Problém s hľadaním práce po skončení rodičovskej dovolenky

Ahojte, zakladám túto tému,lebo myslím že nie som jediná, ktorá má problémy s prácou po skončení rodičovskej dovolenky. Som v koncoch, celý život sa snažím dosiahnuť svoj cieľ mať rodinu a prácu, po ktorej som vždy túžila. Po skončení strednej a vysokej školy som nastúpila do krutej reality, dostupnosť trvalého miesta v nedohľadne, stále len zastupovanie materskej dovolenky a stále začínať odznov a v novom kolektíve, kde ma doslova počas zastupovačky, každý zamestnávateľ len využil a potom dovi maj sa. Keď sa mi trvalé miesto nepodarilo zohnať prišla na rad rodina,no ani to nebolo také jednoduché,po 5 rokoch útrap konečne prvé baby a ako s čista jasna v deň mojho nástupu na riadnu materskú zvonil telefon a ponuka pracovného miesta /ani žiadosti som v tom čase nikam neposielala/ a hneď sfleku trvalé miesto, bez skúšobnej doby, no nedalo sa, po prvom tehotenstve prišlo druhé a ešte vlani som mala telefonát s ponukou trvalého miesta a tiež som nemala nikde žiadosť lebo sme boli predsa ešte malý, tento rok už bolo inak 48 + 15 žiadostí odoslaných a pochodené osobne všetky miesta 2x a nič.....malé deti,veľký problém, všetky dobré miesta sú rozchytané a ked sa aj niečo uvolní ani nedajú vedieť, len si medzi sebou zamestnávatelia posúvajú na základe telefonátov a odporučení, no aj v tom mám mínus,keďže od 2009 doma na MD a nemá makto odporučiť aj ked prax mám bohatú na skúsenosti. Každý zamestnávateľ ked vidí, že mám malé deti nereaguje vobec ani dokonca niektorí žiadoť nezaevidujú ale hned skartujú.......................som v koncoch, v marci mi oficálne končí rodičovská a nikto nemá záujem o zamestnanca s malými deťmi po rodičovskej dovolekne. Každý večer plačem pred PC keď obhliadam ponuky práce,každý týždeň obvolávam či sa niekde neuvolnilo aspon na zastupovanie, fakt neviem čo bude. Mať malé deti a chcieť sa zamestnať po MD aby sa dalo ako tak žiť a vychovať deti je v našom štále asi nemožné 😞
janush
29. okt 2013
@marinho somarina
mirka_80
29. okt 2013
@mirip
@lucka1987 mimochodom o rodinnych pomeroch sa nemaju co vypytovat pri pohovore, je to v zakone... takze aj po nastupe do zamestnania nikoho nic do toho, ci mam deti alebo nie... tak isto sa nesmu pytat na manzela, na vierovyznanie... tak ani nehovorte o detoch a ked sa budu pytat, tak sa obrante tym, ze nemaju pravo sa na to pytat, lebo to nie je rozhodujuce pre vykon zamestnania
lucka1987
29. okt 2013
@mirka_80 vdaka za radu.. aj som si myslela, ani neviem ako to vtedy zo mna vyklzlo, proste otazkami sme sa dostali k tomu ze nepracujem a sama som im povedala, ze som na MD.. co bola moja chyba teda. nabuduce budem mudrejsia a drobca na totalku " zatajim" a bude
zuzinabila
30. okt 2013
velmi dobre chapem,co prezivas,sice nehladam pracu nevyhnutne ,iba priebezne ,ale tiez odhadujem,ze som poslala aspon 50 ziadosti.za tie roky,co som bola doma s detmi sa podla mna zasadne zmenil trh prace a nas stat bez kontroly produkuje absolventov,ktori nemaju uplatnenie.viem,co hovorim.na odbor,ktory som skoncila na VS sa za mnojich cias dostali len najlepsi a vyber bol neuprosny.lenze za tie roky sa otvorili dalsie rovnake odbory v roznych mestach {neviem naco;[ a kazdy rok tak koncia skolu ludia,ktori si potom nenajdu pracu.na poslednom pohovore,na ktorom som bola sme boli na 2 pracovne miesta stovka uchadzacov.takze tak.na porovnanie,pred osmimi rokmi,ked situacia este bol uplne ina,som dala jediny inzerat,ze si hladam pracu a do tyzdna sa mi ozval zamestnavatel,ci mam zaujem....;{podla mna tento stat ide do kelu.
zuzinabila
30. okt 2013
@mima4 preco odmietla ?ved mala male deti....
zuzinabila
30. okt 2013
@mima4 haha,ja poznam zeny,ktore si po 20tich rokoch doma nasli dobry flek;}asi nemas prehlad...
zuzinabila
30. okt 2013
@mirip musim Ta povzbudit,lebo mamicky Ti tu pisu stale v zmysle,ze 4,5 roka doma je dost.ved si porodila a vychovala deti a to si ich mala strcit do jasiel ako polrocne?😞no,hroza,ako to zneje este z ust zien,bud nemaju deti alebo nechapem,ale som rozhorcena.
