Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Privyrobenie si počas rodičovskej v inej firme

ewkaaa
1. okt 2014

Zienky poradte prosim🙂
Ako to je ked som na RD do 2.12.2014 a mam moznost si privyrobit na par hod./mes. ale pre inu firmu. Bude to "Dohoda o prac.cinnosti".
Nebudem mat potom problemy v predoslej praci (v ktorej som isla na MD)? Lebo chcem sa tam po RD vratit.
Dakujem za kazdu odpoved🙂

alicka850
1. okt 2014

Ja si myslim, že nie, ale nie som odborník. Ja pracujem v jednej firme, s druhou mam dohodu. Moja sefka mi sice tvrdila, že mi musí dať súhlas s pracou v inej firme, ale ja som to nikde v zákonníku nenašla. Podla mna ty môžeš pracovať u koho chceš. Akurát ked mas viac zamestnavatelov, nie je povinný ti zamestnavatel vyhotoviť danové priznanie, aspon tak mi to v praci bolo vysvetlené.

liz_lemon
1. okt 2014

@alicka850 suhlasit musia len s pracou, ktora by mala konkurencny charakter

alicka850
1. okt 2014

@liz_lemon ako je to chrakterizovane,ten konkurencny charakter?

liz_lemon
1. okt 2014

@alicka850
§ 83
Výkon inej zárobkovej činnosti
(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k predmetu činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter, len s predchádzajúcim písomným súhlasom zamestnávateľa. Ak sa zamestnávateľ nevyjadrí do 15 dní od doručenia žiadosti zamestnanca, platí, že súhlas udelil.
(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 z vážnych dôvodov písomne odvolať; v písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť tieto dôvody. Po odvolaní súhlasu zamestnávateľom podľa prvej vety je zamestnanec povinný bez zbytočného odkladu inú zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.
(3) Súhlas zamestnávateľa podľa odseku 1 sa nevyžaduje na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.

alicka850
2. okt 2014

@liz_lemon dakujem :D Neviem, ale či so z toho mudrejšia 🙂 Ked pracujem v zdravotníctve ako špecialista na určitú oblasť, v každej firme budem robit to isté. Teda teoteticky je to konkurencia?

liz_lemon
2. okt 2014

@alicka850 ano je to konkurencia

Tu začni písať odpoveď...

Odošli