Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pracovná šikana

silvia216
15. okt 2014

Stretli ste sa s ňou niekedy? Ak áno ako sa prejavovala?

suge
15. okt 2014

Toto je anketa? Alebo potrebuješ radu? 😉

silvia216
autor
15. okt 2014

@suge potrebujem radu, lebo už som psychicky a aj fyzicky z toho vyčerpaná... ☹

mima4
15. okt 2014

@silvia216 nestretla, ale jedina moznost je ist nad priamym nadriadenym a s nim to riesit alebo odist z firmy.

silvia216
autor
15. okt 2014

@mima4 už som bola a vraj sa mám o tom s dotyčnou porozprávať (čo som skušala ale bohužial sa neda) ... Už začínam uvažovať nad nejakými právnymi krokmi, pretože to začína byť neúnosné... Z firmy by som nerada odchádzala, nakolko ma tá práca baví a v okolí nič podobné asi nenájdem ...

levma
15. okt 2014

ked nepopises presnejsie o co ide. tazko ti niekto poradi...

mima4
15. okt 2014

@silvia216 tvoja nadriadena je povinna to riesit, ona je manazerka, ona zodpoveda za riadenie ludi...
urcite pouzi vsetky legalne prostriedky na to, aby sa to stoplo.

simca06022011
15. okt 2014

@silvia216 obrat sa na nadriadenu nech to riesi ona, ty to nemas co riesit.. alebo podaj pisomnu staznost a bude to musiet riesit

suge
15. okt 2014

@silvia216 Azda by si nám tu mohla trošku priblížiť svoju situáciu. Si na pracovisku obeťou šikany iba ty, alebo viacerí zamestnanci? Čo na to hovoria kolegovia - sú si vedomí, že sa u vás niečo také deje (máš svedkov takéhoto konania)? Zastanú/nezastanú sa ťa? Je u vás šikanovaný ešte niekto iný?

evulienkaslx
15. okt 2014

ja som mala do cinenia, uplne vsetko, co si najdes pod pojmom bossing aj mobing, ale nic som nezmohla, nakolko moju sefku kryla generalna riaditelka ako naj kamosku...
Sikanovala aj inych, ale ked sa ti stazovali, dokonca do centraly poslali pisomnu staznost, isla sice na koberec, ale skoncilo sa to vyhadzovom pre dane byvale kolegyne, kto chce psa bit, palicu si najde a chyby robi kazdy.... Tak ich na nich nasli a vyrazili.
Na druhej strane manzel mal toto v praci a jeho nadriadeny sa musel kolegovi pisomne ospravedlnit a svoje spravanie neopakovat.
Takze je to na tom, v akej spolocnosti pracujes a co mozes cakat.
Pravo urcite na staznost mas, ale ako to dopadne, musis tusit.

mariankas
15. okt 2014

Skús si pozrieť túto stránku, venuje sa vzťahom na pracovisku, no nemám s ňou skúsenosti, len som na ňu natrafila. A aj na FB je skupina, ak by si mala záujem, tak v IP.

silvia216
autor
15. okt 2014

@suge v práci som šikanovana iba ja, nakolko sme tri na TP a druha kolegyna je jej velmi dobrá kamaratka ( tu nahuckala aby na mna donašala každé slovo, ktore poviem- sama mi ta dotyčna povedala, kt. ma šikanuje povedala že ona všetko vie čo poviem, urobim aj ked tam ona neni). Na základe toho čo som práve písala si ma ani nemá kto zastať, ale s nadriadenou (ešte nad dotyčnou) vychadzam najlepšie a vie že dotyčná je "čudná"... 😖

silvia216
autor
15. okt 2014

@evulienkaslx som si vedomá toho, že by to pre mňa mohlo skončiť "zle", ale myslím, že to najhoršie čo sa može stať je zároven to najlepšie 🙂 v piatok idem na osobny pokec medzi dotyčnou a dvoma nadriadenými, tak som zvedavá... mám nachystanú výpoved keby to bolo až také zle, že ja by som mohla aj za čiernu dieru 🙂
Najhoršie je na tom to, že mňa ta práca baví, je super ohodnotená a taká pizda mi to musí kaziť 🙄

bejbinka
15. okt 2014

@silvia216 Ja som zazila bossing a teda uhnala som si zaludocnu neurozu...takmer som dala vypoved, ale nemala by som kam ist, takze som to musela trpiet...nezavidim Ti, je to hnus.

