Pracovný úväzok 6 hodín denne pre matku? Existuje to?

lurie
6. jan 2008

rada by som sa spýtala jednu vec. planujeme v tomto roku dietatko ale uz teraz viem, ze nebudem moc byt s nim doma dlhsie ako 8 mesiacov (som slobodna takze matersku mozem sa mi zda poberat 8 mesiacov). potom by som sa rada vratila do prace bud na polovicny uvazok alebo na 6 hodin( to sa mi zda ze mozem o to poziadat ako slobodna matka(to by bol plný uvazok) s dietatom by bol otec (dobrovolne nezamestnaný) takze by som neprisla o RD?
- je to niekde v zakonniku práce ten 6 hodinový uvazok na den?

lienocka235
6. jan 2008

kazdy kto ma dieta do 15 rokov moze poziadat o skrateny uvazok podla zakonnika prace... ale druha vec ze zamestnavatel ti nemusi vyhoviet.. nikto mu to nemoze prikazat.. cize je to len na nom.. pretozze je tam veta ze to umozni len ak mu to dovoluju okolnosti.. to je len parafzraza.. o RD neprides ak dieta nedas do statnej skolky..

sweetberry
6. jan 2008

lurie ale potom budes poberat rodicovsku normalnu do troch rokov dietatka.....ale chapem ak financna situacia nedovoluje mat lepsie podmienky ze chces nejaku pracu

libka1
12. feb 2013

@lurie asi by som s dietatom na tvojom mieste pockala ☹ zavisi len a len od zamestnavatela ci ti vyhovie, a to ake mate vztahy vies najlepsie ty... ale dnes nemas iste nic... aj ked ti v januari slubia, v novembri moze byt vsetko inak... 😒

anneta1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rainee
4. apr 2013

bohuzial u nas to vobec nie je bezne, este tak mozno student najde popri studiu pracu na VPP (4-6 hodin denne) ale na matky s malymi detmi sa vobec nemysli. tiez by mi vyhovoval skrateny pracovny pomer, ale ziadnu normalnu kvalifikovanu pracu (napr. z oblasti banovnictva, marketingu, administrativy) som zatial nenasla 😒 pritom by to bolo aj pre zamestnavatela vyhodne - nizsi plat a naklady na zamestnanca. alebo praca z domu - ved akakolvek administrativna praca by sa tak dala robit s pripojenim na firmu. na "zapade" je bezne ze zeny pracuju na VPP, to len tu muklujeme cele dni v strese od rana do vecera za par susnov. 😝