Preplatí úrad práce kurz, aj keď som na materskej?

0908maja
7. okt 2016

Ahojte maminy, chcem sa spytat, ci ma niektora skusenost s tym, ci preplati urad prace kurz ,ktory si najdem aj ked som bola zamestnana a momentalne som na materskej a poberam rodicovsky prispevok ? Som tym padom vedena na urade len ci to beru aj ze som nezamestnana. Dakujem za info.

katka2602
7. okt 2016

Nie si vedena na urade ako nezamestnana. Pocas materskej sa nechodi ani hlasit. Nie si clovek hladajuci si pracu. Takze predpokladam, ze nie nepreplatia. A si dala vypoved?

0908maja
autor
7. okt 2016

Nie nedala. Nepisu ale ze je to pre nezamestnanych, ale vedenych na urade a to predsa musim byt, kedze poberam prispevok.

1177
7. okt 2016

Nie, nepreplatia, ale mozes byt samoplatca na splatky..

katka2602
7. okt 2016

@0908maja poberas rodicovsky nue hmotnu nudzu. Nie si vedena ako nezamestnana. Ty pracu mas takze urad nema dovod ti nieco preplacat. Nie si nezamestnana si na materskej dovolenke. A na urad sa nechodis ani hlasit pocas materskej.

1177
7. okt 2016

Hod do googla repas a rodicovska dovolenka, na stranke upsvar mas odpoved

nivea777
7. okt 2016

a co v pripade ked pocas trvania MD,resp. pred nastupom na MD skonci PP ??? cas medzi koncom PP a nastupom na MD je 11 dni..takze to si este asi nestihnem vybrat kurz,nie?

parker36
7. okt 2016

@0908maja ... a preco by mal preplatit?

1177
7. okt 2016

@nivea777 na kurz sa mozes prihlasit po prvom hlaseni na upsvare, urad prace ma na schvalenie 30 dni.. V tom case uz bude baby na svete a ty mozes vynechat max 25% vyucby

parker36
7. okt 2016

@1177 baby je na svete od februara 2016 🙂

nivea777
7. okt 2016

@1177 noo..ked sa zahlasim hned po skonceni PP +30 dni,tak babo este nebude na svete.. nemalo by byt ak sa nebude moc moc ponahlat

0908maja
autor
7. okt 2016

@1177 dakujem 🙂 toto som potrebovala

parker36
7. okt 2016

@nivea777 prepacte, ja som sa zmylila v odpovedi - to nemalo byt Vam 🙂

nivea777
7. okt 2016

@parker36 mne ani nic neprislo..asi vela podobnych nickov,stava sa :P

1177
7. okt 2016

@nivea777 po prvom hlaseni, nie je to iste, ako ist na urad prvy krat... Ides na urad, potom ti daju termin prveho hlasenia, nasledne si vyberies kurz, prides do vzdelavacky, pockas na termin otvorenia kurzu, co kludne moze byt aj 2 mes. Medzitym vypises poziadavku na rekvalif, cakas na otvorenie a potom uz len cca 300 vyucovacich hodin. Vyucba je vacsinou od rana do cca 15 tej, 2, 3 krat do tt.

nivea777
7. okt 2016

@1177 tak to sa kaslem na to.. nebudem tolko odbiehas od babatka..tak tym padom zostanem na PN do nastupu na MD a budu aspon nejake peniaze

1177
7. okt 2016

@nivea777 aky kurz si chcela? Cez koho?

nivea777
7. okt 2016

@1177 cez vavakademy a bud uctovnika,tam je jednoduche,podvojne a personalistika.. alebo potom cisto len personalistiku.. na skole sme toho ucta moc nemali,resp. mali cisto teoriu,strasne vela pouciek a malo uctovania

jeennyv
7. okt 2016

@0908maja to, ze poberas rodicovsky neznamena, ze si nezamestnana, mozes len ako samoplatca, niekde maju pre matky na materskej zlavy, repas, je len pre nezamestnanych vedenych na up, ale podmienky upravuju stale, musis si v prislusnej agenture 30 dni pred zacatim kurzuu dat poziadavku na repas a urad na pohovore s tebou rozhoduje ci schvalia alebo nie..ale musis ratat s tym, ze ak nesplnis podmienky uradu, ako dochadzka spravenie kurzu atd...tak ti ho pekne daju zaplatit..pracovala som vo vzdelavacke... cize je to dlho niekedy... cize jedine na md si to mozes platit sama....ale radim ti predtym nez sa das na kurz si rozmysli, ci ti ma byt kto s dietatom atd...

0908maja
autor
8. okt 2016

@jeennyv dakujem a jasne vacsinou su lepsie kurzy v bratislave a to je mne daleko. A aj ked mam moznost tam kde byvat, bolo by to s malym tazke. Mozno neskor ked bude krpec vacsi.

jeennyv
8. okt 2016

@0908maja ako ked ma agentura posobenie po slovensku tak kurzy su tam na podobnej urovni, ako nechcem ta odradzat, len tym padom, ze som tam pracovala, tak viem ake to maju zeny s dietatom tazke ked kurz je vacsinou od rana do poobedia a vymeskavat sa neda a strazenie sa tiez vzdy neda...ak by si chcela nejake blizsie info, tak kludne napis aj ip...nakolko som v takej agenture pracovala nechcem tu zvedrejnovat interne zalezitosti atd...

katka2602
8. okt 2016

@jeennyv Ja som po materskej, som na upsvar a tiež idem vyberať kurz idem skúsiť jazyk tak som zvedavá ako dopadnem 🙂

1177
8. okt 2016

@katka2602 jazyk upsvar nepreplati.. Mozno s prislubom do zamestnania. Ale v ke isto nie

katka2602
8. okt 2016

@1177 a prečo je v ponuke, keď pozeram repas?

jeennyv
8. okt 2016

@katka2602 jazyky ako bolo spomenute urad neschvaluje jedine nemcinu pre opatrovatelky..jazyky schvalovat nechcu, niekedy schvalovali aj autoskolu, ale to teraz tiez uz nechcu...ako oni ta na up nalanaria na vselico, ale potom ti to v tom procese neschvalia...

jeennyv
8. okt 2016

@katka2602 v ponuke je vsetko a v pripade, ze to nie je mozne absolvovat, tak sa ta snazia nahovorit na nieco ine....

katka2602
8. okt 2016

@jeennyv uvidím čo mi povie moja pani 🙂 kedže stále je to o tom, že pre mňa nemá nič, lebo nespĺňam jednu z troch podmienok. Všetko je pre ľudí s max stredoškolským vzdelaním. Tak skúsim ak nie tak potom pôjdem na personalistiku a mzdové učt. Hádam sa niečo podarí. A nevieš koľko kurzov preplatí, či len jeden môžem absolvovať? Ďakujem

jeennyv
8. okt 2016

@katka2602 niekomu schvalia len jeden inemu viac kurzov, ono musis jeden ukoncit aby si zacala druhy plus 30 dnove lehoty...ako ked ides na ten pohovor preco chces kurz tam ti pri druhom schvalovani idu body dole, za to ze si uz jeden kurz absolvoval, a co sa tyka jazykovky ja by som na nu repas nemrhala, na jazykovku tam treba, aby boli ludia na tvojej urovni jazyka a plus su tam cakacky, lebo sa niekedy tazko najdu ludia na jednu uroven a poziadavku ti ani nemusia vystavit, plus kurz nemusi naplnat tvoje ocakavania a tym, ze ti to up plati dokoncit ho uspesne musis, tak ci tak...cize radsej si vybrat nieco ine perspektivne