa aj usmieval, ked vie, ze bude 14,5-15 hod na nohach bez prestavky, na kt. ma narok, ale, zial, nema ho kto vymenit ☹ v kazdom takomto retazci je omnoho menej pracovnikov v porovnani so situaciou spred viacerych rokov. Ale teraz ti ludia musia robit pracu minimalne za dvoch a za rovnaky plat.

zuzankamalikova
19. nov 2014

@sonetta Vieš čo je ale najhoršie,že dnes už vätšinou zoženieš prácu,len v týchto debilných reťazcoch,aj to iba vtedy ak sa prispôsobíš...ja už však asi nebudem zaujímava ani pre nich,mam 41rokov a 3ročnu dceru s ktorou ked ochorie musím byť na Očr,nema mi ju kto opatriť a toto ked poviem komu kolvek každy ma pošle do r..i 😠

sonetta
19. nov 2014

@zuzankamalikova ja som momentalne na MD z Billy a nemienim sa tam vratit. lebo robit cely vikend tak, ze o 5:10 z domu a domov 20:30. a bez prestavky, kt. ti strhaju, ale nemas ju, lebo ta za debilnym pultom nema kto vymenit. dakujem, neprosim, to malu vobec neuvidim. dokonca neviem, ci teraz uz nie je otvorene az do 21:00. tie celodenky su tam cez tyzden aspon 2-3. muz, aj moja mama robia celodenky. takze si budem musiet hladat pracu niekde inde. a ta buzeracia a porusovanie zakonov. keby som neostala tehotna, uz by som tam davno nebola.

lady511
19. nov 2014

ahojte baby,,ja som rozmýšlala nad touto prácou (teraz mam inu) robím 12tky,,ale prestávky su,,bez nich si to neviem predstavit,,moj partner chcel aby som šla do lidla robit,,že to bude bližšie k bydlisku ale ked čítam tieto skusenosti tak som aj rada že som to nevzala

janoolienka
23. nov 2014

Pracovala som v Lidli takmer 2 roky. Ranná smena začínala o 5:30 (v náročné dni ako boli sviatky alebo akcie - pondelky a štvrtky už o 5:00). Ranná smena končila o 13:30 ale samozrejme sa to stalo raz za rok. Väčšinou sme končili o 15:00 16:00 17:00. Poobedná smena začínala o 13:30 ( 8 hodinový úväzok už o 12:30) a končila o 21:00 a to tiež bolo asi raz do roka. Bežne sme končili oj po pol noci.
Platovo to bolo o ničom, minimálka - resp. pri preplatených nadčasoch sme sa vyšplhali aj na 400€.
Najhoršie na tom bolo asi to, že človek sa tam nezastavil a všetká robota sa robila v strašnom zhone. Každý musel vedieť robiť všetko. Nesmeli byť na pokladniach rady, ale zároveň muselo byť napečené, doložený tovar, skontrolovaná zelenina a uprataná predajňa. Tie nadčasy sa ťahali väčšinou pretom, že nás bolo proste málo a keď sme museli skoro všetci sedieť v pokladniach robota nám stála. Vedenie to samozrejme nevedelo pochopiť, pozerali len na tržby a obraty a tabuľkovo im proste sedel počet ľudí na smenu a nesmelo nás byť viac. Tlaky z hora a tiež stále hroziace kontroly len pridávalo stres. Prestávky boli nijaké, na pol hodinu pokoja sme mohli zabudnúť, skoro stále trebalo prestávku kvôli robote prerušiť a už sme sa k nej samozrejme nevrátili.
Samozrejme ako bonus k všetkému sú "príjemní" zákazníci. Niektorí si myslia, že ich budeš sprevádzať nákupom, niektorí, sa chceli vyrozprávať, niektorí chceli štvrtkovú akciu už v pondelok a niektorí sa proste potrebovali vykričať.