silvia216
autor
15. okt 2014

@bejbinka ja už som hotova, zvyšený tlak, dnes som po telefonate od dotyčnej vracaj, cely den sa klepem ako osika, hotova som.... ved to, že nova praca zatial na obzore nie je amusím to trpieť 😒

zuzka38
15. okt 2014

@silvia216 stretla a museli sme to riesit.. boli to vysmesne poznamky na kolegynu, ktora to niesla velmi zle psychicky, nastastie to prisla riesit na HR.. ty si to reisila s niekym v praci?

silvia216
autor
15. okt 2014

@zuzka38 ja som sa najprv snažila rozpravať s dotyčnou- nepomohla, lebo ja som balon a ona lietadlo... neskor s nadriadenou, ta mi povedala že sa mam s dotyčnou o tom porozpravať... teraz to zašlo do takeho štadia, že to rieši nadriadena+ ešte tá nad ňou.. v piatok idem na osobny pohovor s nimi, tak dufam že sa niečo vyriešiť

elika74
15. okt 2014

@silvia216 co take ti povedala, ze sa klepes? Vyhraza sa ti? Musis zdvihnut, ked ti vola? Zazivas stres, uzivaj viac magnezia.

zuzka38
15. okt 2014

@silvia216 tak super, hlavne, ze sa to riesi.. verim, ze to nie je nic prijemne.. drzim palce

silvia216
autor
15. okt 2014

@zuzka38 dakujem ti krásne..
@elika74 to je proste teror na každodennom poriadku, zdvihnuť ani nemusím ale chcem mať ten pič...g čo najskor za sebou... magnezium mi podla moc nepomože, skor zbaviť sa tej vši..

elika74
15. okt 2014

@silvia216 treba vyskusat, potom zistis, ty sa musis posilnit, lebo len ked citi ten druhy, ze si slabsia, tak si dovoluje. Nemusis jej zdvihnut, tak jej nezdvihaj. Alebo zdvihni, poloz telefon a chod si robit svoju robotu, pusti jej tam radio... Proste, ked sa s niekym nechcem bavit, tak sa s nim nebavim. Ked ti chce volat ona, nech ti vola. Stale neviem, ako ta terorizuje. Nahraj jej telefonaty. Zapisuj co proti tebe robi a zbieraj dokazy.

suge
16. okt 2014

@silvia216 mrzí ma, že si v takejto situácii, práca zvykne byť čas od času ťažká aj keď s ňou nie sú problémy, nieto ešte takto.... ☹ . Ja osobne som sa vo svojej práci stretla len z takým priemerným, "bežným" šikanovaním, snáď dôsledku čisto ženského kolektívu 😉. Horšie skúsenosti mala moja sestra, tú v práci šikanovala kolegyňa - obviňovala ju z vlastných chýb, posielala na ňu kontroly, dokonca bola fyzicky násilná - skrátka chorý človek. Viem, že sestre veľmi pomohlo hovoriť o tomto probléme s kolegyňami z branže - nie priamo z práce, ale z odboru (stretávala sa s nimi na seminároch a pod, veľmi ju podporovali, aby vydržala). Tiež sa nakoniec odhodlala zbierať proti šikanujúcej kolegyni dôkazy tak o šikanovaní, ako aj o chybách, ktoré v práci urobila - aby na ňu mala (sestra) stále nejaké eso v rukáve. No a tiež sa stále zlepšovala vo svojej práci - stala sa odborníčkou, jej sebavedomie stúplo, postupne profesionálne "prerástla" danú kolegyňu a šikanovanie pomaly utíchlo. Držím palce nech sa aj tebe podarí vyriešiť tvoj problém.

