Práceneschopnosť a celodenná vychádzka

beruska2311
13. máj 2018

Prosím vás viete mi povedať ako to je. Mám pn som po LAVH, no potrebovala by som na jeden deň celodennú vychádzku. Gynekológ s tým problém nemá, len mi povedal, že najskôr musím zájsť na Sociálnu poisťovňu. Ako to vlastne funguje

shanti_7
13. máj 2018

@beruska2311 ahoj. Ja som sa v sobotu vydávala. Tiež som na PN - rizikové tehotenstvo. Normálne mi gynekológ napísal na výmenný lístok, že dňa 5.5. mám povolenú celodennú vychádzku a to som len zaniesla na SP. A nebol s tým žiadny problém. Do predu som s nimi nič neriešila

beruska2311
autor
13. máj 2018

Ahaa takže stačí ak mi dá lekár tlačivo,ktoré si tam zanesiem. Nechceli na sociálke od teba nič?aj si tam mala miesto kde sa budeš zdržiavať?

pininka
13. máj 2018

O tom rozhoduje iba lekar,nie sp. Je to na nom, ake vychadzky ti da. Neviem preco ta tam posiela.

beruska2311
autor
13. máj 2018

Hmm tak mu zajtra zavolám teda. Dakujem

shanti_7
13. máj 2018

@beruska2311 nemala som tam nič konkrétne, len to, že ten jeden deň mám povolenú celodennú vychádzku. Zaniesla som to na nemocenské oddelenie, keďže sa mi menilo priezvisko a tak isto som to dala do kancelárie, kde evidujú moju PN a bolo. Nikto nič neriešil, len som im pre istotu vysvetlila, že sme mali svadbu, aby mi nestopli vyplatenie PN

simonkazga
13. máj 2018

Gynekolog mi napisal na vymenny listok " pacientke XY, rč....... povolujem dna ....... celodenne vychadzky za ucelom absolvovania svadobneho obradu. Potvrdenie spolu s kopiou sobasneho listu bolo treba odovzdat na Socpoist odd. Nemocenske.