Pôžička v Prima banke

bobika492009
15. aug 2014

Ahojte, mate niekto skusenosti s uvermi/pozickami v Prima banke? Uroky, rychlos vybavenia... Mal niekto skusenost ze uver mu bol schvaleny a o par sni nato bol neschvaleny? Partner ma schvaleny mensi uver cca 5000 eur. No chceme si to premysliet , potrebujeme surne no tiez sa nechceme hrnut do hned prvej ponuky ... Vdaka

svetlusska
15. aug 2014

ahoj..tak pokial viem tak momentalne maju oni najlepsie uroky 2,5% oproti inym bankam...

alias313
15. aug 2014

určite by som sa nepozerala len na najlepšie uroky..Lepši úrok neznamená úmerne aj nižšia splátka, tak pozor na to. A dala by som si pozor aj na podmienky, ktoré sa k daným produktom viažu.Úrok Vám dá banka nízky a podmienka, musí byť otvorený účet,musí prísť výplata v danej sume. A keď budete náhodou pn a príjem nepríde v stanovenej výške zodvyhnú úrok. Treba si to len riadne pozrieť.V dnešnej dobe je mnoho možností, spravte si prieskum v bankach a rozhodnite sa.

svetlusska
15. aug 2014

@alias313 taketo podmienky ma kazda jedna banka...

alias313
15. aug 2014

Urcite nie,v jednej robim....mam dobry prehlad o bankach.

mia18112
15. aug 2014

@bobika492009 Pri sume 5000 eur sa jedna zrejme o spotrebny uver. Pozor na to. Tieto uvery maju spravidla pomerne dost vysoke uroky (oproti hypotekam myslim). Urcite si obehnite aspon 2 -3 banky, pytajte sa na poplatky, podmienky, nielen %, dolezita je tiez RPMN. Nezaubudnite aj na podmienky pripadneho predcasneho splatenia, resp. mimoriadnych splatok (za akych podmienok...) atd. Tiez pracujem v banke, takze fakt odporucam prezistit.

angelika_farkasova
20. nov 2014

@bobika492009 aj keď vám to schválili v Prima banke, určite sa choďte poradiť ešte do niekoľkých ďalších. Hlavne zistite, či je úver bez poplatkov, lebo niekedy to môže byť aj pár stoviek. Pýtajte sa na mimoriadne splátky, na šancu, že vám to poskytnú, na úrok a na ďalšie podmienky, ako napr. využívanie účtu v danej banke. Pýtajte na na výšku úroku, ale aj RPMN. Viem, že napríklad v Poštovej banke je to teraz bez poplatku a vraj už od 7,9 %. Takého drobnosti môžu spraviť veľký rozdiel.