Práca v zdravotníctve a tetovanie na viditeľných miestach

9. apr 2021

Ahojte, chcela by som sa spýtať, ci môžete mať, ktorý pracujete v zdravotníctve ako sestričky alebo v zdravotníctve, či máte tetovania na viditelnych miestach, ci to nie je problem. Dakujem

marienka1989
9. apr 2021

Nemal by to byť problém, v dnešnej dobe už nie....napríklad ja som bola naposledy na genetickom vyšetrení v Spišskej Novej Vsi, bola tam sestrička, ktorá mala tetovania na rukách, bola veľmi príjemná, priateľská, veľmi dobre som sa pri nej cítila. Niekomu to možno vadí, ale to je vždy o človeku. Mne osobne tetovania nevadia, dokonca sa mi páčia, aj keď sama nemám žiadne.

suge
9. apr 2021

Závisí od toho, na ktorých viditeľných miestach a aké tetovanie.

jane1987
9. apr 2021

Ahoj, ja mam na predlakti, teda na viditelnom mieste tetovania a kolegynka tiez a nikto to nikdy neriesil. Ako je mozne, ze niektori starsi ludia sa nad tym ,,pohorsia" ale to je klasika, to neraz aj ked mas cervene vlasy 😄 ja som osobne toho nazoru, ze to, ako sa staviam k pacientovi, tak to je to gro a co sa tyka reakcii pacientov tak vseobecne, nik to nikdy nebral ako nieco skarede a vrchnost to uz detto neriesila a to teda mame primara puntickara 🙂

suve99
9. apr 2021

@marienka1989
@jane1987 moja dcéra tento rok končí zdravotnú školu a riaditeľka im už v prvom ročníku zakázala si dať urobiť tetovanie na viditeľnom mieste....majú to aj v školskom poriadku

katarina9593
9. apr 2021

Ja mám potetované celé ruky skoro na lopatky stehne nad prsom a nikto s tým nemal problém samozrejme že keď niekto prišiel tak pozeral ale myslím si že to je len o Tom že kedysi tá doba bola taká že potetovaný boli len basisti a nejaký vagabundi...🤷..dnes to je iné u nás v práci robím v domove dôchodcov sú v pohode s tým a aj klienti/ky ... Väčšinou mi povedia že čo to tam mám špinavé 😂😂😂😂🤦🤦...

vevesh
9. apr 2021

Tak velmi zalezi od zamestnavatela a co tam je vytetovane. Mas zamestnavatelov, ktorym je to jedno a ktorym to nie je jedno -podla toho hladat pracu. A k tomu, co- mena partnerov, deti, nejake obrazky ok. Rozne ideove znaky, mena, obrazky - tak to je problem- ale to je problem vo vsetkych zamestnaniach...

jane1987
9. apr 2021

@suve99 tak pocas skoly je to jasne, my sme nemohli byt namalovane, ziadne gelove nechty, tetovania

stanulienkat
9. apr 2021

Mne to pride take nevkusne. Mila jemna sestricka a po sebe pokreslene pitchoviny.

jane1987
9. apr 2021

@stanulienkat tak to tu mozme polemizovat potom....pretoze ja som mila, jemna, vesela sestricka bez slovniku hulvata 🙂 nic v zlom, ale v mojom slovniku tamto slovo nenajdes a myslim, ze sme neni v stredoveku, aby sme cloveka odsudzovali za vyzor...

stanulienkat
9. apr 2021

@jane1987 ja nikoho neodsudzujem. Napisala som svoj nazor. Proste mi to nepasuje. Mne sa to vseobecne nepaci a u zien obzvlast. Zena ma byt pekna a vkusna. A s tetovanim mi nepride. To je moj nazor, viem,ze vela ludi ma iny.

kubkovamama
9. apr 2021

Ja osobne nemam,ale kolegyne maju a poniektore velmi výrazné a z nich este poniektore su aj dost excentricke povahy. 😁 Nikto s tym nema problem, ide o to ako pracujes a ako sa staras o pacientov.A ani tym to neprekaza,dokonca muzom sa to asi aj celkom paci podla ich reakcii.Mne sa to tiez paci a obdivujem odvahu dat si nieco na uplne viditeľné miesto,keby som mladsia a odvaznejsia dam si tiez.

tomyhardy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tina4931
9. apr 2021

Mám známeho, ten má tetované obe ruky od paže až k prstom🙂 a robí odjakživa v zdravotníctve.

mariejenka
10. apr 2021

Tiež robím v DSS a mam potetované kolegyne,kolegov a nikto nic, klienti ako ktorí,ale starší muzi mavaju tiež tetovanie z vojenciny. Dnes to uz nieje téma si myslím.