Pracovali ste v čínskom obchode?

lenkavrananova
26. feb 2013

ahojte chcem sa spytat či niektore z vas pracovali niekedy u činaka,teda v činskom obchode.mate skusenosti ako to tam chodi a hlavne kolko sa tam da zarobit.počula som že neplatia bohvieako a zdieraju tie predavačky dakujem za vaše nazory.

marissenka
26. feb 2013

ahoj.ja som tam bola len par dni,ale mala som dost...prachy minimalne,z bab robili pomaly otrokov,vsade kopec hander...obchod bol uplne prepchaty,...otras.tu v PN...niekde to moze byt lepsie...

graceful9
26. feb 2013

Známa tam pracuje a je to otras.za minimalku robí aj 10 hodín denne a nechce jej dať ani dovolenku ani nič ...okres detva

zuzka444
7. mar 2013

ahoj ja tiez pracovala a povedala som.uz nikdy viac...dovolenka nehrozila furt hucali proste handry z nas....ale jedine co mozem povedat nikdy nedali neskoro vyplatu vzdy platili na cas..aspom nejake pozitivum ale zase ked neni na vyber isla by som..nejako zvladnes neboj 🙂

lubikan
7. mar 2013

a ako sa da v medzi handrami zdierat? ved iba stojite medzi regalmi

janetta20
18. mar 2013

ja uz tiez nad tym polemizujem..mam sice Vš, ale robota u nas je len volna za pás, alebo potom este do cinana...

modrazaba
2. máj 2013

ja to nechapem.... slovenky sa vo vlastnej krajine nechaju zdierat od cudzincov. to je des ked clovek nema na vyber. nikdy som u cinana nerobila a dufam ze ani nebudem ☹

sviezost
2. máj 2013

Ja som pracovala a neodporucam mozno to nieje vsade ale tam kde som pracovala tak ziadna prestavka jedla som pri zakaznikoch minimalna mzda ziadne stravne listky hroza.

maca_p
2. máj 2013

znama pre nich pracuje za 2 ecka na hodinu. 😲 😒

lili_mia
25. sep 2013

@maca_p 2e je až až 🙂 známa dostávala až 34 korún a to vraj dostávala zo všetkých najviac .. ale robila na čierno, teda ani odvody a celá vytešená, ako porodila, nabehla do sociálnej, že materská .. aký to šok, že ona vlastne nepracovala .. to naserie
@lubikan ono ako predavačka tam nemáš uniformu, ani menovku, takže ked príde kontrola, hráš sa na zákazníka a inšpekcia zákazníkov nekontroluje .. takže ak chceš aspoň nejaké prachy, stojíš tam aj 10hodín denne, vrátane víkendu, sviatku a natŕčas rúčku - novodobé otroctvo .. ale to je prípad, ak si na čierno, aj ked viem, že podobne fungujú aj baby, ktoré majú zmluvu

dietaamama
26. sep 2013

ahojte kočky...ja som robila u cinana...robi sa od pondelka do piatku-od 8:00hod do 18:00hod a v sobotu od 8:00 do 12:00hod...a za aky plat? 1,50eur v cistom na ruku...bez dovolenky ci straveniek...ak som chcela volno tak sa na mna dival ci mi sibe...vydrzala som tam dost dlho...nasla som si znamost a chceli sme babo...a tak som chodila po doktoroch a potom mi povedal, ze si mam vybrat ci praca, alebo doktor...a ja som mu na to: mudr... bolo mi prednejsie dieta..a to mi povedali, ze deti nebudem mat.. ☹
Ale teraz mam uz skoro 5-rocneho chlapceka... Lubim ho a nevymenila... 🙂 😵