Práca vo Všeobecnej úverovej banke

marcelina542
29. jan 2016

Ahojte baby chcem sa opytat. Zaujala ma na Inzerate o hladani prace jedna pozcia.Ide konkretne o pracu vo VUB banke. Chcem sa opytat vas ci neviete ako su podmienky aka musi byt vystudoana skola a pod. veci dakujem vam za odpovede 🙂

bosoriak
29. jan 2016

@marcelina542 Ehm, VUB banka ma pozicie od klientskeho pracovnika na pobocke, cez back-office, menezerske pozicie az po generalneho riaditela. 🙂 Mozno by bolo lepsie pozriet si priamo inzerat, tam byvaju uvedene poziadavky.

alchemilkazltozelena
29. jan 2016

@bosoriak to back office je to ked nepracuje so zakaznikmi ale len zadava do pocitaca udaje, ci mam zle info?

marcelina542
autor
29. jan 2016

@bosoriak ale musim mat skolu ekonomicku ? A musi byt vyska

deltaa
29. jan 2016

@marcelina542 ja som uz bola v roznych bankach na pohovoroch a vzdy to zavisi akeho cloveka hladaju niekde chcu cisto iba absolventa VS alebo zase niekoho s praxou v banke. Ja som nepochodila nikde lebo som nemala ani jedno ani druhe 😝

bosoriak
29. jan 2016

@alchemilkazltozelena Velmi zjednodusene ano. Back office je proste oblast v banke, kde pracovnik neprichadza do priameho styku s klientom. Su to napr. ti ludia, ktori zadavaju nove zmluvy do systemu, spravuju existujuce ucty, robia v nich zmeny na zaklade poziadaviek klientov a pod. Back office su napr. aj interni auditori, risk-manazeri, controlling, marketing a pod.

@marcelina542 Tak inak - na klientskeho pracovnika za prepazkou nemusis mat nic, iba komunikacne zrucnosti a zakladny prehlad o financnom trhu. Na interneho auditora musis mat vacsinou uplne ine vzdelanie a schopnosti. Chapeme sa? Kazda pozicia v kazdej spolocnosti ma ine poziadavky, preto si pozri, co vsetko chcu na poziciu, o ktoru sa zaujimas ty.

tajka1986
29. jan 2016

@bosoriak bolo by fajn keby vedela aspon odpovedat na otazky z oblasti bankovnictva,ktore ich zaujimat urcite budu. Ci uz ide len o klientskeho pracovnika alebo vyssiu poziciu. Bola som pred par rokmi na pohovoroch asi v kazdej banke,a vsade ich v podstate zaujimalo tl iste. Zakladne znalosti z bankovnictva,napr.ake typy kariet existuju,co su vkladove ucty,rozdiel medzi kredit.a debetnou kartou a rozne otazky na ktore cakali odpoved 🙂,informacie o banke,preco tam chces robit,vizia do buducnosti a pod. Takze trosku by som sa pripravila ak si "z brandze"
@marcelina542

tajka1986
29. jan 2016

@marcelina542 opravujem-ak nie si z brandze,preklep 😉

bosoriak
29. jan 2016

@tajka1986 Tak zakladne veci z bankovnictva povazujem za samozrejmost, kedze ide o pracu v banke. 🙂

alchemilkazltozelena
29. jan 2016

@bosoriak cize ak by som mala zaujem o tu pracu back office tak ako to najdem na profesii pod akym nazvom? tu nemusi byt nejake specialne vzdelanie ze? inak dik za odpisanie 🙂 robis v banke ze mas taky prehlad?

bosoriak
29. jan 2016

@alchemilkazltozelena Ak nejdes po tych vysoko odbornych poziciach, tak hladaj operations, sprava, back-office. Inak to su dobre miesta, ja som na takych zacinala, vela sa tam clovek nauci, dokazes sa odtial posunut a nemas taky stres zo styku s klientom. Su take aj v bankach aj v poistovniach napr. (tam som zacinala ja) Moj muz robil v banke a ja som potom vela s bankami spolupracovala, tak len preto robim mudru jak radio 😀

alchemilkazltozelena
29. jan 2016

@bosoriak nejdem nejdem 🙂 este raz dik za info tak budem tak hladat, ja s klientmi nechceeem :D takze aj v poistovni super 😎 este raz diiik

bosoriak
29. jan 2016
alchemilkazltozelena
29. jan 2016

@bosoriak dakujeeem aj tebe 🙂 pekny termin porodu mas ;) bude dievcatko do tretice? ak to nie je tajneee

bosoriak
29. jan 2016

@alchemilkazltozelena Ano, 3 princezne budu.

flavia1
29. jan 2016

@marcelina542 poslala som ip