zuzinabila
30. okt 2013
@eeffka chudata deti,hovori sa,ze plne domovy dochodcov su dan za plne jasle .neviem,kde si dala za ten cas deti,ked si sla do prace,ale prisla si o krasny kus zivota s nimi a to sa uz nevrati:{
zuzinabila
30. okt 2013
@mirip este raz Ta chcem povzbudit,ako som aj pisala jednej mamicke tu,to,ze si bola 4,5 roka s detmi je super a tes sa z toho,ze si im venovala cas.ten cas je totiz len raz v zivote,je to podla mna vynimocne a uz sa to nevrati,takze budes mat na co spominat a som si ista,ze aj Tvoje deti Ti raz budu vdacne.
zigzag
30. okt 2013
@zuzinabila suhlas s tymi jaslami, dieta potrebuje matku pri sebe, aj dlhsie ako 3 roky.... odlozene deti to raz vratia rodicom,, ja som bola dnes v centre pre deti,prsalo, prisli sme tam, nikoho nebolo, musela som zaplatit dva vstupy, aj za seba, ale o cca hodinu, sa to tam zaplnilo, jednoducho maminy odlozili deturence a isli nakupovat a srala sa tam o deti malada slecna,,, ja si neviem predstavit tak maleho odlozit, on by ani nesiel bezomna dnu... ako ine je,ked sa deti nudia a idu sa radsej pohrat, kym maminy nakupuju,,,to beriem 😉 ja som s mojim este stale na pupocnej snure x-) a asi este dlho budeme :-N skolku na buduci rok , mam uz vybranu, prihlasime sa v januari, a asi zivnost si budem musiet otvorit, uvidime, co sa podari...
lauricka
30. okt 2013
@zigzag kedysi deti chodili do jasli skor a mnohi z nich maju uplne normalne vztahy s rodicmi. Kamoska isla v pol roku do jasli a ma uplne v pohode vztah s maminou. Nehovorim, ze vsetky deti su rovnake, niektore su pripravene skor, niektore neskor. Su mnohe dvojrocne deti, ktore su uplne spokojne s jaslickami alebo skolkou a mnohe stvorrocne to nezvladaju. Moji sa varuju sukromne v domacom prostredi a minikolektive od rana cca pol dna. A by si sa divila ako v pohode tam rano idu - s usmevom. Pohraju sa, vyblbnu, napapaju, vyspinkaju a ideme domov. A poobede mame cas pre seba. V novembri budu mat dva roky a su tam od konca augusta. Bola som pozriet aj v sukromnych jaslickach, velmi dobrych. A videla som, ako tam boli cca dvojrocne deti plus minus uplne spokojne, usmiate, mali sa kde realizovat. Netreba to pausalizovat, treba si poznat vlastne dieta a odhadnut co a kedy je pren vhodne. Mnohym to da nieco do zivota pozitivne.
zuzinabila
30. okt 2013
@lauricka samozrejme to neplati uplne do bodky pre vsetkych, bola to skor reakcia na to,ako pani,co zakladala diskusiu mnohe zaznavali,ze bola 4,5 roka doma,odmietla pracovne ponuky a bla,bla.toto sa mi zda prehnane,najma ked to pocujem z ust zien,vravim, bud nemaju deti alebo su bez chrbtovej kosti.4,5 roka s dvomi detmi je nic a kariera je navrch?
norikk
30. okt 2013
Ach zeny, ani mne sa nedari.....pracu hladam mesiac.....nie su tu ziadne volne miesta .....este k tomu, som pred 2 rokmi maturovala na gympli....
miripautor
30. okt 2013
@lauricka u nás jasle nie sú
@zuzinabila a ďakujem, ja som žiadne prac.ponuky neodmietla preto som ani nereagovala na to čo mi ženy popísali, ja som to aj vysvetlila, ako som mala nastúpiť do práce aj ked mi ju ponúkali v deň ked som nastupovala na MD teda v 8.mesiaci tehotenstva a vlani čo sa mi ponúkalo, bolo veľmi lákavé no mladšie dieťa mi nehovorilo vobec a rodičia majútiež zdravotné problémy a matka sa mi bála s meším byť doma nič nehovorilo, len ku mne sa ťahalo a predsalen rodičiamajúsvoj vek a vtedy 1,5ročné dieťa som nemala kde dať,terazje už samostatnejšie a vie aj hovoriť....a poracovné ponuky čo som odmietla tak to boli 3ponuky
v 3 poisťovniach robiť poisťovacieho agenta a nápoň práce bola taká že zháňať ludí a uzatvárať životné poistky a plat by boli provbízie s positiek.....to sa možno dá ale nie ako hlavný prac. pomer, pretože tam nebol nijaký figný plat len tie provízie a v dnešnej dobe ked je XY poisťovní je zohnať niekoho kto sa poistí práve u mňa ako nového poisťováka je ťažké a princíp asi taký ak nezoženieš nikoho a nikoho nepoistíš máš figu a nie plat a dalšia vec ktorá sa mi nepáčila, chceli ťažiť z toho že som ešte na rodičovskej dovolenke, aby som sa neodhlasovalavšetky odvody aby platil naďalej štát prípadne aby som si predlžila na neplatenú rodičovskú dovolenku aby odvody platil štál dlhšie....