jalito
22. okt 2014

Ahojte, prispejem aj ja k diskusii:
s pracovnou šikanou som sa stretla v jednej velkej korporátnej nápojovej firme. To, ako tam jednali so mnou a s dalšími ludmi, to bolo niečo neskutočného.
Mne už od začiatku nástupu dávala šéfka najavo, že som plevel a že ma zobrala len z núdze (pod jej vedením tam nikto nechcel pracovat, striedalo sa to tam, ako na bežiacom páse), a skoro sa jej tam podarilo vsugerovaˇˇt mi, že som človek, ktorý nemá právo na život, fakt to bolo takto drsné. Tak napríklad... j*ala ma za každú hlúpost, zatial čo iným to prechádzalo, ja som i za sebemenšiu chybu šla na koberček... postupom času sa to stávalo vždy v piatok a tak som si robila srandu, že je piatok... aha kefovací den 😀, poohovárala ma po celej firme, že som taká a taká a nikto sa tam so mnou nechcel bavit.
Nakoniec som bola štastná, že som dostala z ich strany tri vytýkacie listy v jeden den a dali mi na výber - buˇˇd okamžite dám výpoved, alebo ma vyhodia oni, ale s takým posudkom, že sa nikde nezamestnám. Nesmierne sa mi ulavilo a výpoved som novej šéfke (mimochodom vlezprdelke tej prvej, ktorá ju dosadila na miesto) dávala so širokým úsmevom a rovnako som aj so širokým úsmevom otial odchádzala, aj ked to bolo na nervy. Takže CC nikdy a nikdy si ju ani nekúpim!!!

slunce3
19. júl 2015

Ano momentalne ju zazivam, aj mobbing aj bossing, no v zhaldom k tomu ze je to praca,, na pi*cu" oklamali ma pri vstupe do zamestnania, zmluvu som mala az 3 dni po nastupe, sefka je krava - mozno raz napisem, totalna sikana... Ale som v pozicii v ktorej si mozem dovolit vynadat aj riaditelovi, ci uz tam ostanem alebo v skusobnej zdrhnem.
Ja tu firmu vobec nepotrebujem,od začiatku su nekorektni, neustala buzeracia za total trapny plat...
Ale ako som im povedala na pohovore, u mna vyplata vobec nehra rolu ale kedze je tu vsetko ostatne na chuja nic ma tu nedrzi, nikam.sa clovek neposunie a este aj vyfasuje robotu za 4 dalsich,lebo stale odchadzaju ludia. Momentalne pracujem na zozname toho co je tu na hovno,co nefunguje a dostanh to ako prilohu k mojej vypovedi. Co s tym spravia je mi jedno. A ja puca som este tak korektna, ze pracujem na manualy pre tich otrokov ktori pridu po mne a po mojich koleginiach, ale ked vrch ost sama povie ž im je jedno,ze sa vzdy najde niekto kto tam bude aj ked len tyzden... Co na to povedat, idem verejne ponizit sefku pred zbytkom otrokov a prcham prec.
Hlavne ze sa ta firma prezentuje na verejnosti aka je super,ako sa u nej super pracuje....
Boze, to ani v skusobnej sa nemozu spravat normalne?
Ale ako pisem ja ich k zivotu nepotrebujem a ani si to nedam do cv.

loginexistuje
19. júl 2015

@slunce3 nechapem si v skusobnej dobe preco s tym neprastis z hodinu na hodinu .. kvoli comu si tam ?

energiu by som skor davala do hladania si noveho jobu šefku si karma najde ...

dusika11
19. júl 2015

hej zazila podpisovali kolegynu ta dostavala rovnaky pocet listkov stravnych nepotrebovala paragraf a ani sa neunuvala do prace prist...najprv som si myslela ze ta kolegyna je len proste ospravedlnena...ale houby ..ona bola podpisovana ze chodi...a sme statna firma-..ako predseda odborv som na to poukazala...a potom to prislo....bossing zhora zdola od ritolezov sefovi...nakladcaka v podoe mojej neuspokojivej prace...atd..neutale napominanie ma..ale kedze som bola sefka odbrov tak so mnou velmi kyvat nemohli...navyse sa mi podarilo ptehotniet..prisla som do firmy po troch rokoch...a predtym som upovedomila zriadovatela..o praktikach co tam panovali...takze vymenili uplne vsetkych sefov....dotycna dostala vypoved...ja som sa vratila a lezu do zadku mne...vycistilo sa to a od vtedy mam pokoj aj ja...aj ked uz v odbroch nie som...ale mozem opet byt

slunce3
19. júl 2015

@loginexistuje som tam preto, lebo ta co tam bola 3 roky, dala teraz vypoved a v stredu idek dr. Hodit sa na pn. V tom momente ma na stole moje papiere 😄 nechcem aby jej picovali za pn ked ia by som tam uz nebola. He to super zena.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli