Priznaný predĺžený rodičovský príspevok. Budem môcť pracovať na dohodu?

maxxa
21. jan 2009

Ahojte, potrebovala by som poradit.Uz mam vypisanu ziadost na predlzenu RP zo zdr. dovodov a neviem co spravit..
Takze..maly mal v 7/2008 - 3roky. Nakolko sa mi vyskytla moznost ist pracovat na dohodu od 3/2008, maleho som dala do skolky a odhlasila RP.Lenze...co cert nechcel 🙄 , maly bol nonstop chory, 3x sme boli hospitalizovaní. V praci mi bol slubeny TPP co je tiez v nedohladne. Takze teraz fungujeme v rezime 3x za tyzden praca-dohoda/platim si iba zdr.poistenie/ maly v opatere babiek a 2x s malym doma. V skolke nebol cca 3mesiace, teda aj nam bolo doporucene ho nechat dlhsi cas doma nech sa "pozviecha".
Dostali sme sa do obdobia, skratka vidno ze mu chyba kolektiv.
Tak sa chcem spytat, ci ked mi priznaju predlzeny RP mozem nadalej robit na dohodu,ci maly moze neskor/april-maj/ ist na 4h do mš??

Dakujem..

monkasponka
21. jan 2009

Fiha, tazko radit jedno je iste bude to trvat dovtedy kym Tvoje dieta neziska aspon trochu viac imunity aby vydrzal v skolke, taze asi by som riesila ako 1. zdravie dietata. Mam sice este male dieta ale chory sme stale hoci nenavstevujeme ziadne zariadenie, skus navstivit imunologicku ambulanciu ale predtym sa chod spytat na MPSVR lebo od Noveho roka sa kadeco pomenilo a mozno z toho vyplynu aj nejake vyhody pre teba, Ja by som sa rada spytala z ktoreho mesta si?

janazuza
21. jan 2009

maxxa, skús perčítať, inú tému, písala som tam 😉

maxxa
autor
21. jan 2009

Co- to som tu precitala, ale takato situacia nikde nie je...na rodinka. sk som nasla od pravnicky radu z novembra- vraj 4h sa mozu davat.Moje dieta je vraj imunologicky okej, mal asi 5x zapal str. uska, sme sledovani na alergo, infekto/mal mononukleozu/, kardio..chodime na homeopatiu, berieme Synbio.Samozrejme mame navrh od pediatra na tu RD zo zdr. dovodov...len ma zaujima to pravne hladisko ohladom tej dlhotrvajucej brigady, evidentne mu zacinaju chybat deti, nakolko ma surodencov velkacov 😉 tak som myslela ze pocas tej RD by som zacala opat davkovat skolku....samozrejme ked prejdu tietu chorobne zimne mesiace.
Tamk nikto nic? Tetusky u nas na socialnom...skoda reci. 😠