tak o takúto prácu kedy nevieš na čom si nemám záujem
miripautor
30. okt 2013
@norikk tu je to nápodobne, ked aj niekde vidím vycalenú ponuku tak už je dávno neplatná,len nestiahli pracovnú ponuku
matozazzo
30. okt 2013
Nieco robis zle - myslim tym pristup alebo vystupovanie alebo styl,akym mas napisany zivotopis.. je rozdiel prijat mamicku,ktora ma elan a chut byt prinosom pre firmu,aj ked ma 3 deti,ako utrapenu mamicku,ktora zufalo hlada pracu... to je len na prirovnanie. Skus prerobit zivotopis,a rozhodne zaniest ho osobne do firmy. Nie sekretarke,ale dohodnut si schodzku so sefom. Vela zivotopisov sa k sefovi ani nedostane. Aspon pre mna je osobny kontakt lepsi ako zivotopis. Brigadu chcelo vela dievcat cez leto,ale vybrat si podla zivotopisu? Tazke .. 2 prisli osobne a hned aj ostali. A ani zivotopis nemali so sebou... boli rozhodne,vedeli co chcu a prisli presvedcit,ze oni su tie "prave". A to ani nevedeli,ci niekoho hladame
fidka79
30. okt 2013
@zigzag ano super,ze min 3roky musi byt maminka doma inac asi nebude supermatka roku🙂)za komunistov sme vsetci skoro sli do jasiel a nie sme psychopati...jednoducho ak na to nemas chod robit aj po plroku a neziadaj o neake predlzene materske a rodicovske tym nemyslim konkretne teba...ak na to mas sed doma aj 10r...
miripautor
30. okt 2013
@matozazzo v školstve je to všetko o známostiach a žiadosti som všetky dávala osobne a potom ešte 2x osobne pobehala všetky a nič
mima4
31. okt 2013
@zuzinabila je sukromna vec kazdeho ako sa zariadi, ale z pohladu zamestnavatela je clovek co je nezamestnany 4,5 roka, absolutne nezaujimavy a nema zaujem o takehoto cloveka. Netvrdim, ze nemoze nastat situacia, ze takyto clovek sa dobre uchyti, ale je to skor vynimocne ako bezne. Tito ludia maju mega problem s hladanim si vobec akejkolvek prace, nie to odbornej a dobre platenej prace.
Jasne, ze kazdy clovek ma k tymto veciam iny pristup. Su zeny, ktore su vzdelane, niekde sa vypracovali a je pre ne prirodzenejsie, ze snazia sa aj karierne uplatnit. A su zeny, co ich maximalne caka praca za pasom, ci v obchode, ci jednoduche kancelarske prace a prirodzene nemaju (teda vacsina z nich) ambicie v tejto oblasti. Toto je prirodzene.
mima4
31. okt 2013
@fidka79
Myslim si, ze zeny, ktore odsudzuju, ked zena ide skor do prace alebo robia z ich deti citovych mrzakov, ze su to vacsinou zeny (95 % z nich), ktore v podstate zavidia, pretoze profesne nula bodov, tak sa snazia maximalne uplatnit v rodine a druhym dat jasne najavo, ze vlastne su chudery a ich deti lutuju. Je v tom hlavne ta zavist a problem pochopit roznorodost ludi. Na to clovek musi vyzriet. Ja si velmi vazim maminky, ktore maju aj 4-5 deti, su zeny v domacnosti, ale respektuju rozhodnutia zien, ktore sa realizuju aj profesne a nemaju blbe zakompelxovane reci. To su pre mna skutocne zeny, ktore su stastne a robia to, co ich bavi 🙂
marinho
31. okt 2013
Dobrý deň, pokiaľ naozaj hľadáte serióznu prácu, ktorá sa dá vykonávať aj doma dokonca aj popri starostlivosti o deti tak Vám odporúčam pozrieť si moju stránku www.vema.pleja.tv Všetko sú to nezáväzné informácie. Ide o americkú spoločnosť FFI, ktorá je na trhu 8 rokov a momentálne je vo vyše 230 krajinách sveta. Je to seriózne podnikanie no vďaka systému www.vema.pleja.tv je možné vykonávať ju aj z pohodlia domova. Ja pracujem 8 mesiacov a zarobil som už omnoho viac ako v klasickom zamestnaní. Takisto poznám veľké množstvo podnikateľov, či aj chudobných ľudí, ktorí si naozaj zmenili život. Pokiaľ máte nejaké otázky, alebo nejasnosti môžete ma kľudne kontaktovať. Na tej stránke po prihlásení nájdete moje kontakty.

Začni písať odpoveď...

Odošli