Pracovanie popri materskej a rodičovskej dovolenke

zuz11
13. júl 2006

Ahojte,
mam taky maly problem zo sefom sme sa dohodli ze by sa namiesto mna nebrala pocas MD nahrada ale ze by som pracovala z domu (teda zalezat bude aj od toho aky bude drobec ked bude vonku 😀 )
potrebujem zistit ci existuje neaky zakon na to ze mozem popri MD a RD pracovat a nepridem o tu almuznu a zaroven budem moct ofi pracovat aj ked iba na ciastocny uvazok..... bo som v spolocnosti kde na cierno to nepojde 😀
dakujem za kazdu cennu radu 😉

kaciatko81
13. júl 2006

zuzi, skusim sa spytat maminy 🙂

peja
13. júl 2006

Zuz, pokial budes mat prijem zo zamestnania, z ktoreho si si platila odvody na nemocenske a z ktoreho ti teda bude vyplacane materske, nebudes mat na matersku narok.... Na rodicaku pracovat mozes, dostanes rodicovsky prispevok aj ked normalne zarabaas, na rodicak nie je narok len v tom pripade, ked je dieta umiestnene v statnej skolke. Inac ohladom toho rodicovskeho - od 1.8. sa vraj nieco meni, ale este som nezistila co ...

zuz11
autor
13. júl 2006

peja, tak to znie dobre, tak pol roka ma platit nemozu oficialne a ani zamestnat ale po pol roku ked prejdem na rodicovske prispevky tak ano 😉
takze pol roka to prezijeme z materskej a bez prace a potom hor sa do toho 😀

peja
13. júl 2006

Zuz, este keby bol zamestnavatel ochotny, mohol by ti tieto peniazky platit na dohodu alebo na zmluvu, ale nie priamo na tvoje meno, napr. na manzela ... ja osobne si ale myslim, ze toho pol roka budes mat co robit aj bez prace 😵

zuz11
autor
13. júl 2006

peja, hej to viem aj ja, ale sef prisiel z takou vecou ze namiesto mna nebude brat ziadnu nahradu, bo ja som tu viac ako rok a stale nieco nove sa dozviem a ucim a zaucam 😀 moj manzel je inak zivnostnik ale v IT oblasti necham to tak a ked tak tak budem robit iba surnu robotu a kaslat na to ze nezaplatia potom im to zratam 😀
diiik inak peji velmi si mi pomohla 😉 bo to je moj velky strasiak 😀

peja
13. júl 2006

rado sa stalo 😉

zuz11
autor
13. júl 2006

uz Ti fakt dlzim velku cokinu 😉

zuz11
autor
24. aug 2006

viete mi povedat co sa zmenilo v zakonoch od 1.8.? zajtra mam zo sefom prve ofi sedenie na pracovanie popri MD 😅 dik, co si mozem pytat a co vyzadovat viete mi povedat? 🤐 😵

renca3
24. aug 2006

zuz11...neviem, co mas na mysli. Ale popri MD podla mna nemozes poberat prijem z pracovneho pomeru. To plati stale. Ako si sa chcela dojednat so sefom?

snilko7
24. aug 2006

No ja mám zasa také info, že popri RD sa dá pracovať a dokonca súčasne poberať rodičovský príspevok, len nesmieš dať dieťatko do škôlky alebo jasiel, t.zn. ak sa postará babka, dedko atď tak ty môžeš pracovať a dostavaš aj prispevok.

renca3
24. aug 2006

Popri RD ano, ale zuz11 pise popri MD.

zuz11
autor
24. aug 2006

renca, no ja chcem robit popri rodicovskom az 😉

snilko7
24. aug 2006

no tak to sa určite dá, ovšem ak zasa nedošlo k nejakým zmenám. Zatiaľ som však žiadnu nezaregistrovala

renca3
24. aug 2006

Ahaaa. To je ine. 🙂
Tak po skonceni MD nastupis normalne do pracovneho pomeru. Chces chodit do prace alebo budes robit doma? Inak plati stale co pise snilko7 o poberani rodicovskeho. Aj ja som bola hrdinka, ze pridem do prace po 6 mes., ale to som nedokazala odist od maleho, tak som si zobrala pracu domov. 🙂

zuz11
autor
24. aug 2006

no ja sto pro chcem robit iba z domu ja nasho Drobca nedam ani babke, bo moji rodicia su 70 km od nas a pracuju.... svokru nepovazujem za nic, tak ako ona mna takze to je uplne pase a chcem si svoje dieta vychovat sama 😅
len viem ze od 1.8. sa to neako menilo ale neviem co vsetko 😅
su neake podmienky ked chcem pracovat doma? 🤐 ako sa to potom dohaduje na polovicny uvezok alebo co? 🤐

renca3
24. aug 2006

Podla mna mozes pracovat na plny, len miesto vykonu prace bude tvoje bydlisko. To by chcelo mrknut Zakonnik prace, ale ten sa od 1.8. nemenil.
Zmena bola v Zakone o socialnom poisteni.

zuz11
autor
24. aug 2006

a ako sa potom vykazuje dovca alebo take nieco? 🤐 teda napr. dochadzka 😵

renca3
24. aug 2006

Priznam sa, nenasla som to Zakonniku konkretne. Ale dochadzka sa v takomto pripade nerobi, kedze pracujes doma.
Ved sa dojednaj so sefom na odmene za konkretnu pracu - ukolova mzda a hodiny tu nehraju rolu.

zuz11
autor
24. aug 2006

dik, snad sa neako dohodneme a snad aj on si to nastudoval a lepsie ako ja 😵

dorotka
25. aug 2006

mozu byt aj jasle a skolka ale sukromna nedotovana statom 😉

dorotka
25. aug 2006

zuz moji kolegovia mali normalne vykon prace doma kvoli autam 😉

jj2202
25. aug 2006

dorotka ahoj,...tak dnes rano // 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuz11
autor
25. aug 2006

dorot, o jasliach v pol roku ani o chuva alebo o babke neuvazujeme, chcem byt doma a svojho Drobca si vychovavat sama 😵

dorotka
25. aug 2006

zuz ja viem len aby to aj ine kocky nezmiatlo a neviem ci sa prave toto nebude menit 😉

peja
25. aug 2006

zuz ahoj, zatial viem len o tom, ze sa budes musiet ist prihlasit na Socialku na dochodkove poistenie, ked sa ti drobatko narodi ... Pracovat mozes ... Ked si na RD oficialne, tak dovcu cerpat nemozes, ja by som to riesila asi dohodou o vykonani prace .... 😉

loren
4. okt 2008

ahojte mozem pracovat popri rodicovsej dovolenke na plny pracovny uvazok a mama by sa starala o dcerku
zoberu mi rodicovsky prispevok ci nie

gapa
4. okt 2008

loren, podla terajších zákonov môžeš, RP ti nezoberú. Nesmieš dať dieťa do štátom dotovanej škôlky. Len to musíš oznámiť na UPSVaR.

gapa
4. okt 2008

teda oznámiť musíš nastúpenie do práce a kto sa o dieťa stará. 🙂

lienocka235
4. okt 2008

baby prave je na rokovani v narodnej rade zakon kde sa bude kratit poberanie PR pre tie mamicky co pracuju... s uciinostou od 1. januara 2009 ta co bude pracovat bude dostavat len 1/4 z RP.. ak h odate sukromne varovat..

katmi
4. okt 2008

lienocka a ked budem pracovat doma???? alebo ak sa o dieta bude starat napr.rodinny prislusnik??