Privyrábate si popri materskej?

hana033
3. nov 2006

asi dosť z nás trápi menej bubáčikov na materskej, chcem sa opýtať, či nejaká robíte niečo doma a čo napr. Zišiel by sa nejaký nápad 😵

petruska77
3. nov 2006

radi by sme, ale nevieme kde taku pracu najst 😉 ale vraj sa da pracovat cez internet, spracovavanie roznych udajov, tabuliek a tak...

hana033
autor
3. nov 2006

Peťuš,no tiež je to pre mňa dilema, som účtovníčka, ale aj keď mám inzeráty všade možne, nič moc, resp. teraz nemám nikoho.Kozmetika? no moc nemám komu, takže príjem zas žiadny. Cez net? Tak kto dá info?

sulamith
3. nov 2006

ahojte,mam znamych,ktory skusali pracovat cez net a nedopadlo to velmi dobre.To chce asi fakt vekmi dobry kontakt...

sulamith
3. nov 2006

inac,to aby clovek vyzil ako tak,to potrebuje mat manzel velmi dobru pracu,pretoze inac sa to neda ☹ Je to velmi smutne ze matersky prispevok je taky ubohy,a ze ani nie je vela moznosti to zmenit 😠

hana033
autor
3. nov 2006

sulka, tak tak

sulamith
3. nov 2006

kocky,ved v ba nie su vacsie moznosti ako tu?

petruska77
3. nov 2006

sulamith, mozno aj su, len o nich nevieme 😅

madeleine
3. nov 2006

uplne idealne je sa dohodnut so zamestnavatelom, ak mate doma pocitac, ze budete brigadne spracovavat data, alebo nieco pripravovat... ten vas uz pozna, vy jeho a je tam ista dovera... co ja zeny poznam, obvykle to funguje takto... len tak niekde najst pracu nie je lahke.

Jendym riesenim su i preklady, ktore sa prijimaju i dodavaju elektronicky.. treba sa obratit na prekladatelske agentury...

petruska77
3. nov 2006

madeleine, nad tym som rozmyslala. Ale kedze robim v banke, neviem ci by mi nejaku pracu mohli posielat domov, kedze tu pracujeme so samymi dovernymi udajmi...

sulamith
3. nov 2006

tak to nemozem robit ani ja,ako ucitelka ms 😅

madeleine
3. nov 2006

petruska, vela veci riesite i vo firme mailami, nie? Takze nevidim v tom nejaky problem, samozrejme, vsetko chce nejake zabezpecenie, ale aj ja som robila v banke a stacilo naistalovat nejaky speci program do pocitaca an ochranu udajov a ficali tak nejeden manager a i zamestanci, co behali po zakaznikoch...

sula, ale ty by si mohla vziat k sebe okrem svojho dietatka dvom trom susedam deti a za nejaky peniaz sa o ne starat.. ´. oni budu radi, ze mozu trebars aj pracovat a ty si privyrobis... 😉

sulamith
3. nov 2006

tak to ano,lenze tu o to nie je velky zaujem ☹

madeleine
3. nov 2006

ach so ty si v presove... a opacna moznost, niekomu dietatko zverit a ist pracovat aspon na polovicny uvazok?

petruska77
3. nov 2006

made, tak sa asi vyskusam popytat...

madeleine
3. nov 2006

a este, ja napriklad doucujem popri praci nemcinu, takye moyno aj to bz bol sposob...

sulamith
3. nov 2006

asi to vyzneje dost kruto ale realita je taka,ze na polovicny uvazok ta nevezmu,ak mas to velke stastie ze ta vezmu do prace,tak za polovicny plat a plny uvazok(mam s tym osobne skusenosti) 😠

madeleine
3. nov 2006

to je pravda, bohuzial castejsie, nez by bolo zdrave... 😒

sulamith
3. nov 2006

to su take smutne veci....asi prideme koli lepsej buducnosti na zapad 😅

madeleine
3. nov 2006

ja nikam nejdem... mne je tu dobre, nie je to tu idealne, ale na zapade je zivot velmi narocny... maju viac penazi, ale za aku cenu, nervy, stress a ake maju naklady. No neviem.. vsetko je to vec odobneho presvedcenia. Mne je dobre tu. 😎

sulamith
3. nov 2006

moji,traja surodenci su v europe,ja som ostala tu,ale tiez mame s manzelom ine vizie do buducnosti,v presove asi nezakotvime na dlho...

