Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Právna pomoc pri výpovedi

Peniaze a úrady
mirkakor
23. máj 2020

Ahojte, chcela som by sa poradiť, ako je to s výpoveďou. V pracovnej zmluve výpovednú lehotu uvedenú nemám. U zamestnávateľa pracujem 8 mesiacov. Naskytla sa mi lepšia príležitosť. Chcem sa opýtať, či ma zamestnávateľ môže nútiť zostať, prípadne moju výpoveď neakceptovať a dať mi výpovednú lehotu. Prípadne hrozí mi niečo, ak podám výpoveď a do práce už neprídem?

s_a
23. máj 2020

Ak tam nemáš uvedenú výpovednú lehotu, tak by mala platiť mesačná zo zakona, ale jednoducho neprísť by som neriskovala. Myslím ze nemajú dôvod neakceptovat tvoju výpoveď..

mogaa
23. máj 2020

@mirkakor výpovedná doba je 1mesaic(nakoľko tam robíš menej ako rok), začína plynúť od.1.dňa nasledujúceho mesiaca v ktorom dáš výpoveď....Ak nenastúpiš, zamestnávateľ má právo na náhradu vo výške 1platu, ak máš v zmluve uvedené aj že ak odídeš skôr tak musíš uhradiť školenia- tak aj to(musí to byť ale uvedené v zmluve), prípadne ak ide o špecifickú pozíciu tak zamestnávateľ môže súdne žiadať preplatenie škody ktorú si mu spôsobila(týka sa to špecifických pozícií kde je treba dlho zaúčať človeka)

len_nig
23. máj 2020

Najskôr sa snim skús dohodnúť, možno pristúpi na dohodu, teda by si mohla skončiť hneď. Ak súhlasiť nebude, tak jedine ako písali baby vyššie, podať výpoveď a máš mesiac výpovednú dobu. Teda ak to stihneš máji tak odrobis ešte celý jún.

evittam
23. máj 2020

Tak ako píše
@mogaa

mirkakor
autor
23. máj 2020

@mogaa ďakujem krásne 🙂 problém však je, že na novú pozíciu musím nastúpiť 1.6, tým pádom mesiac odpracovať ešte nemôžem. Som zamestnaná v salóne krásy ako recepčná cez projekt z úradu práce a naskytla sa mi lepšia príležitosť.

evittam
23. máj 2020

@mirkakor No ale to nikoho nezaujíma a ak ta zamestnavatel potrebuje a nepodpise dohodu tak jeho najmenej.

mogaa
23. máj 2020

@mirkakor no o to horšie ak je to ešte cez projekt cez UP....skús sa s nimi najskôr dohodnúť na dohode o skončení PP ale ak nebudú súhlasiť a odídeš, nemusia ti vyplatiť 1 mzdu - všetko záleží ako sa k tomu postaví tvoj terajší zamestnávateľ...

mirkakor
autor
23. máj 2020

@mogaa to, že som cez UP znamená to, že ak odídem, musí vrátiť celú čiastku za môj projekt, ak na ďalší deň nenastúpi na moje miesto niekto nový. Dúfam, že sa so mnou nejako dohodne a budeme spokojní obaja 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre