Prosím o pomoc pri účtovaní

mirkakab
4. jún 2013

vie mi niekto poradiť? sú dve kamošky, ktoré pracujú na živnosť. Jedna fakturuje druhej za odvedenú prácu. ako to zapísať do účtovníctva obom? ďakujem ..

eeffka
4. jún 2013

@mirkakab a to je co za otazku? jedna fa vystavi druha prijme, jedna zaplati, druha platbu prijme.... ci o co ti ide?

sarin
4. jún 2013

@eeffka teiz som chcela pomoct,... ale nevedela som ani ake mysli uct ci jednoduche - podvojne... v com je vobec problem,....

eeffka
4. jún 2013

@sarin no ja ked vidim takuto otazku je mi uprimne luto "zakaznikov" takejto uctovnicky 😎

sarin
4. jún 2013

@eeffka mozo robi ulohu 😅

mirkakab
autor
4. jún 2013

to je jasne že vystaví faktúru, len ako to zapísať v programe. potrebuje to suseda do školy ..

mirkakab
autor
4. jún 2013

@eeffka najsôr ako niekoho odsúdiš sa zamysli ..... učtovníčka ktorá to robí sa nepôjde pýtať na mk, nemyslíš?

ianitka
4. jún 2013

@mirkakab zalezi v akom programe, v akom uctovnictve....no pre jednu je to prijem - prijata platba, pre druhu vydaj...
Nech sa spyta na porada.sk

mirkakab
autor
4. jún 2013

@ianitka ďakujem, našla som tu alfu (demoverziu zadarmo) tak tam si to vyhladá ....

eeffka
4. jún 2013

@mirkakab nuz ver tomu ze som sa zamyslela a veru 3x ze o co ti ide...nakolko otazku ako si sformulovala, jednoducho ziadna uctovnicka nepolozi.

eeffka
4. jún 2013

@mirkakab teraz citam ze do skoly.... dievca by malo viac vnimat v skole, v programe: u tej co prijima fa: kniha doslej posty, faktury prijate + zauctovanie 5XX ucty / 321 dodavatelia, platbu 321/221 alebo 212

vo vystavovanej firme: prijmove ucty a odberatelia.

mariankamk
4. jún 2013

@mirkakab velmi zalezi, ci sa jedna o jednoduche alebo o podvojne uctovnictvo, na porada.sk sa toho da najst hodne, ked nie, hned odpovedia...
a ak kamaratka robi taku ulohu do skoly, museli sa o tom ucit... len to mozno v danej ucebnici, zosite maju napisane trosku inak, iny pripad, nech aj to poriadne pozrie...

matozazzo
4. jún 2013

Na nete mas zadarmo napr. https://www.faktury-online.com/ alebo www.humanet.sk Skus pozriet, vyskusat.
urcite je dolezite, ci maju JU alebo podvojne, ci je platba v hotovosti (prijmove alebo vydavkove doklady) alebo na fakturu... Existuju na nete aj videa, kde to pekne vysvetluju. Myslim, ze to ma aj humanet.sk.

kvietok47
4. jún 2013

@mirkakab pri jednoduchom uctovnictve
1. ta co robi sluzbu pre druhu jej vystavi vyslu fakturu, zapise si ju do knihy pohladavok a pri uhrade, aj v ten den kedy ju vystavi si ju zapise s prijmovym pokladnicnym dokladom/bankovym vypisom do penazneho dennika do prijmov ovplyvnujucich zaklad dane v rozdeleni prijmy za sluzby a dph do prijmov neovplyvnujucich zaklad dane
2. kamoska co fakturu prijme si ju zapise do knihy zavazkov a v den zaplatenia faktury ju zapise s vydavkovym pokladnicnym dokladom/bankovym vypisom do penazneho dennika do vydavkov ovplyvnujucich zaklad dane

ak sa jedna o podvojne ucto tak to bude vyzerat asi takto
1. vystavena fa za sluzby 311/602
inkaso fa 211,221/311
2. prijata fa za sluzby 518/321
uhrada fa 321/211,221

mirkakab
autor
4. jún 2013

@kvietok47 ďakujem krásne, toto je to, čo potrebovala .... ano, o jednoduche sa jednalo.

kvietok47
4. jún 2013

@mirkakab nemas za co. pekny dnik🙂