madeleine
3. nov 2006

vsade sa da zit.. 😉

ervotoc
3. nov 2006

ano mam "vreckovy"privyrobok,volaskedy mi to hodil bracha,som ťukla a zaregistrovala sa,poslali mi asi za dva tyzdne maila.som ho potvrdila a potom asi za dva mesiace mi poslali 50dolarov..neišlo tam o klikanie,ale aby si bola pripojena,inak som na to zabudla...a potom som bola v tom ze mame asi nejaku tetušu stratenu v americe hehe vtedy mi to akurat bodlo,nahodou som si na to spomenula na babetku a baby ze chcu to,tak som si to vyhladala a oni este fakt funguju
klikanie-no su rozne skusenosti,klikala svagrina

hana033
autor
5. nov 2006

nuž bambuľky, tak veľa som sa toho nedozvedela. Možnosť vidím tak maximálne, že by som zobrala ešte nejaké dieťa na opatrovanie, čož nevidím zatiaľ ako dobrý nápad, pretože môj drobec ma ešte potrebuje celú, jazyky neviem, vlastne nič okrem účtovníctva neviem a s tým netom, no snáď keby nejaký dobrý odkaz. Neviem, neviem, asi moji drahí budú tento rok bez darčekov odo mňa

barunka
5. nov 2006

hana, čo ja viem, tak práca cez net je. lenže tí, čo to robia, si to veľmi dobre strážia a nepustia k tomu nikoho. aj ja už som zisťovala... u mňa nie sú hlavnou motiváciou peniaze, ale pocit, že viem robiť aj niečo iné, ako prebaľovať pokakanú riťku...
tiež som mala pre MD prácu, ktorá sa z domu robiť nedá, no čo už...

renca3
5. nov 2006

Hana, ja robim doma ucto. Je divne, ze v BA sa ti nikto neozval na inzerat. Ved tu je tolko firiem. Ale najskor sa zacnu asi ozyvat v marci zivnostnici, ked budu danove priznania. No ale co ked Vianoce su za dverami.

hana033
autor
6. nov 2006

barunka, renča, no s účtovníctvom v BA je to tak, že malých živnostníkov nie je zasa až tak veľa, resp. nových a tí, čo už podnikajú dlhšie, majú svoje účtovníčky. No a väčšie firmy nechcú externé spracovanie účta, vpodstate je toho fakt viac a nebolo by to veľmi dobré. Takže zatiaľ sa mi nedarí zohnať nikoho. Ono by stačili jeden-dvaja malý podnikatelia, len kde ich zohnať? Nemám nejaké známosti a cez inzeráty ma ohúri hlavne kopa poisťovákov a vpodstate nič iné. Práca cez net, no tiež som zatial nič nevidela. A tak však možno na niečo natrafím. Pekný dník Vám zatiaľ všetkým

ninocka
6. nov 2006

ja som tiez uctovnicka
a tiez rozmyslam doma ak budem na materskej popri

hana033
autor
6. nov 2006

Ninuš, dá sa to, ja som mala dvoch, ale skončili, tak som bez už dosť dlho. Ono kým je drobec malý, hodne spí a keď je väčší, tiež tak po večeroch. Ono ak si toho človek nenaberie viac ako zvládne, dá sa to. Tak ak niektorá nestíhate, pomôžem 😉

certica
6. nov 2006

ninka, tiez som uctovnicka 😀 , ale poviem ti, ze mi ta praca prilis nechyba. Kazdopadne, jednak aby som z toho nevypadla a aj kvoli financiam prave idem zacat robit jednu fy. Mam tu vyhodu, ze aj moja mama je uctovnicka, aj ked na dochodku, ma nejakych zakaznikov, takze ja jej len nejakeho uchmatnem, lebo ma toho straasne moc. Ale je pravda, ze ked je dietatko male a pravidelne a vela spinka, da sa to mozno lepsie zariadit. Len je otazne, ake dietatko kto ma. Ci naozaj spinka alebo casto placka. Ja si nastastie stazovat nemozem

hana033
autor
6. nov 2006

čertička, tak neposunie nejakých aj na moju adresu? Ale fakt, ak máte niektorá nejaké zbytočné kontakty, veľmi by ste mi pomohli