Počas strednej školy som brigádovala aj v Tescu aj v Kauflande a nikde to nebolo také, ale je pravda, že ako študent som mala obmedzený počet hodín a preto to bolo lepšie.

zuzankamalikova
23. nov 2014

@janoolienka Myslím,že pracu v Lídli si opísala najlepšie 😒

miminapl
autor
23. nov 2014

@janoolienka och...ďakujem za dlhú odpoveď! niet nad to počuť vlastnú skúsenosť...

radopp
24. nov 2014

@janoolienka Tak toto je presný opis reality, v iných supermarketoch je to podobné. Pre majiteľov sú predavačky zver ktorú treba uštvať. Kedysi boli menšie obchodíky, menšie obraty, menej roboty a predavačky zarobili viac.

rutie
25. nov 2014

Kocky, ja vidim aka to je tazka praca, tie predavacky (aj predavac) sa u nas nezastavia, lietaju od tovaru k pokladniam a odtial k pekarni. Casto sa tam este o polnoci svieti. U nas popritom zvladaju byt aj mile a usmievat sa. Niektore su tam uz roky. Aj navzajom si pomahaju, aj ked maju navacika, ochotne mu poradia. Ja predtym skladam klobuk, ze niekto dokaze robit tak tazku, zle platenu a malo respektovanu pracu najlepsie ako vie a s usmevom. Normalne rada chodim do toho obchodu. Inak u nas v Pezinku su aj v Tescu celkom mile a ochotne predavacky, no len co pridem do BA nestacim sa cudovat...

lucny_konik
4. dec 2014

@miminapl Ahoj. Ešte počas strednej som začala brigádovať v Tescu na kase, ale potom som prešla do Kauflandu (mohla som brigádovať už iba cez študentský servis, to sa mi neoplatilo, preto som išla do Kaufladu). Ja som mala túto prácu veľmi rada, rada pracujem s ľuďmi, zvykla som si, že ľudia sú rôzni. Tam som pôsobila celú vysokú školu a po jej skončení som začala pracovať na TPP na informáciách. Myslím, že pred tromi rokmi ponúkali 480 € na informáciách, to bolo viac ako na pokladni, s tým, že majú tabuľkové platy a plat sa ti zvyšuje úmerne s počtom odrobených rokov. Kolektív bol super (za 5 rokov si nájdeš priateľov), riaditeľ bol veľmi zlatý. Bridádnikom na kase manká strhávajú od 7 €, zamestnancom z výplat, sú mesačne oceňované rôznymi poukazmi a vecnými cenami, no majú aj množstvo testovacích nákupov. Ak mali brigádnici zlé tesťáky, už viac nemohli brigádovať. Robia sa denné alebo poobedné, na wc ťa vždy musí prísť niekto vystriedať, ak ideš zbierať tovar, kasu musíš odovzdať. Vadilo mi, že kasa v trezore nie je počítaná v tvojej prítomnosti, raz som mala asi 3 € a potom sa ukázalo, že jedna zamestnankyňa kradla peniaze. Po 2 mesiacoch od podpisu zmluvy som išla na pohovor na vedúceho zákazníckeho servisu a služieb zákazníkov do Tesca, prijali ma, tam som bola 5 mesiacov. Riaditeľka bola milá, ale mala som závistlivých kolegov, čo závideli "soplani, čo bola dakedy bridádnička" a teraz som mala pod sebou ľudí, ktorí mi predtým boli vedúci. Potom prišla managerka z iného úseku po materskej, ale nezvládala to kvantum práce, mne sa končila zmluva, dali mi nižšiu pozíciu a ona bola vedúcou. Tesco je otvorené non-stop (záleží od mesta), tam sa robí rôzne, záleží ako potrebujú vykryť deň, poobede musí byť otvorených veľa kás, viac od štvrtka do nedeľe, málo v pondelok ráno... Nebol problém ísť na wc, napiť sa, keď bolo málo ľudí, išiel sa odniesť tovar. V dôsledku pravidla "rýchlosť na kasách" museli byť malé rady na pokladniach tz. prispôsobiť tomu aj stav ľudí z iných oddelení, ktorí chodievali vypomáhať, keď bolo málo (aby nebol zlý offline čas), chodievali na iné oddelenia. Z Lidla veľkú skúsenosť nemám, keď som tam raz bola na pohovore a zobrali ma, povedali mi, že tým, že sú diskontná predajňa, zamestnanci robia všetko - od vykládky kamiónu po umývanie dlážky.

