• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pracovanie popri materskej a rodičovskej dovolenke

17. októbra 2008 
tak podla toho Navrhu mas narok len na 1/4 z RP.. ale podotykam je to len navrh zatial na rokovani v narodnej rade.. len sa stale pise o tom prispevku na 2 a 3 dieta a tento sa tak nejako moc neprezentuje.. ktovi preco..
4. okt 2008 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lienocka ale ked budem pracovat doma, to znamena,ze budem s dietatom doma,akurat,ze budem doma aj pracovat.. to je blbost,aby som dostala 1/4 RP.. nie??
4. okt 2008 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Katmi ni eje to blbost.. bohuzial..
katmi na tejto stranke je navrh toho zakona.. pozri si ho kludne.. su t o tie wordovske doc.

nebudem tu kopirovat cely ten zakon.. ale len vynatky

25 % sumy rodičovského príspevku podľa osobitného predpisu,11) ak starostlivosť zabezpečuje poskytovateľ podľa § 2 ods. 3 písm. d) a e).

§ 2 ods. 3
(3) Poskytovateľ starostlivosti o dieťa podľa tohto zákona (ďalej len „poskytovateľ“) je
a) zariadenie zriadené podľa osobitných predpisov, )
b) iné zariadenie zriadené právnickou osobou, )
c) fyzická osoba, ktorá poskytuje starostlivosť o dieťa podľa osobitného predpisu, )
d) iná fyzická osoba, ak nie je osobou uvedenou v písmene c) a nevypláca sa jej rodičovský príspevok alebo
e) rodič, ktorý vykonáva zárobkovú činnosť a nezabezpečí starostlivosť o svoje dieťa poskytovateľom uvedeným v písmenách a) až d).
pozri si kludne ten navrh zakona.. cely... ale ty ako rodic, ktory vykonava zarobkovu cinnost a nedas dieta do zariadenia.. /jasle skolky/ alebo opatrovat osobe co ma na to zivnost to je to po c tak dostanes len tych 25 percent z RP...
ucinnost je planovana od januara 2009
ak das dieta do jasli tak budes podla neho preukazovat.. tie naklady..
TOTO JE LEN NAVRH.. nie je to schvalene.. zatial.. je to v takom stadiu ako ten prispevok na 2 a 3 dieta /v narodnej rade/ len sa o tom nepise...
4. okt 2008 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lienocka tak to je teda riadne svinstvo..hlavne ze ta kraava tomanova chce pomahat mamickam na MD.. to urcite..ale do hrobu :angry:
4. okt 2008 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj čo som si zisťovala ja tak počas materskej môžeš ale len na dohodu nie na hlavný pracovný pomer, a počas RD môžeš normálne
6. okt 2008 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
od 1.12009 ak prejde navrh zakona co je v NRSR tak to uz nebude platit Durni.. uz to enbude tak ako doteraz ze mamicka mohla ist pracovat a dostala RP.. bez problemov.. teraz bude musiet dokazovat vysku nakladov.. ak da dieta do jasiel.. a ak sukromne opatrovat tak dostane len 1/4
6. okt 2008 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je sila, ja nenachadzam slov, takze prispeju na prve,druhe a aj tretie dieta, ale nebudeme ich mat z coho zivit. Tomu sa hovori pravo na Slovensku
7. okt 2008 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Potrebujem poradit. Som t. c. na rodicovskej dovolenke, mala ma 9 mesiacov. Chcem nastupit do prace od februara 2009 - ale chcem zmenit zamestnavatela.Co teda musim urobit? musim dat vypoved v predchadzajucom zamestnani, alebo mozem mat pocas rodicovskej dovolenka aj 2 zamestnavatelov?????resp. ak dam vypoved v predchadzajucom zamestnani a dostanem 2 mesacnu vypovednu dobu- mozem pocas nej nastupit u druheho zamestnavatela a sucasne poberat rodicovsky prispevok????Dik za rady.
17. okt 2008 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok