Prechod zamestnanca z jednej organizácie do druhej

lenkove
6. nov 2012

Hľadám viac info k môjmu problému:

Od 1.1.2013 by moje pracovné miesto malo prejsť pod inú organizáciu - o tomto fakte som bola informovaná ústne. Tieto dve organizácie úzko spolupracujú na základe zmluvy o zabezpečovaní služieb - nie je to jedna organizácia a pobočka...

Ja mám v doterajšej práci zmluvu na dobu určitú (do 30.4.2013) uzatvorenú podľa zákonníka práce. Doteraz ma nikto o zmene neinformoval písomne, ani mi neboli oznámené podrobnosti ako to bude s novou zmluvou.. Šušká sa, že by mala byť na dobu neurčitú. A teda, ak by bola môžu mi dať trojmesačnú skúšobnú lehotu? Mám nárok na zachovanie výšky platu (niečo mám na plat, niečo na dohodu)? Existujú nejaké termíny, do ktorých by som mala byť informovaná o tejto zmene?
Hľadám na nete a zatiaľ som toho veľa nenašla.. Ďakujem Vám...

xlucia
6. nov 2012

@lenkove u teba to bude podla toho, ako sa tie dve organizacie pisomne dohodnu. avsak vacsinou nova organizacia prebera nalezitosti starej aj s bremenom a zmluvami zamestnancov. t.j. formalne asa meni zamestnavatel, ale vsetko ostatne ostava ako bolo a treba podpisat nove zmlvy ktore byvaju naplnou rovnake ako boli predtym len sa zmeni hlavicka v zamestnavalovi

lenkove
autor
6. nov 2012

@xlucia Ďakujem. Už som čo to našla, bude sa mi meniť aj miesto zamestnania, ale to tiež nie je zmena na zmenu zmluvy. Oznámenie mesiac dopredu.. Ja som sa bála skúšobnej lehoty, aby ma kvôli MD nevyrazili 😖
info pre budúce pokolenia tu:

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/...