Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Práca v tehotenstve - 12tky na nohách

Tehotenstvo
terezia1477
26. máj 2019

Ahojte, pisem za kamosku. Pracuje v obchode na krátky/dlhy tyzden, musí cely deň od 9 do 21 stať na nohach, občas niečo ťažšie zdvihnúť, veľa sa nachodí. Je toho dosť aj pre netehotnu. Nechce ísť na pn a byt doma zavretá len s vychadzkami nakoľko jej nič zdravotne neni. V robote jej nemajú čo dať robiť, že by mohla sedieť, respektíve aspoň nestáť cely deň. Dá sa s tým niečo robiť, nech sa nemusí stresovať, že prácou uškodí bábätku, alebo že bude zavretá v byte aj keď je zdravotne v poriadku ?

miska0948
26. máj 2019

Čo som ja čítala tak ak dá zamestnávateľovi písomné že je tehu, doloží kópiu tehotenskej knižky, tým pádom je chránená osoba a písomne nech ho požiada o pridelenie na iné, pre tehotnú vyhovujúce pracovné miesto .. ak také miesto pre ňu nemá tak môže ostať doma s tým, že on jej musí platiť mesačnú mzdu až kým nepôjde na materskú .. tým pádom nebude ani naPN .. niekde som to takto čítala, treba sa ešte informovať u doktora , myslím že bude vedieť viac 🙂

alex49
26. máj 2019

presne tak ako píše miska, písomne oznámi tehotenstvo, písomne požiada o preradenie na inú pozíciu, ak zamestnávateľ pre ňu nebude mať takéto miesto, tak bude doma s náhradou mzdy

terezia1477
autor
26. máj 2019

a takéto niečo by nemalo ovplyvniť matersku ? (Ma odrobeny potrebný čas) Take niečo sme aj čítali, len aby zamestnávateľ nepovedal že je to len práca v obchode a nič rizikové (chemikálie, mraz, ťažká fyzická robota...). Či to gynekológ by mal napísať že neodporúča takuto prácu a zamestnávateľ to musí akceptovať, alebo ako ?

sweetdreams
26. máj 2019

@miska0948 takto by to malo fungovať, ale predpokladám, že zamestnávateľ bude hľadať cestu, ako to obísť

terezia1477
autor
26. máj 2019

@sweetdreams no toho sa bojim

evittam
26. máj 2019

@terezia1477 Tak ako uz bolo napísané a nie neovplyvňuje to vysku MD

queen_mary
26. máj 2019

Kks ja som dnes v horku presla asi 5km za dve hodky a stacilo mi. Neviem si ani len predstavit 12 hodin na nohach v praci 😱 mne zacinaju opuchat po tych dvoch hodkach

tehotna85
26. máj 2019

Tak ja som robila 12stky denne i nocne do 6steho mesiaca...a vsetko ok...tiez nam chodil tovar i vselico a vsetko ok

mimka11111
26. máj 2019

@terezia1477 ahoj, tak ja mám kamošku, ktorá bola tehotná a robila presne toto isté.....žiaľ,potratila v štvrtom mesiaci, "vďaka" tomu,že stala celý deň na nohách a občas zdvihla niečo ťažšie....tiež nemala žiadne zdravotné problémy.....najlepšie asi takéto čosi môže zhodnotiť len jej doky...

bodka13
26. máj 2019

@terezia1477 aký sortiment predávajú v tej predajni....pre zamestnávateľa by bolo najjednoduchšie dať do predajne stoličku, ktorú by kamoška počas dňa mohla využívať alebo ešte možno navrhnúť robiť 8mičky či pol dňa ( 6 hodín denne)
V predajni je sama? S dvihanim ťažších veci by jej mohli pomôcť kolegyne

tyelde
29. máj 2019

Ja som tiež robila 12tky nočné, aj vyklâdky tovaru ak niekto neprišiel na smenu, skončila som 3 týždne pred TP... Malý je zdravý 😇

Tu začni písať odpoveď...

Odošli