miminapl
autor
5. dec 2014

@lucny_konik Ďakujem ti krásne za dlhú odpoveď! 😉

evia001
4. jan 2015

Mňa by zaujímalo, keď sa robí v Lidli na polovičný úväzok, kolko dní sa robí, ako sa to strieda, kedy sa chodí ráno, kedy poobede? Ktorá ste tak robili, dajte mi prosím vedieť. Ďakujem.

jankastubka
5. jan 2015

Mna tak hneva, ze v dnesnej dobe chcu zamestnavatelia naozaj vsetkych ustvat, kazdy chce maximalizovat zisk, ale za aku cenu... hned by bolo po nezamestnanosti, keby vsade pracovalo dost ludi na to aby netrebalo neustale nadcasovat. Je to chore dnesna spolocnost.

makeka
5. jan 2015

@miminapl ja som robila v lidli tri roky a viacej ako 410 som nemala a to som tam mala vtedy jeden paragraf 😒 a robota cista otrocina robis tam vsetko,este aj zuvacky z podlahy ta poslu oskrabavat.ja som rada ze som odtial odysla doma sme sa len hadali za lidl.po mne odysli dalsie tri kolegine takze asi tak. 😢

makeka
5. jan 2015

@janoolienka presne toto som zazila aj ja za tri roky co som tam bola.lepsie by som to nenapisala 😉

sabrinana
9. jan 2015

@miminapl Ja pracujem v Tescu v Bratislave,plat je tých 480 euri v čistom plus gastráče 3.15.Pracujem v Tescu-express,na smene je nás málo cca dvaja,traja plus vedúci ale vyzerá to tam asi tak že všetci robia všetko a všetko zle.Si v pekárni,kase,vykladáš tovar a medzitým beháš do kasy,skrátka jeden bordel.nie je po tebe žiadny výsledok 🙂 A ešte na teba pozerajú ked ideš na toaletu že treba aj robiť 🙂 Sefuje tam jedna mladá manažerka ktorá tomu rozumie ako ja vareniu 🙂 Každý kto nastúpi odíde po cca 2 týždnoch.V najbliššej dobe aj ja.Som tam pol roka ale tesco nikdy viac.Narobíš sa a namiesto vdaki ti ešte vynadajú a vyhrážajú sa vyhadzovom.A nedajbože ked potrebuješ ísť k doktorke,§ 140 absolútne neakceptujú.Takže asi tolko.

daniela.ho
9. jan 2015

@sabrinana §140 ani akceptovať nemusia nakoľko v tescu maju vsetci nerovnomerne rozvrhnutý pracovný cas a tym padom si mas plánovať lekárov mimo pracovného času, samozrejme akútne pripady su niečo iné. Ja len tak pre vysvetlenie toho paragrafu 😀

sabrinana
9. jan 2015

@daniela.ho To ja viem samozrejme ale ja mám dieťa a naplánovať mu chorobu vážne neviem ako si myslí naše vedenie 🙂 ochorelo mi dieťa a už bol problém a mám si to zariadiť bolo mi povedané,ale ja som slobodná matka a ten termín tam tiež nepoznajú 🙂

daniela.ho
9. jan 2015

@sabrinana hej to poznam 😉 a chapem ta narozdiel od tesca 😉

janeta21
20. jan 2015

@evia001 Ja robím v lidli na polovičný úväzok 8 mesiacov. Prijali ma s tým, že vedeli, že mám 4-ročné dieťa a môžem teda pracovať iba keď je v škôlke prípadne aj cez víkend. Máme tam super vedúcu, páči sa mi ako mi plánuje smeny. Robím rôzne. Niekedy od pondelka do piatka v čase od 8.00 do 12.00. Niekedy iba 3 krát cez týždeň 4-hodinové a cez víkend jednu 8-hodinovú smeny. A mám dosť voľna. Napríklad tento týždeň robím dvakrát po 4 hodiny a potom 5 dní voľna. Zarobím okolo 230-240 e v čistom plus gastrolístky. Kolektív sa mi tiež páči. Výhoda polovičného úväzku je v tom, že nenadčasujem. Výnimočne na vianoce som nadčasovala 6 hodín. (3krát po 2 hodiny). Ja som tam spokojná. Odrobím si, doma si 2 hodiny oddýchnem, idem po dieťa do škôlky a môžem sa mu venovať. A stíham chodiť aj na jazykový kurz.