Práca v UNIQA - náročnosť nemčiny

biibiana
7. jún 2022

Ahoj dievcata, pracujete niektora v UNIQA? Referentka administ. prace s rakuskym trhom potrebna nemcina B2. Vybavovanie posit.zalezitosti. Aka je realne ta nemcina? Mozete pouzivat aj translator a slovnik? Niekolko rokov som nemcinu nepouzila, ale maturovala som na 1 a mam ju fakt rada.. Ovladam klasicky zakladne frazy a slovicka, ale po tom dlllllhom case mam naozaj dost okno. Urobim si taky 2 mesacny rychlokurz na obnovenie gramatiky a slovnej zasoby.
Bude mi to stacit? Alebo je ta emailova forma narocnejsia? Zvladnem zaciatky aj na takej slabsej urovni? Kludne aj do sukromnej posty sa ozvite. Dakujem za info. Pekny den 🙂

melanta
7. jún 2022

Vyjadrím sa všeobecne ako headhunter. Ak máš komunikovať v nemčine, tak nemyslím, že by si mala do toho ísť ak budeš musieť používať translator. Ak ti príde mail alebo dokument v nemčine, oka, ten si vieš hodiť do translatora. Ale ak budeš mať písať mail, tak ti translator nepomôže resp. ten text z translatora budeš musieť upraviť do správneho slovosledu, opraviť gramatiku. A to ti zaberie čas, čím sa zníži efektivita tvojej práce. A to nehovorím o prípadoch, že budeš musieť hovoriť po nemecky, tam ti translator nepomôže. Ak si si neni istá, ako je po rokoch na tom tvoja nemčina, zaplať si hodinu online konverzácie s nemeckým lektorom a uvidíš. Určite by som nebrala job, kde potrebujem denne používať cudzí jazyk s vedomím, že budem si používať translatorom.

melanta
7. jún 2022

Ešte otázka, už si absolvovala prvý pohovor? Ak áno, tak predpokladám, že personalista s tebou hovoril aj nemecky, tam tiež dostaneš spätnú väzbu, či je to dostačujúce. Ja ak potrebujem od kandidáta cudzí jazyk a tvrdí, že ovláda a zvláda aj odbornú terminológiu, pomerne rýchlo to odhalím, či ozaj.

biibiana
autor
7. jún 2022

@melanta Nie, do pohovoru mam este par dni a chcem sa naň pripraviť v nemcine. Ano jasne ja im nejdem klamat ani sa hrat na skusenu nemcinarku, ale naozaj ak by ma aj zobrali., tak si ten 2mes.kurz zlepšenia nemciny urobim velmi rada a zodpovedne. No fakt realne po 8rocnej materskej mam obrovske okno v NJ no ja si myslim, ze sa to da dohnat. Uz len ci mi na pohovore uveria a budu to tolerovat. Co asi skor nie 😀 Ja to respektujem, chcu spolahliveho, hotoveho cloveka a toho najdu raz dva..

melanta
7. jún 2022

@biibiana ťažko povedať, lebo takto keď si píšeme, tak neviem zhodnotiť čo oni potrebujú a nakoľko to ty spĺňaš. Hlavne nemaj stres, buď pripravená na to, že personalista môže kedykoľvek bez varovania prejsť do nemčiny. A ako som písala, skús s niekým pohovoriť nemecky. Ale pozrieť si TV v nemčine. Nech sa ti čo to obnoví. A teda držím palce, po 8 rokoch je to hard, ale to dáš. 😉

biibiana
autor
7. jún 2022

@melanta dakujem pekne, skusime a uvidime 😀

missviolet
8. jún 2022

Uniqa ponuka jazykove kurzy na doskolenie. Beru vela ludi so slabsou nemcinou a postupne sa zlepsujes. Vacsinou pozeras dokumenty, netelefonujes ani nic podobne - to len ti najviac pokrocili - skupina expertov

danielalila
7. aug 2023

Ahoj @melanta a ako si dopadla nakoniec ? Viem je to starší príspevok no zaujíma má to 😊nakoľko som si poslala žiadosť
@melanta

simik411
17. feb 2024

@danielalila ahoj a ty si ako na tom ? Vzali ta ? A tvoja nemčina je ako na tom 😀

danielalila
17. feb 2024

@simik411 ahoj , ja som nakoniec začala pracovať v deutsche Telekom , mala som pohovor aj v nemčine , žila som v Nemecku dlhé roky , čiže nebol to problém pre mna .🙂opýtali sa má , kde som tam pracovala , čo som nemala rada na práci😅

simik411
17. feb 2024

@danielalila
Joooj tak to není o čom keď je nemčina vo vačku, ah závidím 😁 tak nech sa dariii

danielalila
18. feb 2024

@simik411 ďakujem krásne
Držím palce aby Si si našla tiež prácu čo ti bude vyhovovať a baviť tá🙂